Skocz do zawartości
bullet

woda woda

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie mieszkam w itali i mam problem z kupnem filtra ro,wiec wpadłem na pomysł zeby wlac do akwa wode mineralną{z butelek plastikowych},która mie duzo mniej wyniesie niz ta co moge kupic w sklepie{30cent/litr} napiszcie czy tak można dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie i jeszcze raz nie .Jak sam mówisz "mineralna" czyli zawiwra minerały- może np. dużo krzemu ? Wiem że będzie lepsza od kranówki ale nie koniecznie bo może być wzbogacona w kierunku który żle wpłynie na akwa.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam koło neapolu po podrugie najwiekszy problem to moja dzieczyna:clowning jak by ona zobaczyła te wszyskie rurkki:baby a czekam jak wyjedzie do polski i chcem wszysko szybko zmontowac a z kupnem sprzetu to tu jest problem bo wszysko kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z kupnem sprzetu to tu jest problem bo wszysko kosztuje
całe szczę ście że w Polsce mamy wszystko za darmo :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie myslalem ze na obczyznie o wiele prosciej ruszyc z morskim zbiornikiem. W ciagu 5 miesiecy na 600 litrowy zbiornik i osprzet wydalem tyle ile w polsce przez rok zarabialem :D dlatego w naszej ojczyznie nigdy nie bralem pod uwage wiekszej solniczki. Ale moze nie wszyscy zmienili kraj w celach zarobkowych :D

Ale za to pamietam ze szkoly jak nam facet prezentowal sposob w jaki awaryjnie w domowych warunkach mozna uzyskac wode destylowana do akumulatora :) blacha do pieczenia ciasta oparta pod katem o garnek z gotujaca sie woda. Przy najnizszym rogu miseczka do zbierania skraplajacej sie pary :D)) mowil ze to prawie czyste h2o. Takze do dziela ;p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jest moze jakas tabelka z opisem minerałów jakie mogą byc i ile dziekuje"

W soli ktora rozpuszczamy sa wszystkie potrzebne mineraly w wystarczajacej ilosci. Mineraly z wody mineralnej zbyt uzyznia wode.

"najwiekszy problem to moja dzieczyna jak by ona zobaczyła te wszyskie rurki":D

Moze rurki pokaz jej dopiero po slubie.:D

Teraz sobie pomysl, jakie klopoty mieli wszyscy zonaci (albo mezatki) zakladajace akwarium! :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stani ja wciaz mam kupe klopotow :D ale wspomnienie miny zony gdy podczas instalowania ro atakowalem sciane w kuchni 30 cm wiertlem zawsze poprawia mi humor :D a wiazanka jaka puscila gdy zobaczla to wiertlo wystajace ze sciany na przedpokoj ... Hehehe. Wprost bezcenne wspomnienia :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullet

Dobrze, ze masz poczucie humoru, bo co tu ludzie wypisuja :D:):) - mowie Ci.

A gdybys tak sobie wygodnie usiadl i przez Internet zamowil jakis filtr RO i DI do domu ?:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki, odswieze temat wody w tym watku zeby nie smiecic nie potrzebnie. Szukam i szukam i znalezc nie moge.

Sprawa wydawala mi sie jasna ale okazalo sie ze nie jest. Woda w kranie ma 117 ppm. Po RO/DI mierzone na tds przeplywowym i pozniej zwyklym 000 ppm. Czyli ok. W wodzie nie ma nic. Ze szkoly pamietam, ze ph 'niczego' :waving ma wartosc 7.0 . Wiec jakim cudem w kranowa ma 8.45 a po ro/di 8.41 ? Czy to normalne? Czy mam walniety tester ph? A moze tdsy? Mierzyliscie u siebie roznice ph przed i po filtrze?

Pozdrawiam :)

.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba walnięty tester pH. Owszem woda po RO teoretycznie powinna mieć równo 7, ale ze wzgledu na wyższą chemię :waving ma zwylke 6, i coś - po prostu stykając się z CO2 pobiera go i robi sie lekko kwaśna ( bardzo łatwo zmienia pH bo nie ma zadnych buforów.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.