Skocz do zawartości
goliat

"biale paproszki"

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu walcze z malymi paproszkami unoszacymi sie w wodzie wygladajacymi jak drobny pylek, zwiekszylem cyrkulacje i zrobilem szybszy przeplyw wody przez sump (jest glosniej, woda troche chlupie) i nic nadal nie pomaga. Wydaje mi sie, ze powstalo to po wrzuceniu zywego piachu ale nie jestem pewien czy to ma zwiazek z tym(okolo 2 miesiecy temu). Zastanawiam sie czy to moze byc spowodowane przez skimmer, bo nie produkuje on duzo piany (przez 2 miesiace wyprodukowal okolo 200 ml), a moze sa inne przyczyny takiego stanu mojej wody. Testy wody sa w normie.

Jak doprowadzic wode by byla klarowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj fotkę może :) powiedzm na powierzchni się to unosi czy w toni ?

może do sumpa daj na kilka godzin wate bądź drobną gąbke :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś się wytrąca?

Lejesz coś do wody regularnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o też racja, proszki bufferujące lubią się zbijać w kłębki i nie rozpuszczać ( ja tak miałem z Kent probuffer dKH )


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumpie mam wate i gabke cienka, paproszki sa w toni, a na powierzchni jest cos co wyglada jak kurz. Do wody nic nie dolewam... zaraz postaram sie wstawic fotke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a może to zdrobinki piasku ?! jakby zmniejszych cyrkulacje to opadnie ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie to samo i tez mnie to denerwuje, na 99% to jest piasek


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej mialem 1 pompe tunze 6025, byly te drobinki i kurz na powierzchni, dodalem dwie kolejne pompy jedna skierowalem w lustro wody, w ten sposob zlikwidowalem kurz z powierzchni wody jednak drobinki sa nadal..:) Jesli zrobie mocny sztorm* w akwarium to po pewnym czasie wszystko opada i woda staje sie klarowna, ale nie na dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam Ĺźe nie miaĹem tego problemu ale znajomy szkot sugerowaĹ Ĺźeby zostawiÄ sobie ze sĹodkiego akwarium duĹźy filtr kaskadowy na wypadek zbyt drobnego piasku ktĂłry unosi siÄ w wodzie. A wydaje mi siÄ Ĺźe to wĹaĹnie to. I odpalic ten filtr na kilka lub kilkanaĹcie godzin co powinno odcedzic to co pĹywa a nie chÄtnie siÄ do komina chce udaÄ. :-) pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem z lustra wody pozbyłem sie tego kurzu chodzi mi głownie o ten śnieg unoszący się w toni!

Filtr kaskadowy chymm może i by pomógł tylko nie mam go jak zamontować ,dziś na noc wyłączyłem dwie pompy cyrkulacyjne pyłek nadal jest i do tego kurz na lustrze jak ch .. Nie wiem co robić.8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goliat, jezeli to nie piasek kup KZ Coralsnow. Też to miałem i już jest krystalicznie... :-)


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mi pomogło


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piasek na 1000% tez z tym walczyłem przez 6 miesięcy. i w zasadzie po tym, czasie samo zaczęło przechodzić i teraz jak pogrzebie w baniaku to przez kilka godzin tez się unosi a później samo znika.

spróbuj z watą powinno pomóc.

pozdrawiam


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dokładnie u siebie taki sam problem. Chciałęm się dowiedzieć czy pomogł ten coral snow??

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.