Skocz do zawartości
grzerych

overflow box firmy tunze,czyli przelew

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś na tym forum użytkował to urządzenie.Pytanie dotyczy sytuacji kiedy wyłączony zostanie dopływ prądu,czy wtedy woda z akwarium będzie spływać do sumpa aż do momentu obniżenia się wody w akwarium do poziomu poniżej dolnej rurki zasysającej.Bo jeżeli by tak się stało,to cała woda z akwarium wylała by się.Czy po włączeniu prądu przelew zacznie samoczynnie funkcjonować.Myślę o kupnie tego sprzętu i stąd moje wątpliwości.Z góry dziękuję za wyjaśnienie tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten przelew i nigdy nie było z nim problemu.Raz zalany czyli uruchomiony nigdy się sam nie zapowietrzy .Po zaniku krądu bądż po postoju pompy obiegowej ,po włączeniu jej zawsze płynie woda.Piszesz o dolnej rurce zasilającej a więc woda nigdy nie spłynie niżej niż wysokość górnej kratki-grzebienia podkreślam nigdy .Kiedyś miałem akwa z otworami i tu problemy -bo to komin ,otwory ,przelewy ,głośne siorbanie itp,wszystko trzeba było ustawić a tu podłączasz rure spływową wieszasz na akwa zalewasz wode i po wszystkim.Osobiście już nigdy nie zrobie otworów w baniaku nawet gdybym zmieniał na większy np.1000-2000 Litrów. I jeszcze jedno, bez komina o niebo łatwiej jest ustawić pompy cyrkulacyjne !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi,czy na rurze spustowej znajduje sie zawor regulacyjny?I jak jest z halasliwoscia tego przelewu?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rurze spustowej nie ma zaworu -no bo po co??Odnośnie chałaśliwości to przelew jest cichutki tylko ja mam rure spustową giętką karbowaną , nawet w środku nie jest ona całkowicie gładka i troszke słychać wode w rurze, musze ją wymienić na gładką ale... nigdy nie moge się za to zabrać .Ale ogólnie zadowolenie 100% ,woda już w nim płynie 2 lata.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pare dni temu kupilem przelew i mam prosbe o opis jak to uruchomic na gorze przelewu jest rurka odpowietrzajaca,bo samo zalanie chyba nic nie daje,wedlug opisu moj przelew powinien dac 3000l/godzine,do tego sa 2*32mm rury


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vitekzawada: musisz pewnie zassac ta rurka odpowietrzajaca az caly przelew napelni sie woda.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do max wydajności boxa. Czy są i takie, które możno stosowac do dużych (ok 1000 l) akwariów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wykonuje takie pudełka przelewowe? Gdzieś czytałem że ktoś to robi w przystępnych cenach ale nie mogę znaleźć namiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez ta konstrukcja jest banalna: spienione pcv, hydraulika, grzebien (moze byc tez z spienionego pcv) i zawor jednostronny do odpowietrzania.

ja Ci moge zrobic z checia, pisz na priva


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Stałem się posiadaczem overflow box Tunze,i po rozpakowaniu paczki,mam pewne wątpliwości.Po pierwsze mam pytanie dotyczące rury przelewowej znajdującej się wewnątrz urządzenia.Na szczycie rury znajduje się odpowietrzenie z wężykiem zaślepionym na końcu zatyczką ,czy po uruchomieniu przepływu odpowietrzenie ma być otwarte czy zamknięte,to znaczy wyjąć zatyczkę z wężyka czy zostawić.I drugie pytanie dotyczy złączki,która jest założona na jeden koniec rury przelewowej,czy jest potrzebna bo na rysunku poglądowym nic takiego nie ma.O pomoc szczególnie prosiłbym Robiego,gdyż ma taki przelew i sobie chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Po zalaniu i zassaniu wody wężyk zatkać zatyczką - inaczej przestanie działać(przelewać)

2 Zadna złączka do rur przelewowych nie jest potrzebna .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Uruchomiłem przelew,wszystko działa poprawnie,ale nie wiem czy końcówka węża spustowego wchodzącego do sumpa powinna prawidłowo być pod powierzchnią wody,czy nad.Jak umieściłem nad wodą to wiadomo spadająca woda robi hałas i bąble powietrza,gdy umieściłem pod wodą to zbierające się powietrze w wężu wybija co chwila z pod wody jak gejzer.Jak ustawić końcówkę węża względem powierzchni wody w sumpie żeby było cicho?Proszę o podpowieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głęboko pod wodą ok 20 cm i nic nie bulgocze ale bąbelki lecą , no i dobrze.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.