Skocz do zawartości
smk

Bicolor Angelfish

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas chodzi mi po glowie zakup tej rybki Bicolor Angelfish (Centropyge bicolor) lub coral beauty (obie ładne). Jednak wiem że potrafi ona skubać korale. Na razie mam sarcophytona, bubble coral i palythoe ale na pewno dokupię jakieś inne z czasem. Czytałem trochę na internecie i książkach o tej rybce i są ludzie którzy trzymają ją z powodzeniem w akwa rafowym i twierdzą że podskubuje ona korale od czasu do czasu lub wcale i przy tym nie robi im wiekszej krzywdy.

Dla tych co od razu napiszą że nie można to przykladowo link pierwszy lepszy z wyszukiwarki google:

[url=]http://www.acmereef.com/marine_fish_for_the_reef_aquarium_reeftank_.html[/url]

"Unlike their larger relative, these beautiful pigmy angel fish seldom grow more than 4 inches in length. Pigmy (dwarf) angel fish are reef aquarium safe"

z kolei na innej stronie twierdzą:

"Not a good reef dweller, the Bicolor Angelfish is prone to nip at stony and soft corals (sessile invertebrates) and clam mantles."

Mam więc pytanko do was - czy ktoś może miał jakieś doświadczenia z tą rybką w akwa rafowym? Czy faktycznie można ją trzymać z koralami bez większej szkody dla korali jeśli będzie karmiona regularnie?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zajrzyj tutaj:

http://waldek.home.pl/html/uwagi_1.html#ryby

Zgadzam się (z praktyki) z zawartymi tam wnioskami w 100%. Osobiście trzymam centropygę, ustnika królewskiego, aurigę i rostratusa, i nie zauważyłem jakiś problemów w relacji z koralami. Z drugiej strony miałem kiedyś zebrasomę i ta ewidentnie napastowywała "miękkie". Więc nie ma żadnych reguł.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie białobrody zjadł cała xenia poprostu stał nad nia i odgryzał i wypluwał smiesznie to wyglądało (mój kochany chwastorzerca) :D Myśle że możesz spróbować jak bedzie podgryzać to sie jej pozbedziesz. Ważne jest żeby miała co jeść. Kup taką która przyjmuje sztuczny pokarm pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info - wiec zwalcze cyjano bakterie i sprawię sobie bicolorka :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwage na wyglad izachowanie ryby bo czesto nie przezywaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto kupic mloda rybe ze wzgledu na jej zywotnosc, (podobno zyje ok 3 lata). Gdy wpuscilem Argi, zniknely male rurowki i czasem podgryza pachaclavularie, ale nie szkodzi to zbytnio calej kolonii. Te mikro szkody nadrabia swoim temperamentem, jest bardzo ruchliwa i wszedzie jej pelno. Bardzo wdzieczna rybka, jedna z mniejszych centropyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.