Skocz do zawartości
JerzyB

Pytanie do fachowców od UPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ u mnie w sieci występują wahania napięcia rzędu 10V ,postanowiłem kupić UPS . I tu mam pytanie, czy UPS może pracować bez akumulatorów?, jeśli tak to czy na wyjściu musi mieć sinusoidę?. Chciałem kupić stabilizator napięcia lecz nie mogę kupić o odpowiedniej mocy , a wiem że UPS też stabilizuje napięcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez akumulatoraUPS nie zadziała.

To zreszta jest najczęstrzym uszkodzeniem UPSów-słaby akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukaj forum, kiedys była dyskusja na ten temat, ktos dobrze wyjasnil dlaczego nie nalezy stosowac upsów do niektorych urzadzen przy akwarium.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy UPS z sinusoidą na pompę można dać - jak najmniejszą by jak najdłużej pracowała, ale UPS to nie stabilizator, Stabilizator najlepiej kupić u ruskich na bazarze mają dużą moc bo robią je pod stare telewizory i dobrze działają a co najważniejsze dostaniesz je za grosze pozdr wp


450L + 200 SUMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andriew ale chodzi ci o sinusoide na wyjscie przy zasilaniu sieciowym, przy pracy na bateriach czy po prostu Kształt przebiegu sinus: Sinusoida


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to , co z upsa wychodzi do pompy. jesli jest to cyfrowa emulacja sinusoidy (czyli pod mikroskopem taka sinusoida jest schodkowa) to powoduje to nadmierne grzanie pompy. czyli sa momenty (schodki) kiedy płynie staly prad zamiast zmiennego przez uzwojenie pompy ktora dla optymalnych warunkow pracy potrzebuje prawdziwej sinusoidy. polecam przeszukanie forum bo kiedys byla dosc goraca dyskusja o tym , zakonczona dobrym postem elektryka , ktory wyjasnil wszystko.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Zachciało mi się poszukać ,nawiązując do wypowiedzi @kaziko i w Szukaj... wpisałem "upsy" zaznaczając opcje kiedykolwiek i wyskoczyły trzy posty...ten o którym mowa to pewnie...

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=14271&d=45

Miłej lektury @JerzyB...

Pozdrawiam...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako elektronik z wykształcenia ...

Najtańsze (w swojej klasie mocy i pojemności) UPS`y, gdy jest napięcie sieci 230V to po prostu "chamsko" łączą wejście z wyjściem, i na wyjściu mamy to samo co na wejściu. Przełączanie na baterię następuje przy braku napięcia zasilania.

Te odrobinę lepsze monitorują napięcie zasilające. Jeżeli napięcie nawet jest, ale przekracza parametry sieci (-10%/+5%) to przełączają na baterie.

Te najlepsze sprowadzają zasilanie (jakie by nie było) do prądu stałego i napięcia baterii i falownik wyjściowy "robi z tego" zawsze 230V 50Hz. Tu nie ma żadnego przełączania gdy nie ma napięcia zasilania. Falownikowi wyjściowemu obojętne, z jakiego prądu "robi sinusoidę" 230V, czy tego prądu dostarczanego przez prostownik wejściowy, czy z tego prądu dostarczanego z baterii. Jedno i drugie dostarcza prąd stały i napięcie baterii.

Napięcie "robione" na wyjściu przy pracy z baterii też może mieć różne kształty przebiegów. Opisane jest to w linku podanym przez Elvis.

Te tańsze robią "chamskie" prostokąty zamiast sinusoidy. Te lepsze zamiast ładnej sinusoidy robią taką "piramidkę schodkową". Jedne i drugie nadają się tylko do urządzeń posiadających zasilacze tzw. impulsowe, np. komputery, monitory lub do urządzeń zasilanych prądem stałym, w których zasilacz i tak wszystko przetwarza do prądu stałego. Takich UPS można też używać do zasilania żarówek.

Najlepsze UPS na wyjściu z baterii potrafią "zrobić" prawdziwą sinusoidę i tymi można zasilać silniki 230V.

Ponadto, normatywne parametry sieci energetycznej to jest 230V -10%/+5%. Spadek (wzrost też) napięcia rzędu 10V mieści się w normie.

Wobec czego, skoro napięcie mieści się w normie to te tańsze USP w ogóle nie zadziałają, a te dobre potrzebują baterii do swojej pracy. Bateria jest dołączona pomiędzy prostownik wejściowy i falownik wyjściowy.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślałem o takim UPS APC SMART 1000 sprawny sinus!!!! BCM!!!!

Lecz jeśli to lipa , pozostał mi do kupienia stabilizator.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.