Skocz do zawartości
smoki

Silikon

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do klejenia morskiego nadaje się taki zwykły przezroczysty stosowany w akwarystyce słodkowodnej?


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy żeby to był akwarystyczny


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może być przezroczysty albo czarny zależy od gustu


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Cześć najlepiej kup silikon transparentny -jest dedykowany do 1000L i kosztuje troche więcej niż zwykły ( około 19zł )ale napewno jest lepszy i mocniejszy.Może być np: Silirub AQ Transparent Silikon z firmy Soudal.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcje :)


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrad B :

transparentny w sensie bezbarwny , tu nie chodzi o jakies magiczne właściwości :)

szkoda. Jakby sam kleił i szyby docinał to było by TO :)


pozdrawiam

Aśka

____________

Start 4.06.2009

270l+100l sump,

OR 3500 AM,

turboflotor 1000 AM,

2 x Koralia 3 + Wavemaker,

dolewka AM,

Lajon 120,

LED-y 7*17 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ! dobry temat :) chce właśnie przegródke z pleksy zrobić w sumpie a mam tylko silikon MAX z Obi czy Practikera.

On sie nie nada ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Ok ,dzięki Konrad B sprawdziłem i żeczywiście jest błąd na tubce -pisze transparent ,w opisie z tyłu przezroczysty a mam czarny.Może pomylili tuby przy pakowaniu do czarnego.Ale tak naprawde chodziło o rodzaj kleju a nie o kolor,Silirub AQ stosowałem wielokrotnie i jest naprawde mocny.W Obi były kleje do gablot i akwarii ale maxymalnie 300L a Silirub jest do 1000L .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi mam kupiony silikon akwarystyczny właśnie czarny :) nie może sie odkleić bo awka tym sie klei przecież :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emi troche z tym silikonem przesadzasz ,owszem może być on trochę mocniejszy ale nie rób znowu z niego najlepszego , bo dużo zależy od sposobu klejenia.

Ważne żeby to był silikon akwarystyczny a nie zwykły szklarski

PS. Smoki dzięki za + :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Z tego co się dowiedziałem od firmy zajmującej się klejeniem akwarii to właśnie kleją tym Soudalem , kupują go w celafonie taka kiszka ,jest tańszy,a te zwykłe silikony to raczej do małych akwarii i gablot, są dużo słabsze jeśli chodzi o rozciągliwość.A jeżeli chodzi o sposób klejenia to masz racje azja-83,jak się żle sklei i słabo odtłuści to nawet najlepszy klej się odklei.

Kosiara-kleiłem kiedyś plexi silikonem i za każdym razem się odklejało,silikon do plexi niezbyt się nadaje.A co do szkła to trzyma dobrze,a ty pisałeś że chcesz wkleić przegrode z plexi w sumpie.Powodzenia w klejeniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.