Skocz do zawartości
szymon79

Zaczynam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

:kapelusz

Jest to mój pierwszy post wiec na początku serdecznie was pozdrawiam.

Akwarystyką interesuję się odkąd pamiętam. Moje doświadczenia z nią związane są takie że akwarium słodkowodne nie jest mi obce, oczywiście nie mówię że mam to w jednym paluszku bo chyba nikt nie jest w stanie pojąc do końca takiego zagadnienia jakim jest akwarystyka.

Solniczki (trafne określenie ) zaczęły mnie interesować od dawna kiedy to jeszcze ten temat był dla większości ludzi w Polsce nie do zrealizowania.

Z przyczyn osobistych postanowiłem mieć troszkę rafy i jej życia w swoim mieszkaniu.

Akwarium już jest 200 litrowe, czytam forum regularnie i dowiaduję się to co raz nowych , interesujących tematów. Nie mogę natomiast uświadomić sobie jak ma dokładnie wyglądać „sump”. Widziałem setki zdjęć , oglądałem filmiki na youtube, ale wszystkie te zdjęcia przedstawiały „sump-y” już oprzyrządowane (pełno kabelków , rurek, itp.). Jestem bardzo ciekawy jak takie cudeńko zrobić. Tak krok po kroku. Jak dla małego dzieciaka co skleja samolociki czy coś w tym stylu, jak opisuje to Adam Słodowy np. kabelek „a” podłączyć do kabelka „b”. Wiem że to brzmi śmiesznie ale ja nie wiem jaki przewód i gdzie dokładnie poprowadzić.

Sprawa ta dotyczy także zainstalowania filtra "RO". Akwarium ma stać w pomieszczeniu z niedostępną instalacją wodną , a z tego co wyczytałem to uzupełnianie wody ma być, lub inaczej, prawidłowo powinno być podłączone do filtra RO i do bieżącej wody i do odpływu ścieków (ja to tak zrozumiałem). W moim przypadku takie rozwiązanie jest nie możliwe.

Bardzo ciekawy artykuł przeczytałem z „prezentacją” ,a właściwie to się przyglądałem i czytałem. Facet jest wzrokowcem i do takich prezentacji i ilustracji o budowie akwarium, „sumpa” prosiłbym o link, zdjęcia, itp.

To co możliwe było do wyszukania na forum na ten temat to już chyba przeczytałem kilka razy ,a temat : „dla nowicjusza „ maglowany jest co chwila.

Bardzo bym prosił o jakieś wskazówki i porady.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra RO, to jak nie ma mozliwości to montujesz gdzie mozesz i wiaderkami nosisz wode na dolewki. Ja tak mam i nie narzekam, jak sie czujnik zawiesi to tylko 15l wody doleje, wiec katastrofy nie będzie.

co do sumpa, na pewno musi byc jedna przegroda na spływ i w niej np. odpieniacz, druga przegroda na filtr glonowy, refugium lub DSB i trzecia przegroda na pompkę obiegową. i juz masz mniej więcej sump :) zbiornik na wodę do dolewek proponuję zrobić oddzielnie. co jakiś czas warto by bylo go wyjąć i wyczyścić, a wyciąganie całego sumpa jest kłopotliwe.

ja np. mam 2 przegrody w sumpie jedna jest na filtr glonowy a druga na odpieniacz i pompke obiegowa. w pierwszej komorze trzymam grzałkę, węgiel i co tam ewentoalnie potrzebuję.

te wszystkie rurki i przewody robia się smiesznie jasne, jak juz wszystko podłączysz:)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.