Skocz do zawartości
Leniwiec_2006

akwa 500 L

Rekomendowane odpowiedzi

witam . Jetsem tutaj nowy i planuje zalozyc akwarium okolo 500 l i jak kazdy nowy mam wiele roznych problemow . mianowicie chodzi mi tez o sprzet wiec akwarium w poczatkowym zamysle ma miec 150x50x60 cm wiec tak planuje kupic filtr Ro . oswietlenie zmontowac 2 x 250 wat 2x54 waty. odpieniacz wypatrzylem na ebayu zastanawialem sie do tego nad filtrem kubelkowym 1200l/h z lampa uv . pompy dwie cyrkulacyjne marea 6tys l /h czy cos pominalem ? prosze ewentualnie powiedziec mi co jeszcze bede potrzebowal na poczatek . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki filtr? kubelkowy?

ci jest potrzebny baniak z kominem i sump gdzie wstawisz caly sprzet a nie kubelek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem wiedzy, nauki obslugi opcji szukaj, a no i oczywiscie soli :)

Nie odbierz tego zle ale po twoim poscie wnioskuje , ze chyba jeszcze nie wiele zdobyles wiedzy w tym temacie, a 500 l rafy to nie zabawka. Zeby nad tym zapanowac trzeba ciut wiecej jak pare szt. sprzetu.

Pozdrowienia i powodzenia. |eby nie bylo , ze nie pomagam proponuje poczytac uwaznie dzial dzienniki tam masz prawdziwa skarbnice wiedzy.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob tak jak tomik napisal a potem nas zaskocz :)

bedziesz juz gotowy na zakupy to zrob liste a tu sie dowiesz czy faktycznie kupujesz to co potrzeba

zrobisz prezentacjie swojego akwa i opiszek krok po kroku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150x70x60?:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniwiec

Ja tu nie jestem nowy, i jestem nowy, tzn odz 6 miechów siedze i fora czytam zdobywam wiedze.

A akwa zalałem 2 tygodnie temu.

Czemu bo planuje założyć akwa ponad 500l, ale to nie jest takie proste, znaczy się jest proste, ale aby to co tam włożysz żyło i miało sie dobrze należy wiedzieć to i owo.

Wiec czytaj, czytaj, czytaj. Ja na razie mam 100l -skala, obsługa czyszczaca, miekasy, moze jeden twardy; na takim składzie planuje ćwiczyć czy uda mi sie prowadzić parametry. Jednoczesnie nie zrywam z marzeniami i przygotowuje sie do 500l. Tak i tobie polecam.

Pozdrawiam,

Kamil


startuje 130L minifloter tunze 6045 12kg skały kilka A. ocellaris x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2X marea 6tys to bedzie cieniutka cyrkulacja na 150cm dlugie akwarium,moim zdaniem minimum to 2x8-10tys.l/h


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Leniwiec_2006, trochę Ci zazdroszczę :) że zakładasz akwarium, na dzień dzisiejszy masz taką dostępność sprzętu i rozwiązan że faktycznie może przyprawić to o zawrót głowy, jeśli byłbym na Twoim miejscu, nie korzystałbym z sprzętu tzw. "firmowego" skupiłbym się na firmach proponujący sprzęt DIY .

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.