Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Czym skleić żywą skałę?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że są kleje do korali, ale czym klei się samą żywą skałę, aby uformować z niej bardziej pionową konstrukcję?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo. a jak nie ma tam jeszcze korali to zwykłym super glue :) tylko torszke wyrównaj lączone powierzchnie . tyle ze poczekaj chwile na powietrzu az wyschnie. pytani tylko co zrobisz jak bedziesz chcial cos zmienic bo ci sie np.nie bedzie podobało ułożenie :)


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będę chciał zmienić to rozłamię z powrotem, chyba da radę :)

A co do superglue - czy to sprawdzony sposób? Nie wydziela żadnych toksyn do wody, ani nie rozpuszcza się pod wodą? Poza tym jak to zrobić technicznie - czy przetrzymywanie skały poza wodą przez kilkanaście minut nie wpływa na nią niekorzystnie?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleje kropelka szczepki sps"ow i jak narazie wsio ok.A jak chcesz zeby szybko zasechl to wystarczy posypac klej soda oczyszczona albo jakimkolwiek proszkiem na kh.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, to może podsumujemy, bo nie chciałbym niczego spaprać na starcie :)

1. Wyciągam skałę z wody, wycieram lekko ręcznikiem żeby się nie lała po niej woda

2. Wycieram dokładnie do suchego fragment, który mnie interesuje

3. Lekko szlifuję ten fragment pilnikiem do metalu, jeszcze raz przecieram

4. Daję trochę kleju kropelka, przytrzymuję 20 sekund

5. Wkładam pod wodę żeby opłukać

6. Wrzucam do akwarium

Trochę dziwne mi się wydaje to wszystko, dlatego tak rozłożyłem na czynniki pierwsze :D

- czy trzymanie skały poza akwa przez kilkanaście minut nie wpłynie na nią negatywnie?

- czy można ją opłukać wodą z kranu, chlor nie zaszkodzi?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli kleisz skałę użyj kleju reef bond to klej cementowy rewelka jak dla mnie klei super


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio pokolec się zablokował między skałą i musiałem pół akwa rozebrać żeby go wyciągnąć. Zastanów się zanim skleisz:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:nonojak opłuczesz wodą z kranu to na smietnik sie z nią przeleć,albo skalniaka sobie zrob .Nic nie klej bo to lipny pomysł ..szczeze ci radze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skały nie płucz bo zabijesz życie klej wiąże 30 min, robisz go dość twardy skały niech trochę odcieknie i do roboty małe ilości kleju rozrabiaj go bo szybko wiąże jedna wada cena:googleye


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też, jeśli jest taka możliwość, wywiercić w skałkach dziury i łączyć na rurki PCV np. fi 10 lub fi 12 na wcisk.

Przy mniejszych skałkach zamiast rurek PCV wykorzystać można pręty akrylowe np fi 6 lub fi 8.

Wiercić wiertłem widiowym ale bez udaru.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.