Skocz do zawartości
Ozi

Drugi start po krótkiej przerwie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przejściach z moją 250 l solniczka i krótkiej przerwie z morszczyzną zakładam drugi baniaczek z racji tego iż mam więcej czasu i udało mi się to powiązac z pracą, niestety jest to mniejszy litraż o wymiarach 55 x 55 i wysokośc 45 cm czyli 136 l. Moje wymarzone CUBE :]

Jest to projekt only SPS plus ekipa czyszcząca do piasku no i oczywiście znajdzie się też miejsce na jakąś rozgwiazdę. Z ryb może wrzuce po czasie z dwa błazenki ale się jesczcze zastanawiam .Skały będzie około 13 kg zresztą okaże się jak to będzie wyglądać ,nie chce zapychać baniaka

Oświetlenie do akwa będzie hqi 150w z żarnikiem blv neptune 20000K plus 1x24 ATI blue plus i 1x24 ATI special

Tło akwarium i podstawa będzie oczywiście z czarnego spienionego PCV.

Odpieniacz Weipro SA 2012 plus aqua medic 2500 z wirnikiem igiełkowym

Zastanawiam się nad cyrkulacją i pompą głowną, z racji tego iż nie mam zrobionej jeszcze hydrauliki więc niewiem czy kupic mocniejsza pompę główna i zrobic z niej od razu jako cyrkulacje i podzielic to na 4 wyloty w każydym rogu z przeźroczystych rurek. Czy normalnie kupic pompy cyrkulacyjne.Co bedzie lepiej wyglądać?i o jakiej mocy bym musial kupic pompe?

Stelaż bedzie zabudowany kolor venge pułka bedzie odkryta, na dzień dzisiejszy wygląda to tak

2075-dsc02166.jpg2075-dsc02168.jpg


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ozi gdzie bedziesz kupowal/kupiles czarne PCV?

Dzis bylem w sklepach typu:Castorama, Praktiker i nie maja.

Moze orientujesz sie jakiej grubosci ewentualnie jest dostepne PCV i w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sosnowcu jest na 100% w castoramie sppienione pcv niebieskie lecz ja szukam czarnego. W katowicach jest firma która sprzedaje tu masz link

http://www.tuplex.pl/index.php?pid=129

Najlepiej jechac tam do nich na zakład i z resztek ci fajne kawalki dotną


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace nad akwarium troche ruszyły stelaż został zabudowany z jednej storny i pomalowany pod kolor ściany. Obkleiłem akwarium czarnym tłem :):)

Czekam na pompe główna aqua medic 6500l która bedzie odgrywać role jako obiegowa oraz cyrkulacja. kupiłem także od kolegi z forum odpieniacz weipro 2014

Zostało mi tylko zamówienie hydrauliki oraz sumpa i mozna zalewać :]

Akwa wyglada teraz tak

2075-dsc02172.jpg


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezle pradorzerną cyrkulacje bedziesz mial.No i ciekawe czy to naprawde wystarczy,czy nie bedziesz musial jednak dolozyc chociaż jednego streama.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.