Skocz do zawartości
nemo

"Profilux"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumam, przecież 90% przekaźników ma dwa rodzaje styków roboczych jednocześnie NC i NO, tak że tylko od tego jak podłączysz przekaźnik zależy czy zasilając cewkę styki będą zwierane czy rozwierane?

Jeśli gniazdo w listwie profiluxa bez sterowania otrzymuje napięcie no to przekaźnik jest typu NC, jeśli bez sygnału sterowania nie ma napięcia na gnieździe no to mamy wykorzystane styki NO - inaczej się nie da...

No nic jedzie do mnie listwa STDL4-4 to się jej przyjrzę i tak jak z redoxem - umieszczę "wynik oględzin" na forum.

co do tego kto zrobi płytki to najmniejszy problem - mam pod ręką profesjonalną firmę "na zawołanie" - robią bez marudzenia w ciągu 7 dni każdą ilość - od 1 sztuki w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj email to Ci wyśle poco masz rozbebeszać jak ja to już zrobiłem mam gotowa płytke do wydruku.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu - wyślij mi schemat jak masz a jak nie to to co masz :(

leszwagier(małpa)wp(.)pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałeś ??


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem, przerysuję to po swojemu i płytki się zrobi.. w zasadzie to pokażę za kilka dni całą listwę jak można zrobić "po mojemu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał STDL4-4 skopiować w pojedynczej sztuce ale "profesjonalnie" no to :

Przekaźniki 4x6zł (super hiper porządne) = 24zł

Drobiazg elektroniczny pozostały - 10zł

Płytka profesjonalna - 30zł

Profil aluminiowy ok 20zł

Wycinanie otworów w profilu na frezarce CNC 10zł (godzina pracy to 50zł, zakładam baardzo pesymistycznie że taki profil to ok 15 minut roboty)

Malowanie proszkiem - oficjalnie 2zł, nieoficjalnie nic jeśli się "przypniesz" do jakiegoś zamówienia - byle kolor podpasował (trzeba mieć "znajomości" w takiej firmie)

Gniazda zasilające - 32zł

Przewody, zaślepki, śrubki, przepusty i inne drobne cuda - max 20zł

Łącznie = 148zł materiał

Myślę że 200zł z robotą to byłaby bardzo uczciwa cena za listwę praktycznie nawet identycznie wyglądającą. :(

Zrobię taką listwę i wkleję fotki - kwestia 7-10dni aż pozałatwiam wszystkie potrzebne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał tylko 4 płytki daj znać czy możesz mi to załatwić bo jak nie to musze się za to brać dalej w warunkach domowych


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatwić załatwię choćby dla siebie ale nie będą to identyczne jak w STDL4-4 płytki, ja to zrobię po swojemu tak, żeby je zamontować w profilu aluminiowym 40x60mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrozumiałem :) miłej zabawy !


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły profesjonalnie wydrukowane płytki do redoxa :) muszę tylko troszkę czasu wygospodarować żeby je poskładać. Chciałbym już się nimi zająć ale jeszcze nie mogę bo mam kilka skalarów do poskładania...

redox_main.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy prac.... u dołu moduł oryginalny:

Redox_c1.jpg

Redox_c2.jpg

elektronikę dałem na drugą stronę płytki w stosunku do oryginału. Płytka pasuje, jedynie nie da się jej wcisnąć w środkowy slot - trzeba by podfrezować wgłębienia na śruby mocujące płytę rozszerzeń profiluxa.

Zapomniałem niestety kupić złącza kątowego dlatego uruchomienie modułu trzeba przełożyć na jutro :)

Redox_c3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccutus możesz mi podać adrestej tej firmy, która wykonuje płytki w niewielkichilościach, ta której Ty zlecałeś wykonanie Twoich do redox. Z góry dziękuję.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję !!!


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy, ja chwilowo zajmuję się innymi zleceniami (trzeba na chlebek zarobić), aczkolwiek donoszę że redox działa, a STDL4-4 jest na "warsztacie".

Rozczarowałem się STDL4-4 - myślałem że ta obudowa jest metalowa, a tu zwykły chiński plastik :googleye Właśnie projektuje swoją wersję - całkowicie z aluminium:

listwa.jpg

co prawda jest ona przewidziana do pracy ze skalarem (dlatego 6 gniazd) ale po zmianie elektroniki będzie również robiła za STDL4-4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
loccutus :

nie ma sprawy, ja chwilowo zajmuję się innymi zleceniami (trzeba na chlebek zarobić), aczkolwiek donoszę że redox działa, a STDL4-4 jest na "warsztacie".

Rozczarowałem się STDL4-4 - myślałem że ta obudowa jest metalowa, a tu zwykły chiński plastik :googleye Właśnie projektuje swoją wersję - całkowicie z aluminium:

co prawda jest ona przewidziana do pracy ze skalarem (dlatego 6 gniazd) ale po zmianie elektroniki będzie również robiła za STDL4-4...

Witam

Listwa STDL4-4 jest solidnie wykonana nie wiem jak tam elektronika ale obudowa jest wytrzymała. Stanąłem na nią przypadkowo już nie raz i jest cała.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście przy swojej masie bym się bał.... :googleye

Generalnie byłem zaskoczony - ze zdjęć w sieci wyglądało że to aluminium a tu zonk... Moje listwy będą jednak z alu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie płytki przyszły - Loccotus - dzięki!!! sie nie pomyliłeś, koszt jest prawie taki jak pisałeś ja zostawiam sobie 6 a pare leży luzem tzn. sa już prawie kompletne :)


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jeżeli ktoś jest jeszcze zainteresowany taką "Listwą" to zostały jeszcze 4 sztuki...

więcej info na prv.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#202382 loccutus :

Gdybym chciał STDL4-4 skopiować w pojedynczej sztuce ale "profesjonalnie" no to :

Przekaźniki 4x6zł (super hiper porządne) = 24zł

Drobiazg elektroniczny pozostały - 10zł

Płytka profesjonalna - 30zł

Profil aluminiowy ok 20zł

Wycinanie otworów w profilu na frezarce CNC 10zł (godzina pracy to 50zł, zakładam baardzo pesymistycznie że taki profil to ok 15 minut roboty)

Malowanie proszkiem - oficjalnie 2zł, nieoficjalnie nic jeśli się "przypniesz" do jakiegoś zamówienia - byle kolor podpasował (trzeba mieć "znajomości" w takiej firmie)

Gniazda zasilające - 32zł

Przewody, zaślepki, śrubki, przepusty i inne drobne cuda - max 20zł

Łącznie = 148zł materiał

Myślę że 200zł z robotą to byłaby bardzo uczciwa cena za listwę praktycznie nawet identycznie wyglądającą. :)

Zrobię taką listwę i wkleję fotki - kwestia 7-10dni aż pozałatwiam wszystkie potrzebne rzeczy.

Witam. Trochę cię zeszło z tą listwą :) Wkleisz fotki płytki? A może msz jeszcze fotki od nemo?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej - wcale nie zrobiłem :) Zainteresowanie redoxem było żadne, więc pomyślałem że jak ma być tak samo to szkoda czasu i energii na "zabawę", zwłaszcza że miałem jeszcze zlecenie na inny - poważniejszy temat. A że z czegoś trzeba żyć - temat powędrował do szuflady z opisem "bliżej nieokreślona przyszłość".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272012 loccutus :

Gorzej - wcale nie zrobiłem :) Zainteresowanie redoxem było żadne, więc pomyślałem że jak ma być tak samo to szkoda czasu i energii na "zabawę", zwłaszcza że miałem jeszcze zlecenie na inny - poważniejszy temat. A że z czegoś trzeba żyć - temat powędrował do szuflady z opisem "bliżej nieokreślona przyszłość".

To szkoda. A masz może te fotki od nemo? Chodzi o orginalną płytkę.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysyłałem fotki trzem osobom jeżeli je mają to dajcie znać... niestety po awarii sprzetu PC i posianiu pena nic nie zostało... :) owszem mam gotowe listwy ale nie będę ich rozlutowywał...


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.