Skocz do zawartości
Szymonster

Oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Samo HQI Azja?

Opis do:Arcadia - Marin Blue T5

"Zestaw niebieskich lamp Arcadii do akwarium morskiego został stworzony, aby dostarczyć specyficznego spektrum (400–480 nm) potrzebnego do absorpcji niebieskiego chlorofilu aby mogła rozwijać się symbioza zooxanthellae z bezkręgowcami. To skupienie energii światła w tzw. zakresie actinic mieszczącym się na 420 nm, jest istotne dla przetrwania i dobrego zdrowia ryb, korali i bezkręgowców w akwariach morskich. Innym ważnym elementem niebieskiej lampy Actinic do akwarium morskiego jest możliwość produkcji promieni UV, które tworzą bardzo przyjemny efekt fluorescencji na koralach, bezkręgowcach i egzotycznych rybach morskich. "

Tego typu świetlówka nie będzie konieczna?

Stani,Azja dzięki za rade.

Teraz czeka następne wyzwanie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o HQI to żarniki są o rużnych barwach tego światła jedne wchodzące bardziej w żółte inne bardziej w białe a nawet w niebieskie , tylko pamiętaj że przy zastosowaniu samego HQI 150w niektóre korale mogą ci bardziej rosnąc do góry niż na boki no i dno będzie jednak nierównomiernie doświetlone , rozważ jeszcze kupno lampy pod t5,


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , doczepię się do tematu gdyż również jestem na etapie budowy pokrywy ( ze spienionego PCV )i oświetlenia . Planuję zrobienie 4x24W ale również zastanawiam się nad świetlówkami PC 2x55W .

I tutaj jest mój dylemat co wybrać a nie będę ukrywał że, PC wychodzi taniej niż T5 . Oraz pytanko czy można zastosować zamiast odbłyśników folię ?

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon czy możesz pisać o swoim akwarium w jednym temacie?

Co chwile pojawia się temat: filtracja, sump, panel, teraz oświetlnie, zaraz będzie kilkanaście kolejnych.

Po pierwsze poczytaj trochę (jest kilka bardzo wartościowych wątków, weź kartkę narysuj sobie oblicz wszystko) i jak będziesz miał projekt to go opisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cysiek możesz obłożyć folią. Nie będzie miała takiej samej wydajności co odbłyśnik ale zawsze coś odbije. Ja też robię pokrywę ze spienionego PCV o gr. 6mm. Aby usztywnić pokrywę ,muszę zrobić taką kratownicę usztywniającą. Między konstrukcją wstawię lustro. Będzie idealnie odbijało światło. Wszelkie inne powierzchnie wykleję taśmą "lustrzaną". Do Power Compaktów ciężko znaleźć odbłyśniki.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dudu :

cysiek możesz obłożyć folią. Nie będzie miała takiej samej wydajności co odbłyśnik ale zawsze coś odbije. Ja też robię pokrywę ze spienionego PCV o gr. 6mm. Aby usztywnić pokrywę ,muszę zrobić taką kratownicę usztywniającą. Między konstrukcją wstawię lustro. Będzie idealnie odbijało światło. Wszelkie inne powierzchnie wykleję taśmą "lustrzaną". Do Power Compaktów ciężko znaleźć odbłyśniki.

No ja również robie z PCV 6mm dostałem taki za „free” ze starych reklam więc nie wybrzydzam :) tak przy okazji fajny link z kalkulatorem itp. do obliczenia obudowy z PCV >> http://www.retez.pl/Opis-pokrywy.php . A co do samych lamp PC to tak nie do końca wiem czy te barwy będą OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonster,

ja jestem człowiek "zielony" w akwarystyce tak jak Ty. Tak sobie czytam i widzę że straszne zamieszanie czynisz tymi swoimi postami. Ja zanim wysłałem pierwszy post na to forum to przeczytałem wszystkie (powtarzam: wszystkie) posty z działu dla nawicjuszy i działu ogólne. Zajęło mi to kilkanaście długich wieczorów. Ale wydaje mi się, że przez ten czas zdobyłem dużo wiedzy teoretycznej. Rada ode mnie jest taka abyś zrobił to samo. To naprawdę dużo daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonster,

Ja też jestem nowa, też mam mętlik w głowie i 100 rożnych pomysłów na minutę (dany, Timur - dzięki za wyrozumiałość) ale wydaje mi się, że swoja osobą nie robię takiego zamieszania :)

Powolutku i daj sobie trochę czasu. Dużo spraw wyjaśnia się samo.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymonster tak jak pisali wcześniej koledzy i koleżanki - rozrysuj jakiś plan tego co chcesz zrobić, opisz to a inni powiedzą Ci co masz poprawić i co jeszcze jest nie tak... :kapelusz


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smoki :

Szymonster,

Ja też jestem nowa, też mam mętlik w głowie i 100 rożnych pomysłów na minutę (dany, Timur - dzięki za wyrozumiałość) ale wydaje mi się, że swoja osobą nie robię takiego zamieszania :)

Powolutku i daj sobie trochę czasu. Dużo spraw wyjaśnia się samo.

Smoki to prawda jak się planuje to sią czujesz jak osiołkowi w żłobie dano... Ja własnie składam moje 350 l i też zaczynam mieć mnóstwo wątpliwości. Na pewno musi być automatyczna dolewka i chłodzenie z odwrotnym regulatorem ciepła. Z innymi ciągle zastanawiam się czy nie zrobić czegoś lepiej- ale lepsze jest wrogiem dobrego więc zastanawiam sie czy nie przekombinuję


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jesteście wstanie doradzić czy faktycznie można kombinować z PC czy lepiej odpuścić i zainwestować w 4x24W ?. Dodam że, te PC byłyby o barwie 14000K i aktynika . Powoli bym musiał już zamawiać a jeszcze nie wiem co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie jest proste:)na rynku wtórnym znajdziesz dość tanio lampy na t5 i będziesz miał porządny sprzęcik i większą możliwośc kombinacji w dodorze świetlówek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oki dzieki za info , a tak przy okazji była by możliwość żeby kiedyś podjechać z piwkiem ? i podpaczeć kilka pomysłów itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cysiek :
dudu :

cysiek możesz obłożyć folią. Nie będzie miała takiej samej wydajności co odbłyśnik ale zawsze coś odbije. Ja też robię pokrywę ze spienionego PCV o gr. 6mm. Aby usztywnić pokrywę ,muszę zrobić taką kratownicę usztywniającą. Między konstrukcją wstawię lustro. Będzie idealnie odbijało światło. Wszelkie inne powierzchnie wykleję taśmą "lustrzaną". Do Power Compaktów ciężko znaleźć odbłyśniki.

No ja również robie z PCV 6mm dostałem taki za &


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.