Skocz do zawartości
diavlar

turboflotor multi sl ?

Rekomendowane odpowiedzi

od paru miesiecy planuje moj pierwszy morski baniaczek 125x60x50,na poczatek panuje miekasy plus pare klarkow do tej pory udało mi sie zakupic lampe hqi 1x250+ 2x 24w T5 aktyniczne. W planach mialem odpieniacz Deltec AP 600 lub ATI buble master 200, ale wczoraj wpadła mi okazja zakupu nowego turboflotora multi sl za 450 zł.czy mogłbym prosic o rade czy bedzie to dobry wybór?

Poza tym prosilbym o sugestie co do ilosci i wielkosci pomp cyrkulacyjnych.

z gory dziekuje


125x60x50,375ltr, 1x250 hqi 2x24 T5 actinic,Turboflotor Multi SL, reszta w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z turboflotorem miałem krótki epizod, nie był miły, pomyśl nad APF600, ATI BM po przeróbkach też da radę, a tak najlepiej to KZ Revolution "S".

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest za pompa jak sie nie myle igla AM 2500


125x60x50,375ltr, 1x250 hqi 2x24 T5 actinic,Turboflotor Multi SL, reszta w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb dzieki za twoja opinie wiem ze Deltec APF 600 bylby lepszym rozwiazaniem ale w tym wypadku

roznica ceny to jak sie nie myle ok 800 zl, a to pozwoliloby zakupic kalkwasser..


125x60x50,375ltr, 1x250 hqi 2x24 T5 actinic,Turboflotor Multi SL, reszta w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona czy orientujesz sie czy mozna w przyszlosci wymienic pompe na

bardziej wydajna?


125x60x50,375ltr, 1x250 hqi 2x24 T5 actinic,Turboflotor Multi SL, reszta w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak planujesz baniak do 500 l + np.samp 100 l .to mysle ze jest to bezcelowe..To i tak ladnie pieni masz tam regulacje na mokrą i suchą piane ...Po co to jeszcze tuningować ???w cyrkulacje lepiej inwestowac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem, ale jak wiem to na moim stadium morskiego rozwoju nie mysl a czytaj i pytaj

jest lepszym rozwiazaniem, czy moglbys w takim razie cos zasugerowac w sprawie cyrkulacji, bo szczerze

mysle ze Tunze rules ale chodzi mi glownie o to czy musi to byc sterowane czy mozna na poczatek postawic

w obiegu ciaglym j jaka ma byc przepustowosc na moj zbiornik. A moze jest jakas alternatywa do Tunze ??


125x60x50,375ltr, 1x250 hqi 2x24 T5 actinic,Turboflotor Multi SL, reszta w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zanudzilem wszystkich moim paplaniem

dziekuje z infirmacje dla seba i piony :kapelusz


125x60x50,375ltr, 1x250 hqi 2x24 T5 actinic,Turboflotor Multi SL, reszta w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ,nie , nie zanudzasz :)mysle ze zakupujac tzw. właczniki czasowe ..chyba 25 zl za sztuke ....zrobisz lepiej niż właczajac je na 24hna 24 h..Pompy tunze- jak najbardziej polecam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mialem plan na poczatku ale potem naczytalem sie ze w pompach na 220v rozmagnesowuje sie wirnik

i padaja wiec teraz mam metlik i nie wiem czy mozna np 2 tunze np 6045 podlaczyc do takich czasowek czy

trzeba stosowac falownik


125x60x50,375ltr, 1x250 hqi 2x24 T5 actinic,Turboflotor Multi SL, reszta w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 szt. Tunze 6045 nie dadzą rady w takim zbiorniku. Wiem, że to poważny wydatek ale ze swoich doświadczeń wiem, że zwykle nie warto "trochę oszczędzać". Albo kup np. 2 x Tunze 6000 + multikontroler (ja tak mam po wielu walkach z różymi opcjami) albo spróbuj zaoszczędzić ile się da mając świadomość, że w niedługim czasie budżet pozwoli na zakup dobrej cyrkulacji i kup coś naprawdę taniego. Jakieś JVcoś tam czy inne Atmany. Miałem kilka Tunze Nano i tylko z dwóch egzemplarzy byłem zadowolony a stare, dobre 6060 czy 6000 pracują zwykle bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za rade jako ze do konca mojego projektu jeszcze dluga droga zatem bede

staral sie znalezc fundusze na zakup 2 x Tunze 6000 + multikontroler, lepiej wydac raz

i kupic cos solidnego, nie jestem zwolennikiem tymczsowek

rs mucios gracias


125x60x50,375ltr, 1x250 hqi 2x24 T5 actinic,Turboflotor Multi SL, reszta w budowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.