Skocz do zawartości
Jacek_Lublin

Jakiś łatwy program

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakim łatwym programem zrobic plan konstrukcji stelaża pod akwarium ???

Z góry dzięki jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najłatwiejszy jest PAINT systemowy. No chyba że jakiś CAD do obliczania wytrzymałości konstrukcji , ale to już "sztuka magiczna" :)


Back to Mcharium

Aktualny e-mail info@moobi-art.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moobi :

Witam.

Najłatwiejszy jest PAINT systemowy. No chyba że jakiś CAD do obliczania wytrzymałości konstrukcji , ale to już "sztuka magiczna" :)

Chodziło mi raczej o jakiś inny program


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił na 3D Studio Max, ale nie każdy je zna, jak kolega @moobi mówi, nawet w paincie da rade, ale polecam corel draw, nie jest za trudny, a można tworzyć obiekty przestrzenne.

Ps. zacznij może od kartki papieru w kratkę i ołówka:playing a później przenieś to do programu

podrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W robot(cie) czy np rm-win(ie) mozesz sprawdzic wytrzymalosc. Rysunek typowo konstrukcyjny najlepiej w CAD(zie)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem dokuczyć swoją odpowiedzią, po prostu uważam, że jeśli ktoś ma "dar" rysowania i wyobraźnię przestrzenną, to poradzi sobie w każdym programie. Bo nie ma programów samo-rysujących.

A teraz tak poważnie to polecam GIMP. Darmowy i do domowego użytku nie trzeba nic lepszego, mnóstwo funkcji, prosty w obsłudze.

Pozdrawiam


Back to Mcharium

Aktualny e-mail info@moobi-art.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił na kartce papieru :) nie ma nic łatwiejszego raczej , Nie wiem dlaczego , ale mam wrażenie , że niepotrzebnie komplikujecie sobie życie , No chyba , ze faktycznie macie potrzebe obliczenia obciażeń statycznych i dynamicznych ( rybki pływaja , woda faluje :) ). Można oczywiście policzyć nośność każdego elementu na zginanie i ścinanie , ugięcia graniczne i rzeczywiste , majac wszystkie dane z łatwością policzymy czy dla każdego elementu warunki wytrzymałości zostaną spełnione :) oczywiście zacznijcie od wyboru odpowiedniej stali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ma w miarę ładnie i przestrzennie wyglądać, i nie potrzebujesz sprawdzania wytrzymałości - to spróbuj SketchUp, darmowy programik do prostego 3D : http://sketchup.google.com/ - bardzo łatwa obługa ( w dodatku wersja podstawowa jest darmowa),

btw. od Google :)

nieco trudniejszy, jest np. Maxon, albo jak enigma17 wspomniał - 3dSMax ;-)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spirou :

jak to ma w miarę ładnie i przestrzennie wyglądać, i nie potrzebujesz sprawdzania wytrzymałości - to spróbuj SketchUp, darmowy programik do prostego 3D : http://sketchup.google.com/ - bardzo łatwa obługa ( w dodatku wersja podstawowa jest darmowa),

btw. od Google :)

nieco trudniejszy, jest np. Maxon, albo jak enigma17 wspomniał - 3dSMax ;-)

No i o takie coś mi chodziło dzięki wielkie odemnie masz plusa :)


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.