Skocz do zawartości
Pablo

obsada 1000 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Tak sie ostatnio zastanawialem, czy nie przesadziłem z obsadą w moim akwa? Słyszałem kiedyś o przeliczniku 1cm dorosłwj ryby na litr? Ale czy to prawda?

W zbiorniku mam obecnie 8 pokolców, 2 błazenki, 7 anthisów, 12 chromisów, 4 pterapogony, chelmon, żagiewka i wydaje mi sie, że tyle?

Zastanawiam sie tak bo mam wrażenie, że skoczyło mi ostatnio PO4 i NO3. Być może też przez karmienie? Zastanawiam sie też czy może odpieniacz nie jest zbyt mały (deltec APF 851). w systemie jest 1000 lirow, główny zbiornik 850 i reszta w sumpie.

Pozdrawiam


prawie 1000l... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odpowiedź znajduje się na pierwszej stronie tego działu w temacie

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=4445

[...]- krab pustelnik - spokojnie można ok 4-5 na 100L (w zależności od wielkości krabów)

- krewetka czyszcząca - 1-2 na 100L

- ślimaki (np. turbo) - 4-5 na 100L

- rozgwiazda piaskowa (najłatwiejsza w utrzymaniu z rozgwiazd) lub wężowidło -1szt na akwarium[...]

Przy dobrym systemie filtracyjnym można trzymać 4 małe rybki na 100L wody.[...]

w.d. tego przelicznika możesz dodać jeszcze ok. 3-10 rybek

a c.d. odpieniacza - producent podaje że jest do 1000l, ale jak wiadomo to zawsze jest na tzw. "styk"

możesz go ew. zmienić na większy, w zależności od ilości skały w akwarium.


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pablo:waving

Cos czuje, ze sprawisz sobie jakis fajny odpieniacz.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek123 :

jednak KZ?

To jako szczęśliwy posiadacz odpieniacza KZ napisz wszystkim jak się on sprawuje.

Pozdrawiam:)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Guliwer777; w tym cały problem, że ten wybór przede mną ( ok. 2miesiące ) i ja również potrzebuję rady:baby...

a skłaniam się w stronę KZ S lub M


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek123 :

@Guliwer777; w tym cały problem, że ten wybór przede mną ( ok. 2miesiące ) i ja również potrzebuję rady:baby...

a skłaniam się w stronę KZ S lub M

No i właśnie tak jak sam napisałeś potrzebujesz rady. Na naszym forum bardzo dużo osób udziela porad sprzętowych nie mając tego sprzętu. Było by dużo lepiej gdyby tak nie było. Ciężko jest udzielić merytorycznej i obiektywnej porady na podstawie wypowiedzi innych czy internrtu.

Pozdrawiam serdecznie :D


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie o tych odpieniaczach. Myślałem o buble king supermarines 250 albo o korallen zucht S moze M? I tu od razu pytanie czy ktoś ma może ten KZ? I który z nich lepszy? Co polecacie?


prawie 1000l... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tylu "srajcach" to bym dal jednak K-Z Revolution M.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam miniBK200 zmieniłam na KZ M.

I test u mnie w zbiorniku zdał tylko KZ-M

Jeżeli kiedyś zmienie zbiornik na większy to wymienie odpieniacz ale tylko i wyłacznie na KZ- model wiekszy;)

Jeżeli moja opinia będzie obiektywna to w moim odczuciu KZ rządzi i "Umarł król niech żyje król"

Piana tworzona przez niego jest na tyle gęsta, że nawet tłuszcz podnosi, przy tłuszczu BK wysiada-obniżał poziom i zaczął bąbelki oddawać do wody.

KZ na pokarm ma rekacje znów odwrotną do BK. Przy mrożonkach Zucht pieni jak wściekły a BK mieli w kubku osadzajac ewentualnie syf wewnątrz kubka.Co mnie denerwowało strasznie bo musiałam go myć codziennie.

Karmie teraz ok 6 kostkami mrożonek dziennie- tak orientacyjnie.

Jak ktoś posiada spory litraż,obsade,dużo ryb.

Bądz planuje to jest to jakiś punkt odniesienia.Przy anthiasach ktore trzeba karmić sporo spisze się na medal.

Jest to moja opinia dotycząca tylko tych dwóch odpieniaczy.

Słyszałam tylko, że znajmomi którzy maja KZ S są zadowoleni ale to oni się muszą wypowiedzięć.

Pozdrawiam.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie od tygodnia pieni KZ S:)

Odpieniacz bardzo stabilny,wytwarza gęstą,kremową pianę.

Po wprowadzeniu paru zmian(zamiana orginalnego tłumika na tłumik produkcji kol.Skiby,zmiana zaworka doprowadzającego powietrze)bardzo cichy.Polecam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiedzą użytkownicy BK? Przecież jeszcze rok temu wszyscy sie nim tak zachwycali... a teraz?


prawie 1000l... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo, co powiedzą dzisiejsi użytkownicy KZ, jak za rok pojawi się coś nowego!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BK200 supermarines i mogę z czystym sumieniem polecić,

KZ nawet nie widziałem w akcji, bo jeszcze bym kupił:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pablo :

a co powiedzą użytkownicy BK? Przecież jeszcze rok temu wszyscy sie nim tak zachwycali... a teraz?

Teraz jada na KZ-tach :D Oczywiscie nie wszyscy ... jeszcze nie wszyscy :D

Widzę , ze zjawisko onanizmu sprzetowego "panuje" w każdym hobby :D Ale dzieki temu jest na co pracowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest, ale ten nowy sprzęt powinien byc w jakiś sposób innowacyjny. I rozumiem, że KZ taki właśnie jest? I jeszcze pytanie. Producent pisze, że optymalny poziom wody to około 25 cm. Jam mam około 45cm i z tego co widze to BK na pewno nie może być bo jest za niski, a jak wygląda sprawa z KZ? Da rade go wstawić, czy musz modyfikować sump? :D


prawie 1000l... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mnie udało się "uzbierać" na temat KZ-ów, wychodzi na to że chłopiska z KZ wiedzą co piszą i optymalny poziom wody to właśnie 25 cm, wtedy mamy pole manewru sucha/mokra piana w jedną i drugą stronę. Spróbuj może wykombinować jakis podest po odpieniacz żeby nie przerabiać sumpa.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.