Skocz do zawartości
dudu

Kostka do odpieniacza ze spieku ceramiznego

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was używał może taki wynalazek zamiast kostki lipowej Aquamedica? Czy zda to egzamin. nie trzeba by było może tak często wymieniać. Zaraz pewnie odezwą się głosy że skąpy jestem bo kostka lipowa kosztuje ze 3,5 ale ciekawi mnie czy zdało by to egzamin w odpieniaczach na kostkę.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Takiej kostki nie używałem ale nie polecam zwykłych kostek, pęcherzyki za małe, szybko kruszeją.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosiara chciales powiedziec ze pechezyki sa za duze z takiej kostki

do odpieniczy tego typu nadaje sie tylko kostka lipowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tak pomyłka ! myślałem o tym a pisałem o innym.

Jak często Wy wymieniace kostki w skimmerach ? ja po jakimś czasie mam zielone kostki z oślizgłym glonem.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wtedy czas na wymiane albo jak zaczyna sie rozwarstwiac ze tak to nazwe

a jak juz taka wyjniesz i ona wyschnie to potem zupelnie sie nie nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zako :

do odpieniczy tego typu nadaje sie tylko kostka lipowa :)

ale z doświadczenia to wiesz czy po prostu tak piszesz? Bo te jest niby spiek ceramiczny czyli bardzo gęsty. Teoretycznie mgiełka powinna być drobniejsza niż z kostki lipowej.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem że można używać kostek ceramicznych i to z powodzeniem ale musi to być kostka firmy RENA o taka np.

http://rc.marinedepot.com/ps_ViewItem~action~view~idProduct~AP7251~idCategory~FIARASBW~category~Bubble_Wall_Air_Stones___Diffusers-Air_Stones___Diffusers_for_Air_Pumps-Air_Pumps___Supplies_for_Saltwater_Aquariums-Saltwater_Aquarium_Fish__Coral___Reef_Supplies~vendor~.html

Z moich doświadczeń wynika że jest lepsza od niektórych kostek markowych z drewna ,dlaczego ? ano dlatego że żywotność wynosi ok 2 - 3 miesięcy i przez ten cały okres wydajność jej jest jednakowa .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dudu z doswiadczenia wiem ze lipowa jest najlepsza

jesli ktos ta jak robi ma dostep do lepszej jakosci kostek ceramicznych to je uzywa :)

ja wole, polecam i preferuje kostki lipowe :)

patrzac po cenie widac ze drozsza starcza na dluzej :) ale mozna tanisza zmieniac czesciej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Gdzieś czytałem że najlepsza,optymalna i wydajna jest średnica bąbla powietrza 0,3 mm,więc nie wiem czy tworzenie "mgły" będzie pożytecznym rozwiązaniem...przecież większośc zanieczyszczeń ląduje w bąblu powietrza i wraz z nim jest transportowana w postaci piany do kubka...a poza tym "mgła" będzie wypływac z odpieniacza na zewnątrz ...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w bąblu powietrza tylko na jego powierzchni, a to za sprawą napięcia powierzchniowego :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im drobniejszy tym lepszy i jak najwiecej :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam właśnie problem z pienieniem. Właśnie zalałem akwa wodą z działającego zbiornika. Odpaliłem ten swój odpieniacz DIY i jak za dużo podkręcę pompkę to pieni na mokro i to bardzo mokro. Natomiast nie mogę ustawić na suchą pianę. Może jeszcze z wysokością pokombinuje. Na razie zamówiłem 4 kostki lipowe z allegro i jak mi się zużyją to zamówię ten spiek i zobaczę co to za cudo. Nie omieszkam podzielić się z wami wrażeniami.


30x30x40 czyli 36 l od 14 02 2009.8 cm LS, 4 kg LR,oświetlenie Led na Cree DIY, Koralia Nano, kaskada Aquaclear 200, odpieniacz DIY, grzałka 50W, sól Kent.

Koszt postawienia.... znikomy w porównaniu do obecnie planowanego zbiornika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.