Skocz do zawartości
Szymonster

Panel - jego wykonanie.

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, to ja już wiem jak będzie wyglądał mój pierwszy panel :clapping Potrzebowałem właśnie opinii kogoś kto ma coś takiego w akwarium :)

Pytanie tylko z czego to można wykonać? Czy zamiast szkła można pokleić plexi? W tym by się łatwiej wierciło dziurki na wylot wody i grzebień :)


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, nie oburzaj się, sugerowałem się tym co zauważył Stani, że nie wyobrażasz sobie akwarium bez sumpa, dlatego pomyślałem ze Ci się słówka pomieszały:strutin a co do sumpa to nie bój się go, jeśli większość ludzi mówi Ci że sump to wygodniejsze i bardziej funkcjonalne rozwiązanie niż panel to znaczy że najprawdopodobniej tak jest i szkoda czasu na łamanie sobie głowy dlaczego :clapping Poza tym to zwolnij trochę, zasada "Co nagle to po diable" w akwarystyce morskiej nabiera baaaardzo wymiernego znaczenia, obys sie o tym nie przekonał :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam że miałem panel i najważniejsze to kupić najpierw odpieniacz (porządny)i dopiero pod niego robić panel wtedy da się jakoś korzystać bo potem już ciężko dopasować jaki kolwiek odpieniacz .Miałem panel teraz mam sump i jestem w końcu zadowolony .


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić piwko i zawitać u jakiegoś morszczaka co ma panel lub sump? Jak się mylę w Twojej okolicy jest wielu morszczaków:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Konrad- szklarz bez problemu zrobi Ci takie dziurki jakie chcesz;) A temat panela faktycznie tak jak poprzednicy pisali- jest omówiony w dziale dla początkujących- różne wzory, opinie itd. Co do leksi- nie wiem.

Ja dopasowałam wymiar tak: w akwa ustawiłam sprzęt - odpieniacz, grzałkę i pompę i zaznaczyłam mazakiem na szybce gdzie powinny być granice panela- tak aby jeszcze zmieściła się tam moja ręka;)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje Wam wszystkich za zaangażowanie :clapping

Faktycznie pisałem , że bez sumpa nie wyobrażam sobie baniaczka, ale dopiero teraz zauwazyłem , iż miałem na myśli albo sump , albo panel byle nie ładowac sprzetu w zbiornik głowny :)

Myśle , że zrobie na początku panel wilekości ok. 20 cm , na 40 cm wysoki? Chce tam umieścić MidiFlotor- zmieści sie?, bedzię odpowiedni na ok 100 l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ostatnią osobą, która powinna Ci doradzać, bo sam dopiero zaczynam zbierać sprzęt :clapping ale... z tego co wyczytałem na forum to Midiflotor spokojnie wystarczy do 100l. Natomiast od siebie dodam, że faktycznie lepiej na początek kupić odpieniacz, a dopiero później planować panel. Szczególnie dotyczy to Midiflotora, który na zdjęciu wygląda całkiem normalnie, natomiast w rzeczywistości ma ponad 50cm wysokości i równie sporą średnicę. Do tej pory nie wiem jak go schowam pod pokrywę, ale będę próbował :)


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 cm?? Producent podaje 40 . Jak ja to pomieszcze?

Ok, chłopaki ! Dzieki wszystkim ! Jednak można na Was polegać :clapping

Odwdzięczę się fotkami jak juz coś sklece .

Poki co lece do narzeczonej bo mnie zatłucze :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.