Skocz do zawartości
dawid

Niebezpieczne ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robie prezentacje na temat niebezpiecznych ryb spotykanych w tropikach i moglibyście mi podpowiedzieć jakie ciekawe gatunki mógłbym jeszcze ując? Do tej pory zamieściłem rekiny płaszczki ogończe fugu kandyre(wpływa do cewek moczowych ludzi) piranie pokolce skrzydlice szkaradnice barrakude murene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki sum slodkowodny ,czesto sprzedawany w sklepach zoo ( powinni za karac) ktory ma na pletwach piersiowych koce jadowe, moj znajomy mial tydzien dretwa reke jak go niechcacy zlapal przez sitko, oczywscie skonczylo sie w szpitalu

ni znam jego nazwy niestety


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek L chyba chodzi o Heteropneustes fossilis taki czarny sumik?

Nawet małe osobniki są bardzo przykre w kontakcie.

Pozdrawiam

Łukasz Kur


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi, zamieszcze jeszcze rogatnice do tego co napisaliście;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodał bym jeszcze Szkaradnice (Stonefish) - bardzo jadowite ;)

Pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, już było ;)


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja od siebie dodałbym jeszcze drętwę oraz to co już masz czyli:

mureny:

214-hpim1684_murena_szara.jpg

szkaradnice:

214-hpim1954_stone_fish2.jpg

skrzydlice:

214-hpim2266_skrzydlica1.jpg


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb mi kiedyś opowiadał o węgożach,co to w nocy z wody wychodziły i ....

Seb opowiedz to wszystkim:D:D:D


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o soooo chosiiii?;););)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa! Chodzi Ci o węgorze które w nocy wyłażą z wody, zakradają sie do ogródków i wyżerają groch?;) tyle że to jest temat o rybach niebezpiecznych dla ludzi, a nie dla ogródków dzialkowych:D:D:D Mam nadzieje że autor wątku nie pogniewa się o tę odrobonę śmieci:satisfied

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dawid

W pierwszym podejściu wymieniłeś także pokolce. Możesz rozwinąć o co chodzi ?

P.S.

Bo wiesz...moja żona jak to przeczyta, to już nigdy nie włoży palca choćby do akwarium, gdzie wdziecznie pływa np. Hepatus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tą nieprzyjemność - 2 razy byłem pocięty przez pokolce ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarku racja, ale idąc tym tokiem rozumowania to dodałbym jeszcze wargatki (kiedyś jak włożyłem rękę do zbiornika to Labroides dimidiatus tak mnie uszczypnął pyszczkiem z "zaskoczenia", że o mało co lampy sobie nie potłukłem łokciem (naturalna reakcja obronna, bo trzeba było wiać, a w sekundzie nie wiedziałem co mnie "dziabneło" ;)

P.S.

Wiem do czego pokolce używają czasem tych ostrych płetw przy ogonie, ale chyba bez przesady : aż tak groźne to nie są chyba, aby się załapać w temacie prezentacji ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ostrosz żyje w tropikach (chyba tylko w naszych okolicach) ale to też ciekawa, jadowita ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek_dev :

Wiem do czego pokolce używają czasem tych ostrych płetw przy ogonie, ale chyba bez przesady : aż tak groźne to nie są chyba, aby się załapać w temacie prezentacji ? ;)

Krew się polała. Przy takich akcjach dochodzi jeszcze niebezpieczeństwo zakażeń.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w temacie Off Topic - da się zrobić Off Topic ;) Ale mam nadzieję, że dawid i inni z tego forum, nam to wybaczą ;) Kiedyś byłem u Łukasza w sklepie i widziałem na własne oczy pokolca bandytę (akurat A. Lineatus). Dosłownie chyba tylko czekał, aby się na kimś/na czymś wyżyć. Być może był to nawet ten sam osobnik, który miał już ludzką krew na sumieniu (może nawet i Czarka). Ale to chyba kwestia osobnika, a nie reguła. W październiku ubr. byłem w Egipcie. Siedząc na pomoście przy końcu rafy jak to się mówi : moczyłem sobie nogi oglądając rybki. W tym miejscu wyraźnie grasowała para Sohali (to był ich rewir) i najwyraźniej samcowi nie podobały się gwałtowne ruchy mojej stopy w wodzie. Co chwile agresywnie podpływał i jakby atakował, jednakże nie byłem na tyle nierozsądny, aby próbować przekonać się czym to się może skończyć ;)

2628-pokolec.jpg

Może dlatego, że właśnie miałem tę świadomość ostrych jak brzytwa jego tylnych pletw. Ale nie słyszałem o przypadku skaleczeń ludzi w otwartych wodach - przez pokolce. Osobnicze zachowania nauczonych przez nas jeść z ręki ryb - nie zawsze mogą być brane jako standard, bo i często ich śmiałość to i nasza w tym zasługa. I dlatego poprosiłem dawida, aby rozwinął temat bo może jest jeszcze coś ważnego o czym nie wiem ;) Oczywiście jak zawsze...serdecznie pozdrawiam.

P.S.

Na fotce w lewym dolnym rogu to kawałek mojej stopy i palce..hehe ;) Ale na szczęście uciął je obiektyw aparatu a nie Sohal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie troche opierałem na książce wydanej przez Instytut Medycyny morskiej i Tropikalnej w Gdyni i tam pokolece zostały uwzględnione. Bedac w Egipcie sam musiałem ,,uciekac,, z wody gdyż Sohale chciały wypróbować na mnie swoje kolce.

Oczywiście ze wypadki z pokolcami sa niezmiernie rzadkie ale z 2 strony nie ma udokumontowanego ataku piranii na ludzi zakończonego śmiercia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.