Skocz do zawartości
Cahir

czy to jest peanut worm ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oto nowy stworek potworek :waving

Zdjęcie przedstawia spod skałki nad pieczara i stworka co tam żyje, na zdjęciu w wielkości 1,5 do 2x rzeczywistej. Moje pierwsze wrażenie to peanut worm (Sipunculida) ale brak jest wypustek głowowych wiec nie mam pewności. Opinie ?

Pozdrawiam

Cahir

161-czy_to_jest_peanut.jpg

dodano chwile później:

Cofam co napisałem, ponowna lustracja pokazała co widać na załączonych obrazkach. Głowa (korona?) ma ok 1 cm średnicy. Czy ktoś ma pojecie z czym dokładnie mamy tu do czynienia ?

161-cofam_co_napisalem_1.jpg

161-cofam_co_napisalem_2.jpg

Pozdrawiam

Cahir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie to jest noworodek ukwiała piaskowego http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/1353_Phymanthus_buitendijki.htm


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wątpliwości.

Prezentowany anemonek aktywnie chowa się przed światłem.

Raz odkryty po zmianie wystroju znów znalazł całkowicie zaciemniona szczelinę, odkryłem go powtórnie przypadkiem.

IMO ukwiał piaskowy odpada.

Majano - nie wiem, nie wygląda zbyt podobnie, ale w końcu dlatego szukam porady ze nie mogę go zidentyfikować.

Pozdrawiam

Cahir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym postawił na majano - miałem podobnego w ciągu 2 miechów zdążył się podzielić


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank majano podobnie jak azja-83 miałem podobnego wywal puki jeszcze możesz


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, mam wiec dwa (bo właśnie znalazłem drugiego - wygląda identycznie - biały klin na koronie). Dlaczego miał bym go wywalić ? Ostatnio odbyłem ciekawa rozmowę z gościem z mojego sklepu. Maja tam przepiękne akwa wystawowe (~1600 l) z przepięknymi okazami aiptazji, majano i hordami flatwormow. Pierwsze dwa trzymane pod kontrola (sam stwierdzam ze ich zabijanie jest proste o ile potrzebne) a wspomniane flatwormy i owszem jedzą glony wapienne i tkankę korali - o ile nie maja miękkich zielonych glonów na szybach. A z reguły maja jeżeli im je zostawisz. Sa organizmami oportunistycznymi i jeżeli nie muszą nie tykają wartościowych organizmów tylko jedzą łatwo dostępny pokarm. Tak wiec ja nie widzę powodu do paniki i wykańczania ich na zapas. Ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

Cahir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jointela napisał:

Chcesz nabić 50 postów w 7 min ?

rekordzista :)

Nie  widać zdjęć u mnie więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.