Skocz do zawartości
seb

Oxycirrhites typus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób które miały/mają tą żagiewkę w swoim akwarium, czy naprawdę jest tak że potrafi wciąć nawet wurdemanni? Chodzi mi o opinie osób z własnego doświadczenia. Od dawna mam ochotę sobie ją sprawić tylko jakoś tak się wacham bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji z pierwszej ręki, wszędzie tylko "podobno", "może", itp. Będę wdzięczny za opinie:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tej rybki nie mam,ale serwisuje akwarium w ktorym sobie plywa,jak narazie zadnych krewetek nie zjadla,ma w tej chwili ok 10cm.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Peniek :) powiedz mi tylko jakie najmniejsze krewetki są w tym zbiorniku?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 male Lysmata amboinensis,akwa ma 2 m dlugosci wiec maja gdzie sie chowac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię :) myślę że gdyby była naprawdę takim kilerem na krewetki to te Lysmaty by się nie schowały, wynika z tego że nie taki diabeł straszny. Ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo duze osobniki sa w stanie ci zjesc krewetki ale mowie o rozmiarze 15 cms i wiecej. Biez pod uwage ze to mozliwe ale jak bedzie prawidlowo karmiona to nie bedzie dotykala...

Pozdrawiam

Olivier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem conajmniej 3 sztuki które wcieły po kilka Lysmat różnych gatunków. Wszystkie trafiały do mnie do przygarnięcia.

Sam mam jedną z 10cm na wystawie która zjadała Lysmaty amboinensis dużo lepiej od 15cm Skrzydlicy Pterois volitans.

Ale wszystko zależy od karmienia, wielkości zbiornika itp.

Przy okazji pamietaj że bardzo lubi skakać. Bardziej bym polecał Neocirhitus armatus - też żagiewka tyleże z wytrzeszczem i z krótkim pyszczkiem, ta nigdy mi krewetek nie zżerała.

Pozdrawiam

Łukasz


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :) Namieszałeś mi Łukasz teraz :) Wychodzi na to że na dwoje babka (żagiewka) wróżyła...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebie,

znajomy trzymal te rybke dosyc dlugo i nic sie nie dzialo. Postanowil jej umilic zycie, i zaczal dokarmiac mrozonymi krewetkami. Od tego czasu juz nie mogl wpuscic do akwarium nowych krewetek. Stare zyja.:)

To pewnie przypadek, ale moze Ci sie uda, a moze krewetkom nie.:)

:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które miały/mają tą żagiewkę w swoim akwarium, czy naprawdę jest tak że potrafi wciąć nawet wurdemanni? Chodzi mi o opinie osób z własnego doświadczenia. Od dawna mam ochotę sobie ją sprawić tylko jakoś tak się wacham bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji z pierwszej ręki, wszędzie tylko "podobno", "może", itp. Będę wdzięczny za opinie:)

Pozdrawiam

seb

I jak zakupiłeś żagiewkę. Pytam bo mam okazję wziąć od kolegi i nie wiem co robić

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem żagiewkę, w akwarium była debelius i malusieńka 2cm ambo... I tak żagiewka około 8-10cm pływała z nimi i nic.

Niestety żagiewka wyskoczyła, a Percnony zabiły mi później krewetki.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.