Skocz do zawartości
Konrad_wawa

HQI - pytanie techniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi dlaczego trzeba kupować takie drogie lampy, skoro halopak (LINK) kosztuje 10zł plus do tego żarnik za 130zł (kupiony w sklepie akwarystycznym) i w ten sposób za 140zł mamy komplecik. Czy te halopaki się nie nadają do żarników akwarystycznych czy o co chodzi?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Zapomniłes o rescie elektroniki ,ja kiedys liczyłem koszt takiej lampy z holopak i wiesz mi lepiej kupic cos uzywanego ładniej wyglada i lepiej bedzie swiecic.Dolicz jeszcze t5


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zreszta zarniki HQI nie pasuja do takich opraw, trzeba je przerabiac, 150W HQI da sie bezpiecznie zamontowac dopiero w oprawie 1000W halogenowej, ale trzeba i tak je przerabiac.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też dodać że za 130 raczej nie kupi się żarnika HQI o odpowiedniej barwie.

Ja ostatnio kupowałem elementy do HQI.

Zapłonnik-37 pln

Dławik -39 pln

kondensator-8 pln

oprawka -7,5 pln

halopak-12 pln

Zarnik-180 pln

Czyli cena samych częsci to ponad 280 pln..ale wszystko made in Germany ( z wyjatkiem halopaka :) ).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad_wawa, żarnik HQI w momencie samego zapłonu potrzebuje 4KV (4000 Volt). Coś musi wytworzyć to napięcie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy halogenowe to nie to samo co lampy metalohalogenkowe :)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zawsze możesz ściągnąć z Chin zestaw elektronika + oprawa + żarnik(barwa do wyboru) okolo 280zl z przesyłką do Polski (sam zestaw bez przesyłki 185 zl)


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.