Skocz do zawartości
bozena

blazenki sie nie lubia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.Moje blazenki plywaja u mnie 3 tygodnie.Na poczatku wieksza gonila mniejsza, a ta tak drgala jak uciekala, ale siedzialy w anemonie razem i plywaly razem.Od wczoraj to sie zmienilo, ta wieksza goni ta mniejsza i nie da jej sie zblizyc do anemona w ktorym siedzi.Nawet jak dalam jedzenie to ta mala jadla za kamieniem , bo jak tylko sie zblizyla to ta wieksza zaraz ja gonila.ta mniejsza miala nocke poza anemonem.Nie wiem czy blazenki tak maja, czy to jest normalne?

Prosze pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to sie tak z 2-lata tluką ,a pózniej sie godzą i tak non-stop .Jak są z tego samego gatunku to bym sie tym nie przejmował ..pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jak w życiu, niedobrana para. Lepiej spróbuj wymienić w sklepie albo z innym akwarystą z podobnym problemem. Wbrew pozorom są dosyć agresywne stworzenia.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to dokladnie gatunek blazenków ?

zdecydowana wiekszosc gatunkow po ustawieniu hierarchii w stadzie i ustaleniu płci (najsilniejszy w obrębie stada staje się samicą) przestaje być nadmiernie agresywna, pozostają tylko dominujące zachowania samicy.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie było podobnie - moja para occelarisów średnio interesowała się sobą, jednak cały czas mieszkała w ukwiale, bez przepychanek, po jakimś czasie dokupiłem drugą parę błazenków z prywatnego akwarium - nieco starszych - większych - po jakimś tygodniu dwa większe błazny utworzyły parę i wygoniły dwa mniejsze samce, które tylko na noc wpływają do ukwiała, za to nowa para już dwa razy podchodziła do godów.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3604-blazenki.jpg

Nie wiem co to za gatunek

Jeden jest ciemny a drugi jasniejszy.w zoologicznym sklepie pan mi dal jako parke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten na zewnątrz wyglada na Ocellaris a ten w ukwiale to chyba Clarkii, zdjęcie dość kiepskie...


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam kupic jeszcze 2 blazenki czy jak, tylko ja mam male akwarium bo zaledwie 60l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj, bo się pozabijają!


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepskie zdjęcia ale chyba to różne gatunki, jeśli sama widzisz różnicę ( porównaj z np. reeflexem) to jednego wymień.


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz trochę poczytać o swoich podopiecznych, wtedy rozpoznasz płeć :waving


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatj bozena

masz jednego ocellarisa i jednego frenatusa

napewno nie beda zyly razem w jednym ukwiale

a to ze wtedy tak zrobily bylo spowodowane stresem po przeprowadzce

co do rozrozniania plci to powiem tak:

jesli masz dwa blazy od malego trzymane razem jeden zrobi sie samcem drogi samica

to samo dotyczy blaznow trzymanych w gropie

pozdro :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze ze mam powazny problem. To chyba musze najlepiej pozbyc sie jednego i dac tego samego gatunku w zamian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by bylo najlepsze rozwiazanie

tylko ze ja chcac zlapac swojego prawie cala skaly musialem wyjac

mozesz miec z tym problemy :waving

a sprzedawce z.j.e.b. tak poadnie :)

ocellarisa zostaw a frenatusa wymien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest wystarczająco dużo przestrzeni w ukwiale i dostępnego pożywienia dookoła to nie powinno być problemu, aby w jednym ukwiale żyło więcej niż dwa błazenki jednego gatunku. w naturze w duzych ukwialach moze żyć nawet ponad 20 ryb. w akwarium da sie to zrobic takze, ale najlepiej zasiedlac jest młodymi rybami i w jednym strzale. warto pamietac, ze wielkość stada błazenków ma wpływ na czas formowania sie hierarchii i wyłonienia wiodącej samicy i samca. im więcej ryb wprowadzonych do jednego rewiru tym dluzej to trwa.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ten ocelaris ma pletwy ponadgryzane przez tego wiekszego, tak go goni.a ja jutro dopiero do zologicznego pojade.Mam nadzieje ze ten mniejszy przezyje do jutra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu jakiś kotnik z jakiegokolwiek przezroczystego pudełeczka z pokrywką (trzeba tylko dziurki ponawiercać, żeby był przepływ wody) gdyby to miało trwać dłużej


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oddalam rybke do sklepu i wzielam ocellarisa. Teraz mam 2 te same nemo.

Mam pytanie,bo ta jedna ma pletwy powygryzane, a najbardziej na ogonie, czy jej to odrosnie czy juz tak zostanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrośnie, ale potrzebuje czasu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.