Skocz do zawartości
malit

Jakie oświetlenie do 120x50x50?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się jakie oświetlenie będzie najbardziej odpowiednie do mojego nowego akwarium morskiego.

Na poczatku stawiam na miekki ale przypuszczam, że w przyszłości przyjdzie chęć i na twarde.

Baniak będzie mieć 120x50x50 czyli ok 300 l

Szukając różnych rozwiązań natrafiłem w necie na takie rozwiązania:

1. Podwieszane Real Sun SW 2x150W HQI+ 2x54W T5 125cm - dłuższe o 5 cm od akwarium, czy tak będzie estetyczne? Czy nie za mało T5? Cena ok 1,5 tyś

2. Pośrednim rozwiązaniem mogłoby być podwieszane 2x150 watt HQI + 3x39 Watt+ nocne. Minusem jest długość 100 cm

3. Real Sun 2x250W+ 2x54W T5 125cm cena również dość ok 1700 ale 2x250 to juz chyba przesada

4. Doś atrakcyjnym rozwiązaniem wydawałoby sie być Power-Riga, HQI 2x175W + 4xT5 54W

Prosze o wskazówki..

Czy nie zastapić 2 HQI jedną HQI, a więcej dorzucić T5?

Czy długość obudowy pownna być najlepjej taka jak baniak?

Czy oprawa 5 cm dłuższa niż akwarium nie będzie szpeciło jego wyglądu?

Pozdrawiam


120x50x55 w Opti White, deltec APF 600, 2x tunze 6055,OR 2500, profilux II, sonda zasolenie i temperatura, dolewka AM, oświetlenie BLAU 6 x T5, skała 40 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lampe 125cm i jak odejmiesz oprawki od t5 to zostaje 116cm jak dla mnie to tal lampa by byla w sam raz,moja jest 2*150w+4*54w,ale jak planujesz zabudowe to juz bedzie cieszko,i nie ladnie wygladac


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak Vitekzawada pisze , możesz ewentualnie pokombinować i podwiesić ja na linkach.

Rozejżyj się również za lampa na samych t-5 pozdrawiam


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi w gre tylko podwieszane, zastanawiam się czy zamiast dwóch HQI i 2 T5 nie lepiej zainstalować jedna HQI, a więcej T5 np 4?

W sumie co bym nie wybrał to magiczny przelicznik (1 L / 1 W) mam zapewniony ale czy nie przesada z dwoma HQI (250 lub 175).

Pzdr


120x50x55 w Opti White, deltec APF 600, 2x tunze 6055,OR 2500, profilux II, sonda zasolenie i temperatura, dolewka AM, oświetlenie BLAU 6 x T5, skała 40 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2*150w hqi i mysle ze to za malo,zebys pozniej nie musial znow wymieniac lampy na mocniejsza,u mnie jest razem 400W


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o sps'ach to 2 x 250W plus T5 będzie najlepszym z wymienionych przez Ciebie rozwiązań.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odswiezyl ten temat ale...

Ile swiatla dac do 120x60x55wys ?

Ale chyba wolalbym tylko na T5 bo i rownomierniej i latwiej dobierac swiatlo...

Przymierzam sie do 6x54W, zastanawiam sie jednak czy nie bedzie za malo swiatla "na litr".

Akwa docelowo TYLKO SPS i kilka LPS.

HQI wg. mnie ma pewne minusy jak prądo-zerność w stosunku ilosci lumenów/Wat

Dzieki za opinie


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.