Skocz do zawartości
lipien

Dodatkowy zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak sobie ostatnio kombinuje,żeby obok głównego zbiornika postawić sobie dodatkowy mniejszy.I teraz pojawia się problem,jak rozwiązać kwestie wpięcia w cały obieg.Jak rozwiązać technicznie działanie dużego i małego akwarium na tym samym sumpie?Czy dwa osobne spływy i osobne pompy główne dla 2 różnych zbiorników umieszczone w jednym sumpie będą dobrze działać?Myślałem też o bypass-ie,ale nie wiem dokladnie jak to działa,nigdy u nikogo nie widziałem takiego rozwiązania.A może ktoś ma podpięty dodatkowy baniaczek i może się podzielić rozwiązaniami?


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiazanie i to bardzo proste: pojemnosc starego baniaka+ planowanego+100l dla pewnosci:D I tej wielkosci baniak zamow:P

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra a jesli kolega chce fish only postawic:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić płytki,mocno oświetlony zbiornik szczepkowy.Taki 60x60x30(h).


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dwie pompy powinny działać dobrze w sumpie, ale podpinając dwa akwa do jednego sumpa masz wspólną wodę dla całego obiegu i gdy coś się stanie nie dobrego w dużym możesz wysadzić i małe szczepkarium przy okazji...


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod wątek :D

Jak wielu niestety na poczatku nie zdecydowalem sie na sump ani panel...

jak pewnie sie domyslacie chcialbym kilku rzeczy pozbyc sie ze zbiornika glownego.

Mam mozliwosć postawienia obok zbiornika glownego mniejsze akwarium ktore planowo ma spelniac funkcje panelu. Akwarium te bedzie wyzsze od zbiornika glownego. Spływ z "panela zewnetrzego" do akwarium głównego grawitacyjny. Obieg wody (dotraczenie do panela) za pomaca pomki maxijet 1000 umieszczonej w panelu i zasysajacej wode z zbiornika glownego (System analogiczny do tego zastosowanego w odpieniaczu deltec mce300 i podobny do innych odpieniaczy zewnetrznych)

Jakei jest wasze zdanie o bezpieczenstwie tego systemu?

Prosze o komentarze :D


Carpe diem... za gardlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze by poprastu postawic ten baniak nie wpinac sie pod zbiornik obok tylko filtracje oprzec na samym dsb + dobry opieniacz? jak myslicie taka filtracja bez zywej sklay wystarczyla by?


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając dodatkowy zbiornik w obiego będe miał możliwość przenoszenia zwierząt w kazdej chwili,bez kropelkowania i zbednego stresu.Myślałem,by jakoś zrobić bypas na rórze spływowej z głównego baniaka,tylko obawiam się problemów z utrzymaniem właściwego poziomu wody kominie.Właściwie,to nie mam klasycznego kamina,jedna z bocznych szyb jest niższa o 5 cz od reszty i przez nią woda przelewa się do zewnętrznego komina.Akwa ma 60cm wysokości a komin 30 cm od górnej krawędzi licząc.Więc na upartego wodę do dodatkowego baniaka mogłaby spływać grawitacylnie do mniejszego,a z niego dopiero do sumpa.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.