Skocz do zawartości
Kośmid

Salarias- zaginął/ Krewetka padła po porodzie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pierwszą jaką kupiłem sobie rybka to był Salarias Fasciatus. Miałem go przynajmniej półtora roku.

Wyrósł na dużego osobnika, na oko miał 10cm powiem nawet że grubiutki był.

Od kilkunastu dni nie widzę go w akawrium a zawsze twardo pływał z innymi, zamiast od skałki do skałki to fruwał.

Czy mógł umrzeć na śmierć ? Starość ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja swojego Salarisa miałem rok czasu, wyrósł na pieknego samca, również miał około 10cm i w święta po nocy nie było go nigdzie widać. Znalazłem go za baniakiem wyschnietego. Strasznie mi go szkoda bo to był jeden z moich ulubieńców... Podobno lubią skakać Salarisy i ja się o tym przekonałem ....


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety lubią skakać. Mój też tak dokonał żywota :clapping @Kosiara poszukaj dokładnie wokół baniaka.

Pzdr

Lechu


Sonda: Skąd jesteś?

Na razie oglądam Wasze rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.poszukaj w sumpie ja swojego znalazłem przez przypadek po 5 tygodniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego znalazłem w kominie


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakryte akwarium ale przeszukałem, nic nie ma. Nie umię zajżreć w skały, mnóstwa tam kryjówek więc może spoczął :clapping

Chyba nie pozostaje nic innego jak kupić drugiego :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I druga sprawa żeby wątku nie dawać nowego.

Przed wigilią w poniedziałek kupiłem sobie krewetke czyszczącą.

Przez pare dni stała do góry nogami pod nawisem skalnym i sie przyzwyczajała, jedzienie przyjmowała.

Miała jajeczka pod odwłokiem, bardzo wykształcone już.

Pare dni później rano znalazłem ją martwą. Jajeczek nie było a ona sama nie naruszona praktycznie. Jedyne co mnie zaintrygowało to lekko odczepiony tułów od ogona jakby chciała zrobić wylinkę a do tego doszła ciąża.

Mogła paść z jedego z tycn powodów lub naraz obu ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podajesz jod do wody?

Krewetki go potrzebują do wylinki, mógł ją dobić też stres związany z przeprowadzką.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dodaje, chyba on jest w Kent Marine Reef Starter.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tułów odczepiony od ogona, bo one przy wylince właśnie tędy się wysuwają. Jesteś pewny, że nie pomyliłeś krewetki z wylinką? Po wylince krewetka chowa się, aż jej stwardnieje nowy pancerz i znowu się pojawia.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygląda wylinka. Miałem kilka sztuk krewetek już wcześniej.

To była cała krewetka jedynie troche pancerzyk oderwany, ale trzymał się ogona reszta.

Kurde no...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.