Skocz do zawartości
adam123

[200l]moje 200 l - adam123

Rekomendowane odpowiedzi

Pod każdym zdjęciem w swoim profilu masz adres do niego, skopiuj ten adres i wklej między <span style=tutaj' alt='span>'> tak jak zrobiłem to w pierwszym Twoim poście.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no :D troche masz tych rybek :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi co ile i jakiej ilosci wymieniacie wode?????????i jeszcze jak ja wymieniacie


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo o ile pamiętam powinno się wymieniać 5-10% tygodniowo. A jak? No normalnie..znaczy odsysasz jedną, wlewasz drugą:) Odsysasz np odmulaczem ( aby się nie napić wody;)) i przy okazji odessać jakiś niepotrzebny element z dna;) Następnie wlewam przygotowaną wodę, ale nie do akwa, tylko do panela (jak masz sump to pewnie tam:) Woda przygotowana tzn po osomozie, zasolona, zamieszana, napowietrzona i ogrzana. Ja po prostu do wiadra wody z osomozy dosypuję odważoną ilość soli ( 330g na 10 L wody) Tropic Marine, mieszam i odstawiam, na drugi dzień stoponiowo, w 2 częściach wlewam do akwa. Woda podmieniana powinna być też wedle tego co czytałam podgrzana do temp wody w akwarium.

Ot i cały proces zakończony.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki na razie nie moge sobie poradzic z wklejaniem zdjec na forumpokarz mi swoje akwa!


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zacznij używać przecinków bo srednio można zrozumieć co masz na myśli :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zapowiada:)

ps. Adamie u Ciebie już marzec:)

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,jakimi żarówkami można doświetlić akwarium, w tej chwili mam ok.160w


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam123 - a ty sobie plantacje aptasi zrobiłeś ?

Na tej jednej fotce masz ich z 15-20 szt. ....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ze mi to nie przeszkadza samo sie rozrasta tak jak i inne ja nic nie kupywalem ,przez 10 miesiecy tak sie rozroslo:D


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to chwast, polecałbym to tępić za nim będzie za późno.

No chyba że zamiast ładnych korali chcesz chodować to paskudztwo :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze czym to wytepic, moze wyrywac .a moze wiesz jakie skutki moze przyniesc ta chodowla.szczeze mowiac to mam je na dwoch skalkach


img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie kombinować z powielaniem wątków. Jak rozumiem to jest głowny temat o akwarium i nie wiem po co został stworzony dziś ten wątek:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=19930

wklejasz tu i tam te same zdjęcia - robi się "bajzel" po prostu.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazowo, to tak jakbyś na działeczce hodował sobie tulipany ale byś nie wnikał w fakt że chwasty je ci zarosły i zasłoniły wszystko..

a co do zwalczania, roztwór wody RO i rozpuszczasz w nim kwasek cytrynowy aby osiągnąć roztwór nasycony.

Następnie strzykawka z igłą, nabierasz i ... teraz najżmudniejsze :-)

Musisz się w każdą wkłuć i wstrzyknąć trochę roztworu, i tak ... z każdą sztuką.

Musisz to zrobić szybko aby ci się nie zwinął.

Na koniec trzymaj kciuki aby się udało, jak masz dużo to możesz tego nie opanować i czasami łatwiej wymienić skałe.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3559-dscn0248.jpgWitam! Kto mi moze powiedziec co to jest za roslinka.Dosc szybko sie rozrasta .

img]200 litro[img]w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.