Skocz do zawartości
MateuszD

Co z piaskiem po DSB?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje wkrotce zrezygnowac z DSB, i mam w zwiazku z tym pytanie, co mozna zrobic z piaskiem po DSB? Nie jest go wiele, jakies 20-25kg max, i przynajmniej patrzac z boku wyglada czysto - nie widac zadnych czarnych plam itp. Jedynie na wierzchu zaczal sie zbrylac w jakby piaskowiec, ale to mala czesc.

Wywalam DSB bo mam je juz niedlugo bedzie 2 lata, i od jakichs 2-3 miesiecy walcze z azotanami, a wczesniej bylo praktycznie zero. Jako ostatnia instancje sproboje zeovitu.

Szkoda mi go wywalac, szczegolnie jak sobie przypomne ile za niego zaplacilem :) - czy po wyplukaniu w slonej wodzie taki piasek moglby sie nadac dla kogos do akwa? Ewenaualnie myslalem nad wyprazeniem go / wygotowaniem i uzyciem jako warstwa dekoracyjna. Jesli pamietam dobrze to jest to Nature's Ocean - Bio-Activ Live® Aragonite.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go jeszcze dobrze wysuszył może nawet upiekł w piekarniku :) , ponieważ z tego co wiem suszenie ziemi ogrodniczej używanej w akwarium jako podłoże pomagało pozbywać się szkodliwych substancji a dokładnie ich utlenianiu


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wykopalem DSB, okazalo sie ze piasek byl bialutki do samego dna, bez zadnych czarnych plam / zgnilizny, ale tez chyba przestalo dzialac bo sie po prostu wyjalowilo - ostatnio zauwazylem w akwa (i dsb) spadek drobnego zycia, w DSB chyba to rowniez dotyczylo, choc cos musialo tam zyc skoro nic nie zgnilo.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja taki piasek stosuje zimą na podjazd auto się tak nie ślizga

azotany i fosforany powodują leprzą orzyczepność

pozsrawian


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.