Skocz do zawartości
hajtaler

wymiana skaly

Rekomendowane odpowiedzi

borykam sie z plaga glonow i krabow,chce wymienic skale na martwa. mam kilka pytan moze ktos juz wymienial

1.czy moze to zaszkodzic dzialajacemu zbiornikowi,uzywam probalio bio digest i bioptim?

2. jak to bedzie z parametrami?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką wymianę musisz przeprowadzić stopniowo.Najlepiej wsadzić nową skałę do sumpa i dopiero po jakimś czasie przełorzyć do zbiornika głównego.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hajtaler, od kiedy masz to akwarium? Bo może rozsądniej byłoby poczekać aż to w końcu dojdzie do siebie, wstrzymać się z laniem wszelakich cudownych specyfików i pozwolic naturze zadziałać?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium dziala od czerwca.

a czy jak dam te skale do sumpa nie obrosnie mi glonami


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hajtaler- teraz w zbiorniku jest żywa, czy martwa skała?

Co to są za glony? Jeśli te niższe pojawiające się z powodu kiepskich parametrów wody to może wystarczy doprowadzić je do porządku. Co innego jakieś makroglony porastające cały zbiornik, borykałem się z takimi kilka lat temu, najlepszym chyba sposobem jest wymiana skały. Tylko dlaczego na martwą?

Jeśli obecna jest żywą to z pewnością stanowi jakiś procent filtracji w zbiorniku, wyjęcie jej może spowodować się rozechwianie równowagi. Ja zrobiłem podobnie, ale "zabezpieczyłem" się porządnym odpieniaczem i zeowitem, co prawda nie było jeszcze obsady i wszystko jak dotąd funkcjonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hajtaler jak ci sie robia takie rzeczy to tylko dobry odpieniacz,i tzw leczenie skaly ,mozesz leczyc na pare sposobow ,w innym pojemniku bardzo silna cyrkulacja i podmiankami i rowaphosem i weglem,lub w zbiorniku uzywajac prodibio bio digest,zeostart 2,lub wodke z prodibio 1ml na 100l i zwiekszac dawki stopniowo ,i przez ten czas robic podmianki i nic nie dozowac ,ja wyprowadzilem pare zbiornikow(znajomych) z glonow,powadzilem pare batalii z glonami i wszyskie wytepilem do zera , no chyba ze to bryopsis jak olekszwarc wspomnial wtedy bym wygotowal skale ,dal troche swierzej i na nowo dojrzewal pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja nic nie dozuje poza Probalio biodigest i bioptim i czasami TM calcium i magnez i to tyle,przekarmic ryb tez nie przekarmiam bo daje im 4 kostki mrozonek plukanych w RO i raz w tygodniu pol amp. reef booster dla korali


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy problemie z glonami,powinieneś wstrzymać się z karmieniem korali.

Razem z koralami,dokarmiasz tez glony:)

pozdrawiam Marek


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego cztery kostki mrożonek to sporo, ja daję dwie dziennie, a jak czasem zapomnę to tragedii nie ma :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak najlepiej wymienić skałę powiedzmy że mam w baniaku tuf wapienny czy muszę wymienić cała skałę czy mogę tylko te kawałki tufu, zastanawiam się czy czasem żywa skała która leżała z tufem nie przejęła czegoś :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.