Skocz do zawartości
Konrad_wawa

2x36W - jakie dać świetlówki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pokrywę na dwie świetlówki PowerCompact 36W. W przyszłości zamierzam dołożyć dwie kolejne, ale narazie brak funduszy i muszę wystartować z takim skromnym jak na moje akwarium kompletem.

Napiszcie proszę jakie dać świetlówki żeby te dwa gniazda najlepiej zagospodarować? Lepiej 2x Arcadia 14000K czy może lepiej 1x Arcadia 14000K + 1x Arcadia Actinic?

PS. Tak z ciekawości - czy świetlówka aktyniczna wyraźnie dodaje jasności w akwarium czy raczej daje tylko niebieską poświatę, mało jasną dla ludzkiego oka?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktynika nie świeci "mocno" ale jest niezastąpiona


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. Kuba, ale jednak majac do dyspozycji 72 W/ 135 l wody dalbym 2 x 14 000 K.;)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny układ i dla mnie 2x 14000k było żółto i blado ale na początek dobre i to ;)

Docelowo polecam 2:2 lub nawet 1 biała i 2 nieb (tak mam u siebie) i wcale nie jest za niebiesko.

A jakbym miał tyle miejsca jak ty to dałbym 2 x 14k + 2 nieb + Philips 15W T8 z http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p=f7a17e2e3fbf&UID=223cc4abad19

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poradzie P. Aleksandra z Aqva-light udało mi się zdobyć 3x36W w całkiem przystępnej cenie ;) Dlatego zakupiłem 2x Arcadia 14000K + 1x Arcadia Actinic.

Właśnie udało mi się poskręcać wszystkie kabelki, co wbrew pozorom nie było łatwym zdaniem ;) Lampki świecą jak głupie, nigdy bym nie pomyślał że to daje tyle światła ;) Akwarium chyba całkowicie zastąpi żyrandol w moim pokoju ;)


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.