Skocz do zawartości
nowy_zarażony

z wodki na zeostart2

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz leje do baniaczka mix wodka+ocet+cukier. Efekt nie do konca mnie zadowala, choc doszedlem juz do sporej dawki. Podaje do tego 2xtydzien zeobak. Myslicie ze przy zeostarcie2 osiagne lepsze wyniki? Jak lagodnie zmienic metode?

pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew twoje rady sa bezcenne. Dziekuje bardzo i juz zamawiam zeostart. Dozowanie 2razy dziennie? Od jakiej dawki zaczac przy baniaku ok 250l w ogiegu z obsada sps??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche do dziwne co napisales andrniew ze wodka to pokarm dla korali(chociaz tez tak jest) Przeciez to jest pozywienie dla bakterii (pożywka dla nich) dzieki której sie namnazaja a przy okazji stanowia one pokarm dla korali zadna nowosc jak w przypadku zeo.Przeciez ten zeostart smierdzi octem(nie wydaje mi sie aby co kolwiek innego w tym plynie bylo-jedynie w slabszych dawkach)

Ja stosuje biodiest zamiast zeobac i efekty sa widoczne tylko jak wszystko potrzebuje to czasu.

Jak dlugo podajesz mieszanke do akwarium nowy i ile akwarium juz dziala?

Pozdrawiam Kiwalski


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje p. Andrzeju.

Baniak dzila juz 2lata, mieszanka leci od prawie roku. Na poczatku efekt byl, pozbylem sie zielonych glonow, korale nabraly kolorkow, ale teraz wyraznie widze zastoj i efekty znikaja. Nie chce juz zwiekszac dawki, i tak leci juz 6ml dziennie(2 dawki).


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemikiem nie jestem ale przeciez to wlasnie dziala bo jest wegiel dokladnie a czy ocet wodka czy cukier nie posiadaja w swym skladzie wegla jako weglowodory? chyba tak


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od weekendu mam zamiar zacząć przechodzić z wódki(żołądkowej) na zeostart2 i plan mam taki żeby na początku lać połowę zalecanej dawki zeostartu i połowę dotychczasowej dawki żołądkowej. Myślicie że to dobry pomysł?


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

chemikiem nie jestem ale przeciez to wlasnie dziala bo jest wegiel dokladnie a czy ocet wodka czy cukier nie posiadaja w swym skladzie wegla jako weglowodory? chyba tak

wszystkie mają węgiel, tyle że ani wódka, ani ocet ani cukier nie są węglowodorami :D

A dlaczego traktować je jako pokarm dla korali to ja nie wiem, Andrzeju co miałeś na myśli?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Skoro poroducent KZ swój produkt vitalizer opisuje jako karma dla korali to chyba wie co produkuje :D

Producent wie, ale dlaczego zakładasz, że dzieli się tą wiedzą z Tobą ? Nie rozumiem na jakiej zasadzie cokolwiek poza cukrem z tego co wymieniliśmy może być bezpośrednio przyswajane przez korale (alkohol, kwas karboksylowy). No i czy jesteś pewien, że vitalizer to cukier + alkohol + ocet ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac troche NO3 i PO4 w zbiorniku i dodajac wodke, podajamy pokarm dla bakterii (alkohol) [węglowodany "wyedytowałem" - Qbab]. Te sie rozmnazaja i sa skolei doskonalym pokarmem dla korali. To wszastko sie odbywa rowniez gdy nie zastosujemy Zeostart 2.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje vodke od pół roku, od kilku dni rownolegle daje zeostar, zobacze czy bedzie jakas różnica

jednak cały czas mam problem z brązowym nalotem i nie wiem jak z tym powalczyc, innych plag nie mam (no może troche aiptasi) :D

wszystkie KZ pachną (śmierdzą ) podobnie, coś jakby ocet.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos kto zna dobrze niemiecki napisze do KZ jaki jest sklad zeostart i bedziemy wiedziec czy warto przeplacac wtedy:)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrus

Mysle, ze z tej firmy nie dostaniesz info co jest w srodku.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr1 naprawde wierzysz, że udzielili by takiej odpowiedzi.

Zaraz potem proponuje wysłać m@ila do NASA z pytaniem o co się wydarzyło dokładnie w Roswell:D

Moim zdaniem CV to nie tylko VSV bo różnice w działaniu troche widać, wiem bo stosowałam.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin,czy moglbys cos wiecej skrobnac na temat tego nalotu o ktorym wspominales?pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie proporcje stosujecie vodka+cukier+ocet jestem ciekaw, ja narazie leje sama vodke,i jak narazie co widac to ze woda jest bardzo czysta w zbiorniku,pozatym pojawily sie zielone glony na szybach ale nie jest ich az tak duzo


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

vitekzawada :

jakie proporcje stosujecie vodka+cukier+ocet jestem ciekaw, ja narazie leje sama vodke,i jak narazie co widac to ze woda jest bardzo czysta w zbiorniku,pozatym pojawily sie zielone glony na szybach ale nie jest ich az tak duzo

poczytasz o tym tu:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=16214&d=0


125x55x60h + sump, Deltec APF600, 242W w ledach, Deltec HLP 4040, 2xKoralia5 12V+Wawemaker2 i Tunze 6045+6025, balling z Grotecha TEC III NG, AM Niveumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też jest troche o metodzie VSV - Vodka, Sugar, and Vinegar czyli wódka,cukier i ocet.

http://reefblog.unrulymck.com/

http://glassbox-design.com/2009/vsv-dosing-on-cyano-bacteria-over-15hrs-by-unrulymck/

może na coś sie przyda ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz.p leje samą wódke bez octu i cukru, na szybach a zwłaszcza na pompie przy ośiwetleniu zbiera się brązowy nalot, który dość łatwo schodzi ale pojawia się na drugi dzień w tym samym miejscu, nie wiem czy to wina wódki, czy coś się uwalnia ze skały, zrobię fotkę to wkleje na nano

od kilku dni dodaje vitalizera KZ, ale specjalnie nie widzę różnicy, zobaczymy za kilka tygodni


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Coral Votalizer podaję od 2 tygodni i w przypadku sps nie widać różnicy, natomiast lps wyglądają na bardzo zadowolone. Jednak jak czytam, to koszty vitalizera vs wodka, ocet itd to chyba jak się skończy spróbuję z wódką i dodatkami.

u nie tez zaczął sie pojawiać brązowy nalot jak u Marcina - czy CV pomoże go usunąć?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin,ja u siebie mam podobne zjawisko,ktore sie gwaltownie nasila jesli zapodaje zeofood,wiec teraz go odstawie ,narazie bede tylko zapodawal zeoback oraz zeostart2.mysle iz zbiornik potrzebuje czasu aby owe preparaty w pelni ustabilizowaly caly ekosystem akwa,chociarz moge sie mylic,zapraszam doswiadczonych kolegow do konwersacji,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.