Skocz do zawartości
smk

Literatura;

Rekomendowane odpowiedzi

Po angielsku by się przydało :) Niemecki to niebardzo u mnie - nie to że kompletenie zielony w koncu w pracy potrzebny ale nie na tyle zeby o morszczyznie czytać :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, fajne fajne ciekawe ile kosztuje tom???

Jak sie nie zmieści cena w jednej linijce to nawet Swirleju nie pisz bo i tak nie kupie:)

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja wezme wszystkie jak mi je przetlumaczysz na polski jezyk :):D:D:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe znalazłem na www.amazon.com - niezle ceny za te "książeczki" :) niektóre tytuły po ok...100$

Zerkne jeszcze na ebay


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak fajna cena 50 euro to daje nam 200zl :):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ebay jakieś nowe wydania "Modern Reef Aquarium" za "niewiarygodnie" niską cenę :) ... 275 $ za 4 tomy

[url=]http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=378&item=6916514787&rd=1&ssPageName=WD1V[/url]

No to w porównaniu do cen z amazona (80-130$ za tom) to mega okazja hehe

Swirlej powiedz co tam takiego napisali w tych knigach ze to tyle kosztuje?

A może wrzuca się po kawałku strony do wody RO (musi odstać się parę godzin) i dozuje się do akwa a woda z akwa zamienia się w kryształ i wszystkie gloniska znikają jak w bajkach? :D

Jak tak to biore :) Bo dziś odessałem te cyjano z mojego piachu i po kilku godz. powstaly ze zdwojona sila jak zombie :D

Odpieniacz odłączony (skręcony zaworek), cyrkulacja na max i na razie widać że jest troche gorzej. Przestawilem troche pompke cyrkulacyjna i zobaczymy jutro.

A czy coś poza krabami pustelnikami pożera to gów..o?

Może sand sifting sea star by pomogla - pomieliła by trochę piach. Może to od tego że piach jest słabo mielony? A Mespilia globulus (blue taxido urchin) czy to pozera cyjano?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic tych samych autorow streszczenie tych ksiazek mam w domu sa chyba w bulldogu niestety zapomnialem jak sie nazywa ale polecam co prawda po ang jak ktos chce po polsku polecam p. Kosteckiego :)

ps. zart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OWCOM-DIY:D:D:D:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The modern coral reef aquarium parę lat temu można było kupić u Marka Cebuli /Botia/ i w księgarni inrenetowej o nazwie Rio.Polecam szczególnie I tom w którym opisane są podstawy,od połowy II zaczynają się opisy zwierzaków i można to sobie darować.Jedna tom I dla osób chcących się zajmować na poważnie akwarystyką morską powinien być książką do poduszki.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena mnie przeraza :) I tom 85$

Co prawda morskie to drogie hobby ale na razie spasuję


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co myślicie o zestawie 3 tomów Mergus Marine Atlas Beanesch'a . W miekiej oprawie to około 250 zł. ??

:con


Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byc ,ale ta książka ma już z 10 lat albo więcej,część wiedomości już się zdeaktualizowała.Osobiście poleciłbym Aquarium corals

Eric H. Bornemann oraz Ultimate Marine Aquariums,autor Michael S. Paletta.Te dwie książki to potęzna dawka wiedzy na interesujące nas tematy i przykłady rozwiązań

problemów technicznych.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.