Skocz do zawartości
dzidek2611

zbielenie wody

Rekomendowane odpowiedzi

przedewszystkim witam sznownych forumowiczów w nowym roku,wszystkiego naj. i wiekszych sukcesow akwariowych,a teraz pytanko-dwa dni temu lekko zruszylem piach,i od tamtego czasu woda zaczela bieleć,niejest az tak bardzo biala poprostu lekko mleczna,robilem testy ale wszystko jest ok prucz PH spadlo mi na 7,7 a bylo 8,4 w jaki sposob mozna podniesc to PH zeby bylo ok

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to nowe akwa to minie samo a jesli akwa funkcjonuje kilka lat ? sam nie wiem,powiedz coś o swoim zbiorniku i co lejesz, sypiesz itp.wtedy poszukamy przyczyny tej "białości.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Dzidek!

Ph podniesiesz, gdy np: troche przewietrzysz akwarium (np: masz pokrywe, to ja troche podnies), refugium z glonami oswietlane noca, wiecej korali (fotosyntezujacych), mniej ryb itp. Gdy masz niskie kH to mozesz je troche podniesc, pompy skierowac na powierzchnie wody, zalozyc nowe kostki w odpieniaczu lub kupic gotowy plyn na podniesienie pH.

Nie wiem jak gruba warswe piachu masz w akwarium, ale byc moze wzruszajac ja, uwolniles nieco CO2 w nim zebranego, to spowodowalo spadek pH i rozpuszczenie zalegajacego Ca (to taka moja teoria :clapping) ? Moze pH z czasem nieco wzroslo i czesc Ca sie wytracilo w postaci pylku zabarwiajac wode na bialo?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ROBI i Stani-moje akwa jest mlode mam je niecale 2 miesiace,akwarium ma 150L,sump 70L,w akwa mam 20kg LR i jakies 3 cm piasku,jak na razie mam jednego Sarcophytona ktory sie zwinol ale ponoc to normalne,wlasie dzisiaj kupilem jedzonko dla korali SALIFERT CORALFOOD,zaczyna sie powoli powiekszac i wystawia niektore macki na jakies 3mm,jeszcze mam 5 ślimakow turbo,4 krawetki czyszczace,1 rozgwiazda i 4 kraby pustelniki,mniej wiecej tak wyglada moje akwa.Za porady bardzo dziekuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tak mlodym akwarium wystarczy jak bedziesz co tydzien wymienial 10% wody. Troche uwazaj z tym karmieniem. Sarcophyton sam sie wyzywi.:clapping

Zrob podmiane i sie odsun na tydzien od akwarium (az do nastepnej podmiany). Niech sie to wszystko samo ustabilizuje. To najlepszy sposob. Nie kupuj ryb, za to korale jak najbardziej.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Stani-ze Sarcophyton sie skulil to chyba normalne,ale mam male pytanko jak dlugo bedzie tak zwiniety? w sklepie naprawde byl ladny,a teraz wyglada jak wysuszony grzyb na świeta,i czy reszta korali tez sie skuli? staralem sie znalesc jakies informacje na ten temat ale niestety nie znalazlem,wiec postanowilem sie spytac doswiadczonych forumowiczow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak masz super wode, w co nie watpie, to czasami czysci sie nawet ze 3 tygodnie. Spokojnie:D, sprawdz parametry i zasolenie, wiecej przeciez nie da sie zrobic. Nie napisales, jakie sa te inne korale, ale miekkie juz tak maja.:clapping

Silniejszy, ale nie bezposredni strumien wody troche przyspiesza proces czyszczenia.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.