Skocz do zawartości
salmo70

Powitanie-pytanie o światło

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie pragnę przywitać się,jako że jest to mój pierwszy post na tym forum.W planach-dość odległych,ale jednak-mam założenie akwarium morskiego 70x35x35,czyli 85l brutto.Od jakiegoś czasu chłonę wiedzę zawartą w tym jakże interesującym miejscu w sieci(Nano)i próbuję zaplanować akwarium tak,by wszystko dobrze zagrało.Jednym z problemów jest oświetlenie.Planowałem dać dwie świetlówki T5 39W,jednak chyba muszę zrezygnować z tego pomysłu,gdyż są one dłuższe od długości zbiornika.Pojawił się pomysł zastosowania świetlówek kompaktowych akwarystycznych (Narva)11W.Pytanie:co o tym sądzicie,czy np.trzy takie świetlówki dadzą odpowiednią ilość światła?Pozdrawiam.Robert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Salmo" - czyzby wedkarz?:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero sie ucze - narazie szal trociowy - mieszkam nad Wierzyca:)

Co do akwarium - pomysl o oswietleniu t5 - wiekszy wybor swietlowek i wieksze mozliwosci przy konfiguracji swiatla, nawet jesli bedzie to kosztem zmiany koncepcji co do wymiarow baniaka


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę lokalizacji.Połam kij na tych Trotach.

Co do akwa,to wymiarów nie zmienię,bo już je mam.Na razie chodzi jako słodkowodne(Tanganika).Mógłbym zastosować T5 39W,ale będą wystawałe poza obręb akwa(nie robię pokrywy) i boję się strat światła(tzn.że będzie za ciemno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze t5 24 w - 4-5 sztuk byloby idealnie do takiego baniaczka.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
salmo70 :

Zazdroszczę lokalizacji.Połam kij na tych Trotach.

ile bym dal za trotke, ktora by mi kij polamala:love. Skoro tak to pewnie tez na FORS-ie sie udzielasz:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile bym dal za trotke, ktora by mi kij polamala. Skoro tak to pewnie tez na FORS-ie sie udzielasz

Do cierpliwych świat należy.Na FORS-ie nie udzielam się.Za dużo czasu ostatnio poświęcam akwarystyce(fora akwarystyczne)i nie znajduję czasu na inne miejsca w sieci,co nie zmienia faktu,że dość regularnie bywam nad wodą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.