Skocz do zawartości
Sebastek

Potrzebuję używane żarniki HQI 150 W

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was wielką prośbę.

Jako że zbliża się czas na wymianę żarnika nad moim aqua chcę poeksperymentować z oświetleniem akwarium i chciałem Was prosić o jakieś używane żarniki z przedziału 14000 - 20000K

Może komuś się plątają a ja sprawdził bym sobie jak mój zbiornik wygląda pod żarnikami o różnej barwie.

Teraz mam żarnik 10000K i światło wydaje mi się troszkę żółte.

Chodzi mi o żarniki 150W o trzonku Rx7s.

Gdyby ktoś miał zbędnę bardzo chętnie przyjmę.

Jeśli z przesyłką to oczywiście pokryję jej koszt.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Sebastian


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek nic nie poeksperymentujesz ze zuzytmi zarnikami bo nie oddaja calej barwy jaka maja,ale jesli chcesz kupic zarniki to polecam AM 16000k ja mam w tej chwili takie i swiatelo jest super.naprwade polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półroczne 14k też zaczna świecić na żółtawo, bo wraz ze zużyciem spada temp. barwowa,choć w niektórych firmach wolniej się zużywają, pozatym 14k jednej firmy nie jest takie same jak 14k innej firmy, więc lepiej eksperymentować na na nowych żarnikach,lub poczytać testy żarników pełno ich jest na necie, wiem że drogo wychodzi zakup takiego żarnika ale tak jest,już niewspomne że balast też ma wpływ na jakosc światła i długowieczność żarnika. ja używam żarników BLV i uważam że są dobre nie najlepsze ale dobre a używam tylko tych bo moja firma wspólpracuje z firmą BLV i dostaje je za darmo, i mam w tej chwili kilka żarników do testów rożnych barw, jak skoncze to daje S_Y_N_E_K owi na testy, jak wrócą do mnie to mogę ci pożyczyć 10k 14k 20k, 150w żebyś zobaczył jak świecą.

pozdrawiam

Sylwek


"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

Ernest Hemingway

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregor.gg właśnie myślałem nad 16000k bo dają naprawdę białą barwę światła.

@sly, bardzo chętnie pożyczę te żarniki od Ciebie, bo nie ma to jak zobaczyć jak własny baniak wygląda pod danym światłem.

Właśnie wydaje mi się że moje światło z HQI zrobiło się bardziej żółte niż na początku, ale myślałem że to oczy się przyzwyczaiły :clapping

Pozdrawiam

Sebastian


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarniki AM 16000k daj swiatlo super biale i w zestawi ze switlowkami ATI blue plus daj piekne swiatlo,ale zobaczysz to zdecydujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem zarnik AM 16000K i mi sie nie podobal i napewno nie daje bialego swiatla,dla mnie lipa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem żarniki AM 16000K i mi też się nie podobały, dla mnie mają siny trupi kolor.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem AM 10k , który podobno ma 13k i mi bardzo odpowiadał , ładnie na biało świecił , teraz swiecę reefluxem 12k i jakoś nie mogę sie do niego przyzwyczaić , niby ładnie wyglada ale jednak coś nie do końca mi pasuje , zreszta naczytałem sie o balastach i innych takich rzeczach na których kompletnie sie nie znam i zarniki pod różnym osprzętem świecą inaczej , wiec czyjeś opinie moga byc kompletnie nieadekwatne do tego co osiagniesz pod swoją lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, opinii jest wiele i właśnie dlatego najlepiej sprawdzić żarnik na swojej lampie, bo jak widać nawet balast ma ogromne znaczenie.

No i w tym miejscu nic mi nie pozostaje jak tylko ponowić moją prośbę :clapping

Pozdrawiam

Sebastian


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.