Skocz do zawartości
karlos

Skutki karmienia ochotką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem od niedawna na forum i raczej czytam niż cos piszę :).

Zauważyłem że wielu z Was karmi ochotką( w postaci mrożonej, suszonej itd).

Nie obawiacie sie skutków takiego karmienia?

W słodkowodnej , ochotka jest czesto przyczyną zejśc rybek. Zawiera wiele toksyn i jest nosicielem groznej hexamitozy( mrożenie ani suszenie nie zabija przetrwalników tych wiciowców).

Nie wiem jak może to być grożne w morskiej wodzie( być może w ogóle nie ma zagrożenia ze strony hexamitów...ale toxyny napewno mogą coś zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Znam sporo, osób które posiadają morskie baniaki i nikt z nich ochotką nie karmi. Gdzie wyczytałeś, że wiele osób karmi ochotką ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież ochotka to stworzenie słodkowodne i raczej nie powinno się nią karmic morskich zwierząt,też nie słyszałem żeby ktos tu dawał ochotkę


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to forum karlos, choć niekiedy słodkim rybom trzeba podać ochotkę aby bardziej były do tarła skłonne albo rurecznik ( Proporczykwoce, Neonki )


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałam karmienie ochotką w przypadku przestawiania mandarynów na mrożonki, bo czerwone i sie rusza.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja karmię już z rok i nie widzę skutków ubocznych( mrożonki , czasem żywe).

Polecili mi nawet w AM? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za to żadko bo żadko karmiłem Szklarką, tymi przezroczystymi robaczkami, słabo je zjadały, może nie widziały i jeszcze z pyszczka uciekały hehe :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apofis :

ja karmię już z rok i nie widzę skutków ubocznych( mrożonki , czasem żywe).

Polecili mi nawet w AM? :)

Właśnie chodzi mi o takie przypadki.

Ochotka żyje w bardzo zanieczyszczonych wodach i czesto zawiera metale ciężkie i inne toksyny. Zajmujac sie akwarystyka od ponad 30 lat przestrzegam przed karmieniem tym świństwem.Może nie to forum, ale ochotka ta sama :D

Kilka lat temu miałem przykry przypadek że poochotce w ciągu 2 dni padła mi prawie cała obsada naskalników.

Na tyn forum też zdażają się nagłe zejscia ryb z niewyjaśnionych przyczyn. Być może to właśnie ochotka jest tą przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ochotka jest rzeczywiście szkodliwa, polecam żywego wazonkowca


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo atremie sobie wylęgnąć, choć malutka jest świeżo narodzona to ryby szaleją.

Mam jeszcze takie granulki PROTOGEN pierwotniaków i mysle czy sie przyda do morskiego?!?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..chodziło mi po głowie by urozmaicić ochotką dietę Chelmona ale chyba sobie w takim razie to odpuszczę.. ochotka zawsze pochodzi z odłowu z natury ? może ktoś to choduje w warunkach wykluczających obecność toksyn ?


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.