Skocz do zawartości
tytan69

Nowa pico rafka

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie po dość długiej nieobecności na forum więc jak wszyscy wiecie z przyczyn niezależnych (jak to pięknie brzmi) musiałem tymczasowo zrezygnować z akwarystyki morskiej ale że morszczakiem pozostaje się na całe życie to też postanowiłem powrócić do morszczyzny

z nowym baniaczkiem o wymiarach 30x30x50h ok 45l brutto

lampa DIY i tu pojawia się pierwszy problem mianowicie chce zastosować świetlówki PC ale nigdzie nie mogę ich znaleźć więc może podał by ktoś link do jakiegoś sklepu lub hurtowni który posiada takie (nie drogie) świetlówki?

teraz trochę o filtracji nie chce robić sumpa ani też panelu bo zwyczajnie nie mam na to miejsca więc postanowiłem użyć 2 filtrów kaskadowych w jednym z nich od początki będą glony a w drugim na początku gąbka a potem też gloniska do tego może jeszcze kubełek z pokruszoną skałą lub biobalami tylko jakie?

planowana obsada to wielokolorowe zoa grzybki oraz ricordee a w przyszłości też trochę lps i może jakieś mało wymagające sps

Z góry dziękuje za wszelką pomoc i uwagi


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p=1fe23ca5320f&UID=52be4d287436

Ale tam chyba tylko 11W są no i jeszcze 18W ale tylko Blue.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na aqva light sa swietlowki. Mam te 11 W i raczej polecalbym Ci zrobic dluzszy zbiornik i wstawic swietlowki Arcadii (36W)badz aquamedic (24W), koszt wyjdzie podobny a jakosc swiatla lepsza.

do jednej kaskady wrzucilbym glony, a do drugiej wloknine, druga kaskada ze skimmerem by syf z wody zbierala, jesli bedzie otwarty zbiornik to sie tego sporo zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan ma racje. jak masz możliwość to zrób 10 m dłuższe i spokojnie 24W Ci się zmieszczą.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik większy raczej nie będzie bo zależy mi właśnie na tym aby był jak najmniejszy ostatnio miałem przez rok solniczkę 65L i doszedłem do wniosku że wiele małych stworzeń po prostu zlewa się z otoczeniem i są niemal niedostrzegalne a właśnie je chce wyeksponować oczywiście duży zbiornik też będzie ale dopiero za pół roku...

a jeżeli o oświetlenie chodzi to myślę że ze 2 świetlówki 24w stykną znalazłem nawet odpowiednie w reef-shop'ie teraz tylko z kąt mam wziąć odpowiednie stateczniki i oprawki bryzgoszczelne??


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, nie ma z tego co wiem do PC dostepnych oprawek bryzgoszczelnych, najlepiej caly sprzet kup w aqualight. ja robilem tam zakupy nowego oswietlenia i szef, Pan Aleksander naprawde fachowo ci doradzi. ja swoje PC a mialem w akwa 25L potem przez jakis czas w 54L 4x11W G23 oprawki uszczelnialem klejem z pistoletu i zdawalo to egzamin. martwi mnie troche wysokosc, w 30cm szerokosci zmiescisz maks, 4x11W G23 postawione pionowo , czyli czeka Cie kilka przerobek, moze przy odrobinie szczescia 5 sztuk, z czego przynajmniej jedna proponuje niebieska. nie zastapi aktyniki ale ... daje ladna niebieska poswiate. ja przy nowym oswietleniu mimo ze mam aktynike arcadii na sam tyl zostawilem niebieska navre blue 11W.

co planujesz trzymac w tym zbiorniku??

pozdrawiam


112L(80x35x40)

----

LR - 10kg, LS - 10kg, oświetlenie - 57W (w trakcie modernizaji), Miniflotor, Cyrkulacja 3500L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o wysokość zbiornika to jest to zabieg celowy aby móc w nim trzymać koralowce wymagające różnego "nasłonecznienia" tak więc na dole miękkie i może jakieś lps a na górę sps ale to w ptzyszłości bo przez pierwsze pół roku wyłącznie miękkie


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 11W narvy blue można dać 18W Blue2. Długość prawie ta sama. 24W zwykłych T5 nie zmieścisz w akwa 50 cm. Chyba że otwarte zrobisz i lampę nad nim powiesisz.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o takie świetlówki http://www.reefshop.pl/eshop/oswietlenie_lampy-power-compact_aqua-medic-power-compact-24w-blue.html jeżeli zwiększe długość baniaka o tyh 10cm to będą pasowały jak ulał ale jeszcze się zastanawiam


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no AM beda lepsze od Narvy.

wydluz akwa o 10 cm i skroc o 10 cm i bedzie spoko. 40x30x40h 48 l wychodzi. ponadto dluzsze bedzie ciut latwiejsze w utrzymaniu latwiej wsadzic dwie rece :)

oprawek bryzgoszczelnych generalnie nie trzeba, ja mam zwykle opraki niczym nie uszczelniane i wszystko jest ok.

Te swietlowki AM podlaczasz tak jak swietlowki T8, statecznik magnetyczny + starter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze więc kwestia oświetlenia jest już załatwiona pozostała już tylko filtracja pomyślałem że może do glonów dożuciłbym jeszcze Miracle Mud lub inne tańsze złoże co wy na to? aha i jaką kaskadę oraz jaki kubełek polecacie?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego zloza nie dorzucaj za malo go bedzie i za male akwarium, lepiej wsypac na dno wiecej piachu.

kubelka tez bym nie dodawal, nie ma sensu sobie zycia komplikowac.

i albo wrzuc jedna duza kasakde w ktorej bedziesz mial miejsce na wloknine i glony, albo srednia kasakde z glonami i druga mamla na filtracje mechaniczna.

kaskade kup najlepiej aquaclear, ponoc najlepiej sie nadaja do słonej wody.

ja w swoim mam jakas najtansza z allegro i w sumie tez daje rade, aczkolwiek jak bym mial kupowac jeszcze raz to byl kupił aquaclear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.