Skocz do zawartości
gordon771

Pompa JVP 101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Do swojego 130L morszczuka kupiłem dwie pompy JVP 101.Czy jak założe obydwie to nie bedzie za duża cyrkulacja? W akwarium mam pare korali miękkich,xenie.Proszę o pomoc czy założyć dwie a może lepiej jedną i jak je zacząć ustawiać?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie, ja mam aktualnie 2 x JVP 101 w 136l.

w sumie jedna z nich zastapila Koralie 2 bo byla slabsza i zaczela buczec...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na probe i po tygodniu jedna zaczela sie zacinac przy zalaczaniu. Brzmialo to jak rozklekotany silnik diesla :-) Po rozebraniu okazało sie ze pekła ośka ceramiczna dokladnie na pol :/ Tak wiec tylko utwierdzilem sie w przekonaniu ze jakosc zawsze idzie w parze z cena :/ I chyba nie warto ;/ pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi , ciekawe w mojej korali padla oska ceramiczna 2 razy... z roznica w cenie prawie 3 razy do JVP


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smith, od kiedy Ty używasz Koralii skoro jesteś importerem JVP?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te pompy cyrkulacujne należy wyłanczać czy lapiej żeby pracowały cały czas?


Akwarium 400L+180 sump

Cyrkulacja 4x5000 JVP

Oświetlenie 8xT5 54W

Obieg 2xATMAN 306

Odpieniacz HYDOR Performer 500 DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, Koralie to byly pierwsze cyrkulacyjne jakie mialem w sumie 3 szt.

Potem stwierdzilem ze ... po co przeplacac ...

Nie bede po raz olejny rozwijal watku ale opinie takie jak chodiego sa slabe.

Sam wiesz ze uzytkownicy Tunze, Koralia, Marea tez czesto maja problemy.

gordon771, cyrkulacja powinna chodzic non stop.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie robie antyreklamy :-) Moze po prostu bubla trafilem, bo kupilem dwie i jedna dziala bez zarzutu. Ale z tym dzialaniem bez przerwy to troche nie rozumiem. Mam cyrkulacyjne podlaczone do wavemakera. Czyli jednak pracuja w cyklu przerywanym, prawda ? ;>


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak ...na takie popmpy cyrkulacyjne nie warto żałowac kasy ...ostatnio nabyłem takie (tanie) na allegro ....Mam juz to za sobą ,o pompy zasiedlily pobliski smietnik ...One nie pracowały tylko wielki jeden łomot robiły w akwa ..Porażka ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pompy JVP - mam taka i klekot jest spowodowany blednym zlozeniem. mialem to samo - po umyciu pompa zaczela klekotac. rozebralem, biny wszystko na swoim miejscu, a jednak jedna mala podkaldka nie byla na osi tylko obok niej, schowana w otworze gdzie wklada sie os z magnesem - i klekotalo. zlozylem wszystko ponownie ze 100% pewnoscia ze WSZYSTKIE czesci sa tam gdzie trzeba i poma jest CICHUTKA jak mysz.

PIONa, na ktory smietnik je wyrzuciels ? jade po nie


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo też mi w sunsunie oś pękła na pół i leży w szafce .


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witul :

co do pompy JVP - mam taka i klekot jest spowodowany blednym zlozeniem. mialem to samo - po umyciu pompa zaczela klekotac. rozebralem, biny wszystko na swoim miejscu, a jednak jedna mala podkaldka nie byla na osi tylko obok niej, schowana w otworze gdzie wklada sie os z magnesem - i klekotalo. zlozylem wszystko ponownie ze 100% pewnoscia ze WSZYSTKIE czesci sa tam gdzie trzeba i poma jest CICHUTKA jak mysz.

PIONa, na ktory smietnik je wyrzuciels ? jade po nie

...Na Retkini :)A czy macie je podpiete na falowniku ???? .jak podepniecie je na falownik to zobaczycie ( arcydzieło dla uszu) Koszmar ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek15141 @ sunsun na ośce ceramicznej? gdzie taka dostałeś ? nie pomyliłeś czasami z Koralią


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie miałe je swego czasu,a dostać je można wiadomo gdzie na dalekim wschodzie:)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.