Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Co sądzicie o akwarium Aqua-nova? Może ktoś ma lub miał?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oglądam akwarium firmy AquaNova, model NT-480.

Tutaj link z danymi technicznymi: LINK

Akwarium ma 50l i bardzo przyjemny kształt. Natomiast światełko to skromne 24W (wg instrukcji - świetlówka PL). Czy ktoś miał takie akwarium i próbował przerobić oświetlenie na mocniejsze? Poza tym co to znaczy "świetlówka PL"? - czy to jest PowerCompact czy zwykła rurka? Da się tutaj wkręcić jakąś normalną świetlówkę o wysokiej temperaturze barwowej? Czy raczej trzeba się przygotować na całkowite wywalenie tego czegoś i wmontowanie swojego światła? Z góry dziękuję za opinie i podpowiedzi.

Tak to wygląda:

ae553ceh6.jpg


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są ciekawsze małe zbiorniki z mocniejszym światłem i panelem - możesz zobaczyć w Discus-zoo na Pradze, pasują do niego małe chińskie odpieniaczyczki ( a jak się sprawują ? nie wiem.)


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś podobnego tylko że z panalem oswietlenie jak w podpisie i jest miejsce na dołożenie :] jeszcze jednej swietlówki


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Jacek, za granicą to sobie można kupić AquaMedic Nano Wave z refugium i światłem 2x24 za 200 dolarów :) Ale my jesteśmy w Polsce i mamy to co mamy na Allegro i w sklepach zoologicznych :) A z tego co mamy to jest to chyba jedna z lepszych propozycji w stosunku do jakość / cena.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dopiero rozczytałem, że chodzi Ci o warszawską Pragę, a nie o niemiecką! :):):)

Byłem przed chwilą na stronie internetowej ich sklepu, ale nie ma tam niczego ciekawego.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie akwaria w działaniu mozesz zobaczyc w acroporze na walbrzyskiej.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www pewnie nie ma, musisz się pofatygować, chyba, że coś wygooglasz ale nazwy dokładnie nie pamiętam (visio... Coś ?), podobno właściciel ma wyłączność na baniaczki.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NowicjuszKret, masz może jakieś fotki swojego akwa? Chętnie zobaczyłbym je w działaniu :)

7konrad@wp.pl


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak masz trochę więcej kasy, to za parę tygodni ma się pokazać super baniaczek Aquaela, 3 xT5, odpieniacz,panel, regulator temp. grzanie i chłodzenie, 3 wentylatorki, można obejrzeć w Focusie- może to być hit nano baniaczków.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad_wawa :

NowicjuszKret, masz może jakieś fotki swojego akwa? Chętnie zobaczyłbym je w działaniu :)

7konrad@wp.pl

ehh pokazał bym ale troche zarośnięte teraz moge wysłac odrazu po zalaniu jak chcesz :)

// w moim profilu masz zdjęcie z przodu , innych fotek niema sensu bo tez z przodu tylko ze ze skała itd. , a niedam rady zrobić nowych bo tel. padł a innego aparatu niemam :)


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie ma nazwy ani ceny, zadzwoń do nich, może czegoś się dowiesz...


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki litraz ma ten baniak aquaela i czy sprzet nie rozpada sie w rekach??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz, a gdzie kupiłeś takie akwa i orientacyjnie w jakiej cenie? Czy możesz podać jaki to jest model? Byłbym wdzięczny :) Poszukuję właśnie czegoś ok. 50-70 litrów z 2xT5.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to nie jest t5 to jest jakieś inne oświetlenie :) , co do ceny nie da rady podać tak samo z modelem :/


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam to akwa z pierwszego postu od 2 tygodni (jeszcze nie zalane - kompletuję sprzęt). Kupiłem je bo jest tanie i moim zdaniem oferuje duże możliwości przeróbki :-). U mnie jest świetlówka PL 24W 50 na 50 o temp. 10000. Z tego co zdążyłem zaobserwować najprawdopodobniej można dorzucić jeszcze jedną 24W w to samo korytko (trzeba wypierniczyć fabryczną osłonę - taki odbłyśnik jakby) a nawet przy odrobinie chęci wyrzucić fabryczną 24W i wcisnąć 2x36W na zapłonie elektronicznym (jeszcze nie próbowałem - to tylko luźne spostrzeżenia). Pokrywa jest dwudzielna - w tylnej części jest filtr ze złożem zraszanym - najprawdopodobniej uda mi się "wygospodarować" (po wycięciu kawałka plastiku) miejsce na odpieniacz - o ile tylko się doczekam przesyłki zakupionego odpieniacza bo nie wiem jak z wysokością, czy kubeczek schowa się pod pokrywę...

Reasumując - mi się zbiornik podoba, jest szansa fajnie go stuningować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apoplek, dzięki za odzew! Jeżeli nie masz nic przeciwko, to będę na bieżąco śledził Twoje postępy z tym baniaczkiem, a niedługo sam prawdopodobnie zakupię taki sam, więc będziemy mogli razem kombinować :)

Jeżeli masz możliwość, to prosiłbym o jakies fotki pokrywy, bo nie miałem okazji zobaczyć jej na żywo. Napisz mi czy świetlówka 24W, która jest w pokrywie to świetlówka PowerCompact ( TAKA ) cy jakaś inna?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym śledzeniem postępów to troszkę przesadzasz - jak w ciągu 2 miesięcy odpalę to będę zadowolony... :) Podaj mi swojego maila to wyślę ci zdjęcia zbiornika (próbowałem to zamieścić w xtraProfilu, ale wykazuje że zdjęcie jest większe niż dopuszczalne - co prawdą nie jest... Syfiato coś ta opcja jest zrobiona).

Co do światła - to jest PC ale nie taki jak w twoim linku, tylko 50 na 50 - jedna lufka jest aktyniczna a druga o temp. 10000. Zresztą zrobiłem ci zdjęcia. "Wejście" chyba 2g11 ale pewien na 100% nie jestem bo jeszcze nie rozbierałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz podrzucić fotki to wrzuć na 7konrad@wp.pl .

Nurtuje mnie to światełko - z tego co piszesz, to jest to standardowe PC, które stosujemy w morskich baniaczkach. Jeżeli to prawda, to byłoby idealne, bo 24W światła na 50L to już 0,5W/1L czyli blisko dolnej granicy zapotrzebowania :) Nie jest to wiele, ale porównując do innych baniaków tego typu, to jest to niebo a ziemia. Czy świetlówkę 50/50 miałeś w zestawie czy taką dokupiłeś?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie tak całkiem blisko dolnej granicy. Jeszcze raz tyle i będzie ok. Tak, taka świetlówka była w komplecie (z czego się ucieszyłem bo baniak kupowałem właściwie w ciemno - na necie jest mało wiadomości o nim). Zdjęcia poszły. Mam nadzieję że są wystarczająco czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło, teraz mam wszystko jak na dłoni. Dzięki za podrzucenie fotek :)

Chyba będę się decydował na ten baniaczek :)


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam akwarium Aqua Nova NT-620T 125l kupiłem niedawno już działające i mogę stwierdzić że można je naprawdę fajnie przerobić. Moje ma dodany komin gdzie jest pompa tunze 1600l/h i odpieniacz, pokrywa jest też przerobiona zamiast standardowego oświetlenia jest żarnik 70W i dwa wiatraczki które go chłodzą ładnie zasłonięte szybą. Ja dodałem jeszcze oświetlenie nocne t.j. dwa paski diód w pasku żelowym białe i niebieskie. Tylna część pokrywy jest całkiem zdjęta i wystaje tam ktochę odpieniacz midiflotor i z drugiej strony świetlówka 1x15w - osram fluora oraz trzy wentylatorki do chłodzenia całości przy wysokich temp. w lato. Jak narazie wszystko działa ok i mam nadzieje że będzie tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek123, byłem dzisiaj w tym Diskus ZOO i tylko zmarnowałem popołudnie, bo na miejscu okazało się, że nie ma takich zbiorników o jakich piszesz. Owszem są dwa podobne małe akwaria, w tym jedno z panelem, ale światło mają jeszcze słabsze niż model, który ja wstawiłem w pierwszym wątku. Natomiast cena dwa razy wyższa, więc żadna atrakcja.

Jutro jadę do Acropory, może tam znajdę coś takiego.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konrad, z miesiąc temu były tam baniaczki z mocniejszym światłem, w Acro byłem w końcu zeszłego tygodnia ale nie zwróciłem uwagi na akwaria. Stało tylko testowe Aquaela, to o którym pisałem wcześniej. Pogadaj o nim z Łukaszem, może warto zaczekać, odłożyć kaskę i kupić?


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to akwarium Aquaela w sklepie zoologicznym przy Okęciu. Prezentuje się kosmicznie: oświetlenie 3xT5 + nocne niebieskie, wmontowany szklany panel, pompa obiegowa, odpieniacz - generalnie wszystko co trzeba na start. Poza tym bardzo eleganckie wykonanie, nawet elektroniczny termometr ma w obudowie. Ponieważ jest to Aquael, który słynie z raczej przystępnych cen, to jest nadzieja że akwarium będzie w rozsądnej cenie. Niestety nie dowiedziałem się niczego więcej na temat tego kiedy będzie w sprzedaży.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.