Skocz do zawartości
dragon_x

DSB w akwarium. czy można?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad zrobieniem DSB z akwarium, jako ze sumpa nie posiadam. W moim 54Litrowym akwarium mam w tedj chwili ok 4cm zywego piasku.

Moje pytanie brzmi czy mozna zrobic DSB skutecznie dzialajace w zbiorniku glownym?

Czytalem wszyztko co znalazlem na temat DSB łącznie z bardzo zajmującym wykładem AQUAMANIAC'a, ale wszedzie pisze sie o DSB a sumpie, moza jednym przypadkiem, ktorym jest Roman Rożek, ale i w tym wypadku oprócz DSB a akwa jest DSB w sumpie.

Bardzo proszę o poradę , chce poprawic firltracje w moim akwarium, a mysle ze DSB byloby dobrym pomyslem...

dziekuje i pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zrobisz dsb w zbiorniku o rozmiarach jak w stopce Twojego postu to ile Ci zostanie wolnej przestrzeni ?

50*30*7cm (minimalna grubosc warstwy piachu , a generalnie lepiej jest dac ok 10cm) to daje 10 litrow objetosci z Twojego 54 litrowego zbiornika.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak zapewne zauważyłeś,zdania na temat ,gdzie umieścić DSB są podzielone:).

Sam miałem DSD w zbiorniku głównym,funkcjonowało bardzo dobrze.Jeśli masz miejsce w akwarium to polecam takie rozwiązanie.

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast dsb daj glony Chaetomorpha do kaskady i do tego jakas mala lampke np Atman 7w.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzieki za odpowiedzi, tak myslalem ze to zly pomysl w tak malym zbiorniku:(

czy mozecie mi cos wiecej powiedziec na temat tych glonow, gdzie moge je kupic i jaka to lampka i gdzie mozna ja dostac?

to jest mala kaskada i mam w niej ceramike, rozumiem ze musialbym ja usunac, i ile tych glonow musialoby byc??

dziekuje z gory i pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze samo wyjecie ceramiki z filtra rozwiaze Twoje problemy?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OlaB glownym powodem checi poprawienia filtracji jest uzyskanie tak stabilnych i tak prawidlowych parametrow wody jak to tylko mozliwe w tak malym zbiorniku.

Stani ceramika jest od tygodnia wiec nie stanowi problemu mysle, na dzien dzisiejszy parametry wody mam dobre i w miare stabilne, natomiast zamierzam wprowadzic jeszcze troche zycia do zbiornika i stad kwestia poprawienia filrtracji..

Czy ceramika pogarsza parametry wody?? bo miala je porpawiac...

czy moge prosic o wiecej informacji na temat glonow, ile ich powinno byc, i jescze kwestia oswietlenia tych glonow, gdzie mozna znalezc ta lampe atman 7W lub jaka zastosowac alternatywe???

z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dragon_x o glony popytaj forumowiczow napewno znajdzie sie ktos kto Ci troche odstapi,ilosc ktora wlozysz do srodka nie ma znaczenia bo i tak urosna wiec bedziesz je musial co jakis czas przezedzac.O lampke popytaj w sklepach zoologicznych albo poszukaj na allegro.Nawet znalazlem

http://www.allegro.pl/item519635967_mini_lampa_akwariowa_7w.html


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@dragon, w Twoim przypadku zastosowałbym DSB w sumpie, pytanie tylko czy masz przystosowany sump, obecnie DSB mam w zbiorniku głównym.

P.S. sorry teraz doczytałem że nie masz sumpa, hmm, poprawnie działające DSB to minimum 7 cm, taka ilość znacznie zmniejszy litraż może faktycznie glony byłby dobrym rozwiązaniem....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , nei mam sumpa, myslalem o dsb w glownym zbiorniku ale glosy ktore byly ze ogranicze litraz byly jak najbardziej wlasciwe a co do glonow... zastanawiam sie jaka bedzie wydajnosc takiego filtra?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zastanów sie nad rdsb - przy tej wielkosci akwarium wlasciwie jedyne co jest istotne to czy masz miejsce obok akwarium zeby postawic jakies male wiadro i zasypac je piachem, dolozyc mala pompke cyrkulacyjna i podlaczyc do akwarium. przy tak malych rozmiarach akwarium to moze byc dosc latwe do polaczenia jesli beda stac na jednym poziomie (zasada naczyn polaczonych tutaj pomaga).


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl dobry tylko gorzej z realizacja....:) nie mam miejsca, gdybym mial zamiast 54L stalo by min 200 ale na to musze poczekac.... jutro jade na zakupy i zobacze za tymi glonami jak nie pomysle nad minisumpem z DSB


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.