Skocz do zawartości
gordon771

Nalot na powierzchni wody.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich akwarystów morskich.Mam pytanie.W moim akwarium morskim na powierzchni wodu jest taki nalot,nie wiem z czego się robi.Akwarium to zestaw sera 130 litrów,funkcjonuje już 3,5 miesiąca.W środku żywy piasek,żywa skała,2 błazenki,stadnik,pare korali miękkich,jedna krewetka boksująca,krab i rozgwiazda piaskowa.Nalot ten wygląda jakby drobinki kurzu.Proszę o pomoc z czego ten nalot powstaje i jak mogę zlikwidować.


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeszcze za bardzo sie nie znam na tyle żeby Ci powiedzieć co jest powodem tego :) ale na 100% bardziej doświadczone morsczaki powiedzą Ci: zwiększ cyrkulacje

Pozdrawiam habol


...jeszcze tu wróce...

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tzw. film bakteryjny. Musisz mieć komin/przelew lub skimer który by zbierał to z powierzchni. Odpowiednio skierowana cyrkulacja będzie to przeganiać ale nie usunie tego do końca.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyć jakiś skimer albo tak skierować cyrkulację aby poruszała dość mocno powierzchnią wody.

krzysiek był szybszy :)


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości zrobienia foty.Może faktycznie jest to wina cyrkulacji,bo ja w tym zbiorniku mam pompke sery z przepływem 400l/h.To chyba nie wystarcza? Jezeli możecie to poradzcie mi jaką pompę cyrkulacyjną założyć.


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 130litrach 400l/h ?! za mało !

Koralia 2 albo dwie Koralie 1 będą w sam raz.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolo .. tam ma dmuchac jak cholera ... hihi Co to jest ten zestaw Sera ... Bo akurat tego nie czaje ...Jaka filtracja kominy .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz napewno dokupie.A mozesz podać jakiegoś linka albo namiar sklepu internetowego,żebym mógł zamówić takie pompy?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale Allegro w dziale akwarystyka -morska jest tam uslane ...Szybko i konkretnie ...Znajdziesz cos dla siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie ile kupić jedną czy dwie pompy? I jak je najlepiej ustawić? Np.po przekątnej?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak masz 2 pompy to masz wieksze pole manewru. Wiec generalnie moim zdaniem 2 sa lepsze. A co do ustawien to juz metoda prob i bledow.

Jak wstawisz 2 po przekatnej to moga ci sie fajne wiry tworzyc jak sie postarasz:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady.Kupię 2 szt. Koralia 1 i myśle że bedzie już w miare dobrze.


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zamówić jedną pompę a mocniejszą czy dwie słapsze?Bo już sam nie wiem.Pomóżcie


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tradycyjne 200L i mam 2 pompy jvp101 oraz powrot z filtra i caly czas sie zastanawiam czy nie dorzucic jeszcze jedna (ewentualnie slabsza):)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta pompa jvp 101 jest mocowana na magnes czy na przysawki? Które są lepsze waszym zdaniem koralia czy jvp.


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jvp sa i takie i takie. Ja mam jedna na przyssawki a jedna z magnesem. Przyssawki sie nie odklejaja (przynajmniej narazie - 2 miesiace) i wydaje mi sie ze przenosza mniej drgan na akwa wiec sa cichsze (przynajmniej takie jest moje odczucie). Z koraliami nie mialem do czynienia wiec ciezko mi porownac. Jvp sa tansze


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dwie pompy jvp 101 i myśle że do mojego 130L akwarium wystarczy taka cyrkulacja.


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna:)

Jak bedzie za malo zawsze mozna dokupic:)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam napisze tutaj by nie zaśmiecać forum ,mam taki sam problem w swoim akwarium ,nie wydaje mi się żebym miał za mały ruch wody,ale ten nalot jakoś nie chce wpadać do komina

co można poprawić dzieki?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych którzy maja problem z nalotem na powierzchni wody- wystarczy na kilka godzin zmniejszyć ilość spływającej wody czy to do komina czy odpeniacza za pomocą jakieś taśmy klejacej albo folii i film białkowy znika w oczach przesyłam foto jak prowizorycznie zrobiłem to w odpieniaczu wewnętrznym hydor

24a9d4da20955f7fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.