Skocz do zawartości
mufti

Lobophyton choruje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie coś, czy mam sobie wziąć węgiel na wstrzymanie, czy też coś nie tak z lobophytonem? W chwili wyłowienia z pierwtnego akwarium lobophyton nie miał wysuniętych polipów oraz na kilku częściach swoich palców miał białe przebarwienia - być może ślady poparzenia. Ale nic nie sypało się od spodu czy coś. Takiego władowałem do akwarium prawie 2 tygodnie temu z nazieją, że dojdzie do siebie. Ale on nic. Cały czas taki lekko pobielony, tylko się pompuje i wypompowuje. Ułożyłem go w średnim ruchu wody dość blisko światła, przy którym np. Sarco ładnie się wysuwa.

Czy coś mu dolega i kombinować coś, czy też dalej sobie czekać?

Akwarium to mini-rafka 30L, parametry wody bliskie właściwym. Mam podniesione nieco NO3 więc coś papanka dla Zooksanteli jest w wodzie. Twardość wysoka (10), pH kontroluję i jest na poziomie 8.0 itd...

Reszta korali bajecznie ładnie się trzyma, w tym LPSy, Sinularie itp.

pozdrawiam

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy lobo byl wyjmowany na powierzchnie??

ja mialem podobny problem z sarco. choc tutaj doszedl jweszcze problem temperatury..

od kiedy go masz w zbiorniku? z mojego niewielkiego i znie tylko mojego doswiadczenia moge ci powiedziec ze sarco i lobo to dosc kaprysne zwierzeta, jesli masz go od niedawna to proponuje uzbroic sie cierpliwosc, dac mu spokoj i powinno byc dobrze. moje sarco zaczyna dochodzic powoli do siebie wiec mysle ze twoj lobopython tez powinien...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go jakieś 2 tygodnie dopiero. Nie zdycha, bo sprawdzałem i pompuje się. Ale skoro miałeś taki przypadek i było ok, zatem uzbroję się w cierpliwość jak sugerujesz.

pozdrawiam

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje sarco 3 tydzien dochodzi do siebie...

az pozolklo...

zrzucilo wylinke ale zaczyna wypuszczac polipy powoli

ten twoj jest przyrosniety czy luzem??


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przyrośnięty do małej skałki w połowie, a w połowie nie. Trzyma się jej mocno, dobrze wyobserwowałem, czy czasem coś złego się nie dzieje od spodu, ale jest OK. Tylko mnie martwi to zbielenie miejcami i brak wysuwania polipów, chociaż pompuje się reguralnie.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie pompuje to zyje, dopoki nie ma martwicy, co raz mi sie przydazylo i poslalo do aniolkow 9 malych korali i garbika, to jest ok, daj mu troche czasu., mojemu to pomoglo, jeszcze sie nie podniosl ale polipy juz wysuwa..


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak może w jego przypadku wyglądać martwica? Wiem, że sprawdzać można od spodu, czy coś się nie sypie, ale czy widać coś z wierzchu? Czy takie białawe przebarwienia (braki zooksanteli) pomimo napompowania mogą oznaczać taką martwicę ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jedno sarco doslownie sie rozpadalo , pokrywalo sie brazowym nalotem ktory byl w praktyce martwa tkanka, robil sie miekko, nie pompowal sie itd... az zal bylo patrzec...


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.