Skocz do zawartości
Szymon

tendencja wybarwiania SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkalem sie z opinia, ale nigdzie nie moge znalezc rzetelnej informacji na ten temat, ze w zbiornikach spsowych pojawia sie tendencja do okreslonego kierunku wybarwiania sie spsow - np. tam, gdzie jest duzo koralowcow niebieskich, reszta w jakis nieokreslony blizej sposob tez dazy do tego koloru, jesli duza ilosc rozowych-czerwonych sytuacja jest podobna. Czy czytaliscie kiedys cos na ten temat? Za wszelkie informacje i najlepiej linki do artykulow bede wdzieczny. Pozdrawiam

jak przyjrze sie swojemu zbiornikowi, jest to wielce prawdopodobne


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że dominująca barwa po prostu przytłacza inne kolory, daje odbicia itd.? Po prostu taki jest obiór zmysłu wzroku?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wznawiam dyskusje. mam acropore ciemmno zielona z fioletowymi tipami (taka troche kudlata) i sinularie jasno zielona fluo (taka co za***iscie swieci w aktynice). w miejscu gdzie sie stykaly acropora zrobila sie zielona fluo. czy ktos wie z doswiadczenia o pdoobnych przypadkach ?


100x50x50. 250 litrow,sump 128 l. 150W HQI + 78W T5 actinic blue. odpieniacz AM Turboflotor 1000 BLUE, cyrkulacja 10000 l/h + obieg. skała (40kg) w wodzie od 21 marca 2009

KUPIE SZCZEPKI SPSOW - WARSZAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedys wyczytalem to za wybarwienie odpowiedzialne sa glownie dwa elementy : zooxantelle i proteiny w tkance korala. odmiana zooxantelli ktora zaczyna dominowac w tkance jak i rodzaj protein zalezy od oswietlenia i skladu pozywienia. wiec na chlopski rozum kazdy zbiornik jako jedyny w swoim rodzaju zamkniety ecosystem oferuje warunki ktore moga powodowac produkcje okreslonych protein w koralach jak i stwarzac lepsze warunki do rozwoju jakiejs odmiany zooxantelli ktore dominujac w tkance powoduja powstawania okreslonego koloru ktory staje sie dominujacym w zbiorniku.

do tej teorii nie pasuje to co napisal @witul, ale moze to po prostu kwestia migracji zooxantelli - moze miedzy nimi sa tez gatunki bardziej ekspansywne ktore po zasiedleniu tkanki potrafia zdominowac dotychczasowych mieszkancow ?

:) tak sobie glosno mysle...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.