Skocz do zawartości
Artur160

kto zna sie na slodkim

Rekomendowane odpowiedzi

Mohamed, można trzymać palety i tanganikę na kranówie, ale spróbuj to zrobić z holendrem, też się da, wszystko zależy jakie cele sobie wytyczysz i na jaki poziom chcesz wejść. Co do Twoich opinii że CO2 jest panaceum na glony i że liście ketapang można wrzucić a korzeń już nie, to wypowiadał się nie będę...:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie rozwiazanie tego problemu to jak wrożenie z mchu i paproci. Nic nie napisałeś odnośnie chemicznych parametrów wody. Lampa 250w nad 300l akwarium to nie lada wyzwanie i jeśli zamierzasz podawać co2 za pomocą kostki od napowietrzania to zapomnij o roślinnym.

Pozdrawiam


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.Holendra można mieć przy 0,5 0,6W/LPrzy Twoim świetle nawóz i Co2 to podstawa,ale zero napowietrzania bo wszystko zostaje wytrącone.Nawet ruch tafli wody nie jest wskazany no może w nocy żeby ryby nie dostały duchotki ale przy bimbrowni to raczej nie grozi.Nawozy na początek to P,K,N np PG macro na allegro 35 pln.Micro możesz sobie narazie odpuścić.Jaki masz filtr jakie w nim wkłady,czy stosowałeś bakterie do uaktywnienia filtra,ile czasu świecisz,no i jakie podłoże jak grube.Z korzeniem miałem podobny problem.Moczyłem w soli gotowałem cudowałem a i tak zachodził pleśnią .Wystarczyło nagrzać piekarnik na 200 C i wsadzić na 3min.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiece 9godz. a korzen nie zmiesci sie do piekarnika wiec co proponujesz:D


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

zrób testy, dobrze zeby woda była miękka i kwaśna- ale stopnoiwo i dostosuj do ryb. poszukaj roslin szybko rosnących i wrzuć garść. za miesiąc powinno być ok jesli przyczyna jest głównie niedojrzałość

Najlepiej w wody wszystko ciągnie Hygrophilia Polysperma, możesz wrzucić trochę wgłębki na powierzchnie, a najlepsza będzie Pistia.

Co2 narazie nie zawracaj sobie głowy bo na teraz narobisz sobie niepotrzebnie kłopotu.

Zielenice przy dojrzewaniu to normalka, wrzuć dużo szybkorosnących roślin i zaobaczysz jak same się cofają.

Nie stosuj narazie żadnych nawozów !!! bo tylko pogorszysz sprawę. Później owszem, gama PG jest bardzo dobra.

Świeć tak jak świecisz, bo jak zaczniesz kombinować teraz ze światłem to mogą wyjść okrzemki.

Spokojnie ...

Napisz jeszcze coś o filtracji.

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem też takigo klocka.Nie chcialem go łamać szkoda było.Przeczytałem że na pleśń mogą pomóc krewetk. Zakupiłem 30 sztuk.Zalatwily to po miesiącu Po roku mialem ich ze 300.Bardzo przydatne w holendrze,jedzą resztki żarcia no i przede wszystkim glony.Taka super wydajna ekipa porządkowa.Im więcej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum roslinyakwariowe jest teraz dla Ciebie odpowiedzią na wszystkie pytania :)

Powodzenia :D


130x64x60, ReefOctopus RO-PS3000Int, 2x150, 4x54, BP, OR3500, 21000 l/h, SPS, LPS, Zoa, Tubi.

czerwiec 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum roslinyakwariowe.pl i niczego się nie dowiedziałem (bardzo nie mili użytkownicy) więc zwróciłem się do Was-starych kumpli:)

Sebastek- właśnie dałem bimbrownie... Co teraz? Zostawić??


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś się tam pozmieniało kiedyś było całkiem ok ,no ale jak widać i to forum stało się komercyjne wiec :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaj ph - bo rybki moga nie wytrzymać dużej mocy co2 i odpłynąć


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podczas startu akwarium nigdy nie dawalem CO2 ani zadnych wynalazkow. Dbalem o silna filtracje mechaniczna i pilnowalem zeby jakas glupota nie zabic biologicznej ktora wlasnie sie rodzila.

Pilnuj czasu oswietlania akwarium 12/12 i czekaj bo tylko to tak naprawde mzoemy robic.

Zreszta co ja bede duzo marudzil na www.akwa.aip.pl masz wszystko napisane co i jak w slodkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Artur160 narazie wyciąg bimbrownię. Nie będzie Ci otrzebna.

Akwarium musi "dojść do siebie" takie jakie jest. Jak będziesz mieszał to zamieszasz tak że nic z tego nie będzie.

Napisz jeszcze coś o wodzie. Czy dajesz samą kranówkę czy pół na pół z RO.

Robiłeś wogóle jakieś testy wody w akwarium ?

Pisz o filtracji ...

Pozdrawiam


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur160 :

no wiec: akwa 300l po morskim lampa hqi 250w 5200k woda od ok 2tyg. ryby: 4skalary 5 glonojadow, 1 krewetka i 2 bocje, roslin malo: 2x tatarak 1x lotos(b. kiepski stan) troche peli i nuphar japonica(2 liscie robia sie zolto brazowe)w sloiku na kwarantannie 3x anubias nana(wszystkie mocno porosniete tym badziewiem). Parametry nie wiem bo jeszcze nie robilem testow ,jurto zrobie-musze kupic. nie wiem co eszcze pisac:D czy wplyw na to moze miec panel w ktorym woda prawie jest w bez ruchu??(tj. cyrkulacji) do jednej komory wstawilem napowietrzacz bo woda zaczela gnic;/

Słodkowodne akwa miałam 15 lat :)

Światło wg mnie masz za mocne jak na słodkowodne akwa.

Kiedy założone? No bo wiesz... słodkowodne też muszą dojrzewać... Jaka filtracja? Jakie napowietrzanie? Jakie Ph? Jakie podłoże do roślin?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smoki a już myślałem że uciekłaś z forum i nie będzie solniczki w domu :)

Sorka za OT ...


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sebastek :

@smoki a już myślałem że uciekłaś z forum i nie będzie solniczki w domu :)

Sorka za OT ...

No coś Ty:)Właśnie uczę się stolarki i oklejam płyty na szafkę :D Nikt nie obiecywał że będzie łatwo..... :D


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem jest w glonach nitkowych wszędzie rośnie to gowno i nie idzie się tego pozbyć...

Witam

wg mnie swiatlo masz za mocne, jesli do tego doswietla swiatlo dzienne (nie wiem jak masz ustawione akwa), to bedziesz mial problem, moze pokombinuj, zeby wlaczalo sie pozniej i swiecilo krocej, albo zmien na slabsze t5. Ja tez mialem problem z glonami w moim slodkim, uwierz, zmniejszylem oswietlenie o polowe i przez poltora roku nie czyscilem szyb. Ale dostosowalem do swiatla dziennego, wlaczalem o 13:30 i gasilem o 23:00, bo do 13:00 mialem swiatlo dzienne.

Ale kazde akwa jest inne, takze musisz pokombinowac.

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtracja: unimax 250(3 warstwy gabki) i panel (2 warstwy gabki). Wiem ze malo mediow itd. ale nie wiem jakie do slodkiego...

Parametry: Ph: 7,8-8,0

NO2: 1,0!!!!!

@enigma17-jak dlugo twoim zdaniem powinienem swiecic??


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artur160,czy ty w ogole sie cokolwiek dowiadywales jak zakladales to akwa?czlowieku zakldajac akwa tworzysz prawdziwie zywy biotop ktory bedzie funkcjonowal wlasnym zyciem,masz niesamowite podejcie do tego,akwarystyka slodka czy slona wymaga przemyslanych decyzji,a nie na chybil trafil,albo sie uda ,albo wszystko na nic,bez urazy pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od dzieciaka przecież ma w opisie wiek 14 lat, ja bym na jego miejscu kupil kule i zlota rybka na początek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na glony nitkowate polecam szczególnie krewetki karłowate, ponieważ ich dieta składa się głównie z glonów. Sam mam krewetkaria i glonów w nich nie mam bo krewety wyżerają je perfekcyjnie, jeśli owych nie masz polecam Red Cherry (łatwe w utrzymaniu i same się mnożą)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej napisalem, kazde akwa jest inne. Nie napisales czy slonce swieci bezposrednio na akwa, takze nie jestem w stanie nic ci podpowiedziec. Napisz jak to wyglada u ciebie to bedzie latwiej nam tobie pomoc.

pozdro

m


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa stoi w rogu(okno zaczyna sie przy koncu bocznej szyby) swiatlo sloneczne b.slabo swieci poczatek przedniej szyby... Wiem ze troche to nie jasne:tongues postaram sie wgrac fotki...


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj moze zaslonic boczna szybe akwarium i skroc czas swiecenia (z drugiej strony jak chcesz miec ladne rosliny to za krotko tez nie mozna swiecic), albo ustaw tak, ze jak przestaje swiecic slonce w to okno, to wlacza sie swiatlo, ja bym zamienil oswietlenie na t5 (nie wiem np. 4x39w, albo 3x54w wtedy mialbys wieksza mozliwosc dobrac optymalna barwe i moc swiatla).

ps. jak bedziesz kombinowal z czasem oswietlenia, to pamietaj, ze troche bedziesz musial poczekac,az odpuszcza, glony sa wredne:D

pozdro

m


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artur160 :

filtracja: unimax 250(3 warstwy gabki) i panel (2 warstwy gabki). Wiem ze malo mediow itd. ale nie wiem jakie do slodkiego...

Parametry: Ph: 7,8-8,0

NO2: 1,0!!!!!

@enigma17-jak dlugo twoim zdaniem powinienem swiecic??

Ph masz za wysokie. Albo hoduj w tym pielęgnice albo musisz obniżyc bo dla skalarów to nie jest raj na ziemi. No i przy takim Ph to rośliny odmówią współpracy :)

Zobacz na takie ceramiczne wkłady do filtrów kubełkowych, jak zasiedlisz to bakteriami to bedzie super medium do słodkiego.

Ja zawsze korzystałam z kubełków i standardowo miałam gąbkę, ceramikę i wymiennie coś podwyższającego lub obniżającego ph (w zależności jaki biotop był w akwarium)

Ja nie skracałabym czasu świecenia tylko wymieniła lampę.

I jeszcze jedno (uwaga akwaryści słodkowodni nie czytać bo mnie zlinczujecie ;P) - masz 300 l co przy ustabilizowaniu się zbiornika i dobrze dobranym sprzęcie daje Ci absolutne wakacje od robienia czegokolwiek. Zobacz na moje Malawi. To są zdjęcia akwarium bez podmian, bez czyszczenia filtra, uwaga BEZ CZYSZCZENIA SZYB od 3 miesięcy. Stabilizowało się jakieś pół roku a potem nastąpiła sielanka.


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy nie zmienię bo za HQI dałem 700zl wiec jestem bez kasy... A co do obniżenia Ph to jakie powinno być?


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.