Skocz do zawartości
dragon_x

euphylia i cos dziwnego

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem , od wczoraj w moim zbiorniku gosci euphylia, ma cztery "odnogi" wczoraj bylo wsyzstko cacy , po kilku godzinach sie napompowala i pieknie falowala, dzisiaj wracam dwie sa schowane a dwoch pozostalych rozwinietych wychodza jakies brazawe nitki, czy to normalne czy cos zlego sie dzieje??

prosze o pomoc


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wszystko jest ok, często tak bywa, że koral zaraz po przyniesieniu ładnie się otwiera a później jest zwinięty - to norma, aklimatyzuje się i może to potrwać. Co do nitek, to też wszystko jest ok, oczyszcza się, po prostu mówić kolokwialnie, wypróżnia się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff, to moj pieerwszy twardy , powiezd mi gdzie najlepiej ja ustawic? bo ja przestawilem triszke bardziej do swiatla ale czytalem ze ona woli slabsze swiatlo i mala cyrkulacje...? mozesz mi cos poradzic?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj ją najlepiej w umiarkowany nurt wody (zbyt duża cyrkulacja spowoduje, że przestanie się pompować na maxa) na początku dałbym ją niżej bo zbyt mocne oświetlenie może pozbawić ją polipów, z czasem jak się zaaklimatyzuje można ją podnieść wyżej ale nie jest to konieczne, dodatkowo euphylie są bardzo wrażliwe na temperaturę, przy temp. powyżej 28 stopni potrafią już odłączać się od szkieletu, suplementacja pierwiastków śladowych też jest ważna szczególnie tycg zawierających Molibden ponieważ ten pierwiastek jest w dużej mierze odpowiedzialny za przytwierdzenie tkanki koralowca do szkieletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili ma lekki nurt wody, od glownej fali oslania ja stojacy za nia odpieniek, jest tez z boku od swiatla. ale dochodzi do niej go calkiem sporo, wczoraj podalem mrozony czerwony plankton dla krewetek i innych zyjatek i cos chyba lapala. podaje suplementy dwupreparatowe hw no i przechodze na ballinga co pomoze utrzymac parametry wody, temperatura steruje u mnie termoregulator, z wyswietlaczem , wmam ustawione 25,4 i maks wahania sa +/- 0,5 stopnia

patrze na nia i powolizaczyna sie otwierac:) czy to co napisalem powyzej jest ok? to moj pierwszy wymarzony z reszta twardy i pewnie jedyny dopoki nie zmienie oswietlenia narazie mam 44W na 54L wody, ale mam w palnach poprawe,tylko jeszcze nie wiem co ale problem jest taki ze mam tylko 50cm szerokosc zbiornika no ale to inny watek chyba, chyba ze mozesz mi cos poradzic rowniez w tej kwestii, jedno tylko zastrzezenie , nie chce HQI

dziekie wielkie za pomoc i uspokojenie moich nerwow:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie może być. Co do oświetlenia to w twoim przypadku jak chcesz mieć więcej światła to założył bym power compakty, chyba są takie po 18W i po 36W ja dałbym 1x36W + 2 x 18W i by stykło na taki zbiorniczek. Szkoda, że nie chcesz HQI, wtedy baniak otwarty z HQI 70W + aktynika z PC.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na HQI sie zdecyduje przy wiekszym zbiorniku ;) euphyllia coraz barzdiej sie otwiera:)

mozesz mi jeszcze powiedziec co trzeba kupic do takiego oswietlenia? bo jest tego tyle ze nie wiem co do czego ,, tzn jakie czesci musialbym kupic zeby odpalic swietlowke:)

dziekie wielkie

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

statecznik elektroniczny pod odpowiednią świetlówkę tj. z taką mocą która jest na świetlówce, czyli statecznik pod 24W T5 i świetlówki T5 24W tak samo z mocą do PC. Do tego oprawki bryzgoszczelne + przewód zasilający do statecznika elektronicznego. Wszystko podpinasz zgodnie z instrukcją narysowaną na stateczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujesz sie jaki to jest koszt?

czyli musze kupic

statecznik elektorniczny

oprawke bryzgoszczela + przewod

odblysnik tez czy te co mam wystarcza??

no i swietlowke???

a T5 alno T8? czy za dlugie wszystkie?

dzieki wielkie za pomoc:)


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz założyć T5 24W to musisz zmienić odbłyśniki (natomiast nie wiem jaką one mają długość, ale wydaje mi się, że będą za długie do twojego zbiornika:() więc pozostaje kupić Ci chyba PC (są na pewno swietlówki 24W i myślę ze 3 sztuki dały by radę, tj 2x 10000 - 16000K i 1x Aktynika) no i do tego wypadało by kupić odbłyśniki bo niestety te co ty masz nie wiem jak wyglądają. Łączny koszta takiego przedsięwzięcia oscyluje w granicach 200zł, tak mi się przynajmniej wydaje, a najlepiej sprawdzić w jakimś serwisie ile takie podzespoły kosztują, reasumując sprawdź ceny:

statecznik elektroniczny 2x 24W lub 4x24W (jeden port będzie niewykorzystany) pod PC

oprawki pod 24W PC

kable ok 3m

kabel zasilający z wtyczką

co do T8 to nie polecam, mały wybór spektrum światła, mniej światła, więcej prądu zżerają

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za porade, zaczynam szukac, czy w razie co moge na priv napisac?

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest pewna informacja ze PC mozna pod zwykly?? czy tylko AM 24W?? w ofercie am nie ma aktyniki, chyba ze T8?


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli statecznik jest dedykowany pod konkretna swietlowke to powinien byc on zastosowany z konkretna swietlowka, oczywiscie mozna kombinowac ale po co skoro to nawet taniej nie wyjdzie ( mowmy o znaczacej kwocie a nie o 10 zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.