Skocz do zawartości
adam_d2@vp.pl

glony na skale

Rekomendowane odpowiedzi

witam proszę o porade skała włożona 24 styczeń i dojrzewa od kilku dni niesamowity rozrost glonów nitkowatych skróciłem czas świecenia hqi od 12 do17 t5 od11,30 do 18 parametry wody do środy 11. 02 były w miare stabilne wczoraj ph-8,35 kh-15 mg-520 ca-260 nh3-0 nh4-0,25 nh3-0,01 no2-0,2 no3-5 podmieniłem wode przygotowaną solanką dwa dni wcześniej 30 lit. zbiornik i sump 410lit po podmianie troche lepiej ph-8,23 kh-12 mg-840 ca-360 pozostałe bez zmian używam soli reef crystals odpieniacz robi dobrą sucha piane cyrkulacja 4 pompy razem 16,400 lit nie wiem czy dozować mg czy ca lub czekać ale nie moge patrzeć na te glony jest ich ogrom skałe kupiłem w Bogucinie k/POZNANIA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ! ustaw HQi tak jak było, spokojnie...relaks... to minie, będą rózne glony, zielone, czerwone...

Przez pierwszy okres nie mierz nawet NH i NO, dostaniesz szoku ! będą skakać jak wszy. To normalne. Jak zaczna znikać glony to tak jakby pierwszy okres dojrzewania miałbys za sobą :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz dałbym na raczej mokrą pianę niż raczej suchą:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na przyszlosc proponowal zmienic sol,bo poziom Ca i Mg jest dosc cienki na tej soli.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badz cierpliwy a zostaniesz nagrodzony :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość oto Twoja recepta. Ja zmniejszyłbym natomiast czas świecenie w szczególności HQI i spokojnie wydłużałbym ten czas codziennie np. co 15 min. Zbiornik dopiero dojrzewa. Koledzy mówią prawdę cuda się wnim w pierwszym okresie będą działy.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to sie ma z zielonymi glonami wygladaja jak nitki,od 1,5 miesiaca to tylko rosna jak laka czy usunac je penseta,albo moze przeniesc skale do sumpa


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz usuwac glony mechanicznie,zawsze tego syfu wyprowadzisz z akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.