Skocz do zawartości
Wiciu

Komary

Rekomendowane odpowiedzi

kontynuując - coś o czerwonej - różowej d*pie: ;) ;)


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wypowiadałem się na temat tego forum i widze że miałem racje!Powtarzam potraficie tylko gadać o "maśle maślanym" .Z tymi komarami to wcale nie był żart i jeszcze raz powtarzam "dla najbardziej uradowanych forumowiczów życze komarów nad akwarium może dopiero wtedy potrafią zrozumieć ten problem."


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi spokojnie. Przyznasz że tekst z wielką czerwoną d*pą był rozwalający. Żarty żartami ale sam bym się chętnie dowiedział co to za komary, skąd się biorą i jak się ich pozbyć. Nie z nimi problemu ale kto wie, może kiedyś będę miał.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi, nie rozumiem dlaczego piszesz na tym forum skoro jest tak denne...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już ich niema ;) do rana wszystkie leżały martwe na wodzie ;)


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NowicjuszKret :

już ich niema ;) do rana wszystkie leżały martwe na wodzie ;)

a co z wielką czerwoną d*pą?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Tak mi sie przypomniało apropo komarów, kiedys kilkanascie lat temu albo i dłuzej,kiedy miałem jedno z pierwszych akwa ,znajomy mi polecił super pokarmem dla rybek , larwy komarów,wiele nie myslac poleciałem nad staw nałapałem ich naprawde sporo ;) ,wieczorem nakarmiłem rybki ,reszta została w misce ,na drugi dzien wyjezdzalismy gdzies tam na dwa dni, po powrocie całe mieszkanie było juz nie w larwach tylko w masakrycznie upierdliwych owadach...;) , przez firanki ciezko było cos zobaczyc:D , ale czerwonych d*p nie miały:D to były nasze Polskie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, a tu tak jedwabisty temat… :)

Merytorycznie najlepszą i preferowaną metodą zwalczania komarów jest walka biologiczna i wykorzystanie naturalnych wrogów i patogenów komarów do zwalczania faz larwalnych. Do tej pory odkryto około 1500 gatunków mogących być kandydatami w walce biologicznej. Są nimi m.in. drobne ryby karpiowate (np. Gambusia, drapieżne skorupiaki, widłonogi, a także niektóre nicienie). W akwarystyce morskiej tego typu organizmy niestety często nie wchodzą w rachubę. Jednym ze sposobów jest stosowanie repelentów odstraszających formy imago. Bądź walka biologiczna już z postaciami dojrzałymi za pomocą ich naturalnych wrogów. Tu nieocenioną pomocą wykazać się mogą liczne pająki i wiele gatunków ptaków mających w swoim jadłospisie fazy dorosłe komarów. Jeszcze inną metodą mogą być również ultradźwiękowe odstraszacze insektów. Oprócz w/w sposobów walki nie sposób nie wspomnieć o takich działaniach, które polegają na modyfikacji środowiska rozwoju komarów, które eliminowałyby przede wszystkim naturalne miejsca ich wylęgu. I na przykład hodowla chomika nie przysparza takich problemów. Może dostarczyć natomiast wielu wrażeń, zwłaszcza posiadanie pary chomików. Wtedy po jakimś czasie myślimy o hodowli węży, później mangust i tak nasza pasja może ciągle ewoluować… Wracając jednak do sedna problemu z którym walczy autor wątku znanych jest ponad 40 rodzajów i ok. 3,5 tys. gatunków komarów. W celu stwierdzenia z czym naprawdę walczymy polecam fachową literaturę :) np. Barbary Skierskiej, pt. „Klucze do oznaczania owadów Polski. Część XXVIII Muchówki – Diptera Zeszyt 9a Komary – Culicidae Larwy i poczwarki”. Niestety książka nie porusza zbyt szczegółowo rozpoznawania komarów po tylnym odcinku przewodu pokarmowego, zwłaszcza w kolorze czerwonym, raczej skupia się na liczeniu szczecinek na ciele owada…

W każdym razie powodzenia. Pozdrawiam merytorycznie zataczając się ze śmiechu...

:)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt gambusia to piękniczkowate czyli żyworódki, powinno byc bez "np.". Doceniam spostrzegawczość, jak to miło merytorycznie podyskutować i jak ktoś czyta ze zrozumieniem :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.