Skocz do zawartości
Szymonster

Sump .

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w stworzeniu sumpa do zbiornika o wielkości 100 l. do wykorzystania mam akwarium o pojemności 50l ( bez żadnych komór). Proszę o jakiś prosty i przejrzysty schemat .

Pozdrawiam wszystkich którzy już zdążyli mi pomóc :clapping

Zamieszczam zdjęcie które przedstawia szafeczke na której ma stać zbiorniczek(dokładnie tam gdzie teraz stoi jonizator powietrza) , a półka niżej to przyszły sump o którego pomoc w skonstrowaniu Was proszę .

img3966malexr3.jpg

w534.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ten sump to ty lepiej zrób porządną półkę bo na 99.9% na tej co jest na zdjęciu ci się zawali.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje :clapping trzeba bedzie zrobic jakies wzmocnienia :) Dzięki.

Pomoże mi ktoś ? ...

Oczywiście w budowie sumpa . Będe bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ta szafka ma polek ? Zdjecie pokazuje tylko gorna czesc.

Sump ma nam ulatwiac obsluge urzadzen, ktorych nie chcemy miec w akwarium. Gdy bedzie stal tak jak na zdjeciu, to nawet jak tam zmiescisz odpieniacz, to jak wyjmiesz kubek?

Ta szafka chyba lepiej nadaje sie na lekkie ksiazki o akwarystyce niz na dwa zbiorniki z woda i skala...:clapping


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał inna szafke to z pewnością bym ją zamienił, ale mam to co mam.

Jeżeli bedzie brakowało miejsca to przymocuje półkę nieco niżej i ją wzmocnie.

Na zdjęciu wydaje się być mało stabilna , ale trzymalem juz na niej 2 baniaki słodkowodne i nic się nie działo , ale z uwagi na to, ze w słodkim miałem niewielką ilość piaskowców, a nie 20 kg zywej skały to pomyśle o wzmocnieniach .

Póki co skupcie się na sumpie :clapping bo jak do tej pory poruszacie wszystkie tematy prócz tego ktory mnie najbardziej interesuje :)

Dziękuje za słowa krytyki, napewno się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że cała ta szafka jest delikatnie mówiąc za mało solidna i nie nadaje się pod zbiornik ważacy ok 150kg.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się dostaniesz do sumpa?

będziesz go wyciągał ?

zamiast tego przeznaczyłbym mały zbiornik na wodę z RO do dolewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzcie na tą szafke, pytałem o Sumpa, szafka bedzie inna.

Tak czy owak napewno będe robił sumpa bo w słodkowodnym żałowałem, iż go nie zrobiłem , teraz nie popełnie tego samego błędu :clapping w akwarium chce mieć naturalny biotop, a nie "fabrykę czekolady". Oczywiście to tylko moja opinia :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilbym jedna przegrode. W pierwszej komorze stanie odpieniacz i w zaleznosci od jego jakosci bedzie wiadomo, czy potrzeba budowac "pulapke" na wylatujace z niego babelki powietrza czy nie. Gdyby ta komora byla odpowiednio duza, to mozna do niej wlozyc ewentualny nadmiar zywej skaly.

W drugiej komorze bedzie stala pompa obiegowa, grzalka i czujnik automatycznej dolewki, poniewaz to w niej nie bedzie stalego poziomu wody.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.