Skocz do zawartości
axel32

pierwsze pomiary

Rekomendowane odpowiedzi

woda tydzien po zasoleniu i włozeniu tufu wapiennego z innego akwarium i co wyszło troche kiepskie według mnie szczególnie niektóre

temp 25

zasolenie 1,022

kh -6 kiepsko

ph pomiedzy 8-8,5

amoniak 1mg/l tego mozna bylosie spodziewa

azotany NO3-poniżej 5mg

NO2-poniżej 0,3mg

Ca- 300 kiepsko

Po4-0,25

jakie sugestie

pozdrawiam

testy sera ważne terminy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja sugestia jest taka:

- ph miedzy 8 a 8,5 to zdecydowanie nie taki pomiar jak chcesz mieć :) bo to sa dwie skrajnie graniczne wartosci

polecam zakup elektronicznego miernika ph z dokładnością do 0,01


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakraplaj kalkwaser w nocy. Idealnie nadaje się do nowo założonych zbiorników. Podniesie Ph i Ca, zwiąże P04. Jeszcze wszystko się może zdarzyć ztymi parametrami... Cierpliwości i lej kalkwasser.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno elektroniczny by sie przydał szczegolnie ze testy mają duza rozpietosc skali ale nie odrazu na wszystko stac:(:):):)

najgorzej wypadł wapn i twardość węglanowa cienizna

czy to wina soli?

co polecacie na poczatek

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o elektroniczne mierniki to ja kupilem za 250zł kieszonkowy ze zintegrowaną elektrodą i aut. kompensacja temperatury (stały pomiar nie wygodny dla mnie bo mam małe akwa i miejsca brak na elektrody itp) w firmie hanna instruments - pomiar PH z dokładnością 0,01

Także wygodny i cena znośna.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten link cos ne wyszedl :)

kupowales w Polsce, wysylkowo, czy jak?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede miał na uwadze ale daj dobrą stronke koledzy widze tez zainteresowani

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekopiujcie adres strony do przegladarki .

U mnie tak działa, bo jest inny adres podpięty pod tą nazwe linku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie tu link

http://www.hannainst.com/contacts.cfm

Hanna Instruments Poland

Al. Pilsudskiego 73

PL -10-449 Olsztyn, Poland

Tel: + 48 89 5390961

Fax: + 48 89 5390963

zamawiałem model "PHEP+"


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracająć do tematu czy Kalkwasserpowder - wapń w proszku czy styknieon niby tylko wapnpodnosci aco z weglanowka moze dokupic Aqua Medic - Reef Life Buffer

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czylizostawic tak akwrium najakis czas ztakimi pomiarami dzis wlozylem 15kg zywej skalyi kraba i2 slimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze zostawic. wedlug wczesniej podanych przez Ciebie wynikow pomiarow wynika ze nie zakonczyl sie jeszcze cykl azotanowy, czyli pierwszy stopien dojrzewania. A ty juz chcialbys miec stabilne parametry i wpuszczasz juz pierwsze zwierzeta. Niestety ale akwarystyka morska wymaga bardzo duzo cierpliwosci i wyczucia, bez tego niepowodzenie murowane.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem zywa skale od p.J Fitasa którego pozdrawiam a krab i slimak byl dodatkowo co do ryb ryb to poczekam az akwarium dojrzeje licze okolo kwietnia.

pozdrawiam wszystkich co pomagaja bezinteresownie tym co maja małe mozliwosci co dowiedzy dzieki nim akwarystyka morska rozija sie po polsce i małych miejscowościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładaniu mojego zbiornika woda mieszała się z solą przez cały miesiąć. Później przywiozłem żywą skałę w ilości 36 kg z akwarium ze sklepu, gdzie leżała już 3 miesiące. Przywiozłem w plastikowych wannach w wodzie, całkowicie zanurzone. Wlałem też wodę z którą skałę przywiozłem. Faktycznie dojrzewanie przeszło niezauważalnie. Oczywiście dokupiłem jeszcze później skały 18 kg, była świeża, w kraju tydzień. No i się zaczęło dojrzewanie, pojawiły się okrzemki, po miesiącu glony nitkowate, a okrzemki zaczęły zanikać, później powoli znikały glony nitkowate. Przewożąc skałę bez wody, a sądzę, że tak właśnie było musiało coś pozdychać, więc miałeś duże obciążenie biologiczne, które wywołało wszystkie efekty dojrzewania. Musisz to przeczekać i nie kupuj już nic żywego. Może to co masz przeżyje, ale po co męczyć.

A dojrzeje kiedy dojrzeje, nie wcześniej :)

Masz blisko do kolegi z Chełmna, może ci pomoże w dołożeniu pełzatki.

Co do soli przeszedłem z hW na AquaMedic Reef Salt i u mnie się sprawdza. O wiele lepsze zawartości Ca i Mg, wyższe KH.

Czekaj spokojnie, uruchom maksymalną ilość pompek, omywaj codziennie pompką skałę. Jeśli masz komin to na kratce wzdłuż grzebieni kładź włókninę filtracyjną i wymieniaj ją co 1 - 2 dni i czekaj, nie rób podmian na początku. U mnie tak zadziałało.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooooo ziomale są wsród nas

tak zamierzam zrobic ale z tym sie pomyliles skala przyszla ladnie zapakowana workach foliwych w wodzie i calosc w kontenerze ze steropianu wszystko trafiło ładnie do tanku

pompek brak dostane w przyszlym tygodniu 2 po2000 l/h chyba ze malutka od dawnego filtra bio

oczywiscie chodzi poma głowna i odpieniacz oraz HQI

kominjest oraz 25l biobali

pozdrawiam

jakies namiaty na goscia z chełmnna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skałka przyjechała w wodzie to tylko wielki plus dla Janka. Jeśli nie masz pompek to źle, bo syf pozostaje w skałce zamiast trafiać do odpieniacza. Włącz nawet tą małą i skieruj na skałkę i dodatkowo omywaj nią skałkę, wypłukując syfek.

Cóż skałka była w wodzie, ale wodę w akwa miałeś jeszcze świeżą bez bakterii i życia. Nawet za duża podmiana świeżej wody załamie biotop, a cóż dopiero, kiedy wkładasz skałkę nawet żywą do praktycznie martwej wody. Dopiero teraz tworzy się tam życie. Masz do mnie niedaleko. Jeśli masz jakieś pytania to może na maila.

I nie wyrzucaj żadnych wieloszczetów ze skałki, ani krabów. Później będziesz żałował, że je załatwiłeś. Wieloszczety to świetny pokarm dla babki i krewetek.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.