Skocz do zawartości
Konrad_wawa

Tło z PCV - przyklejać do szyby?

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanko - czy tło z PCV, które znajduje się w środku akwarium, przyklejacie szczelnie do szyby, czy tylko tak żeby się trzymało? Chodzi o ewentualne brudy, które mogą się zbierać za nim i zanieczyszczać wodę. Czy to nie jest problem na dłuższą metę?


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przylkej je dokladnie do szyby, tak aby nic nie dostawalo sie miedzy nie,jednak po doswiadczeniach w moim zbiorniku stwierdzam, ze lepszym rozwiazaniem jest wklejenie czegos( kolorowa folia lub cos podobnego) na zewnetrznej stronie tylnej sciany. Latwiej zeskrobac glony itp itd

Pozdro


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 razy lepiej:),ostatnio zrywałem tło ze środka i oklejałem folią z zewnątrz.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a co do komina byście radzili? Też folię? Klej nie będzie reagować z wodą?


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli tło strukturalne takie jak w słodkich akwach?

W sumie fajny pomysł...


250l+90l sump, marea stream 2400, aquael reef circulator 2600, JVP-101(przejściowo) AM Or 2500, Turbofloator 1000 + AM PH 2000l/h, HQI 150 10000K+2xT8 20W, wiadro chemipure i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaką folią kleicie i jakim klejem ją przyklejacie i gdzie najlepeij ją kupić. też miałem obklejać pcv ale teraz to juz sam niewiem a na same dno co dajecie? kratke?


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dno piasek,a folia samoprzylepna,dostępna w sklepie dla plastyków.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folie taka np z castoramy - samoprzylepna niczym nie musisz kleic, tylko na mokra szybe (lub spryskana plynem np do naczyn) nakladasz, i mozesz wycisnac powietrze spod folii czyms plaskim, i po kilku dniach plyn odparuje i bedzie sie solidnie trzymalo, ale z mozliwoscia odklejenia zawsze.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezly balagan tu wprowadziliscie i jescze ktos jak to przeczyta to wyklei folia zbiornik od srodka.

TYLNA ŚCIANA ZBIORNIKA

pomalowac lub okleić folia samoprzylepną od zewnatrz

KOMIN

wkleic pcv najlepiej na sylikon lub obudować skałą czy tez ceramiką

na dno jak juz ktos musi to kratke nalepiej położyć

:-)


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy kratka tez bedzie sie zbieral brud,najlepiej na dno dac pcv i uszczelnic sylikonem,a tylna czesc zbiornika oczywiscie zewnetrzna,to pomalowac,folia samoprzylepna albo pcv polecam niebieski albo czarny kolor,pozatym jak kto woli i jakie lubi kolory

dla odmiany moze rozowy tez by fajnie wygladalo


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin można od środka zaciągnąc czarnym sylikonem,trochę przy tym zabawy , ale efekt jest fajny.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyklej folie samochodową efekt suuppeeer , masz całą game odcieni i niewielka cena a na portalu aukcyjnym kupiłem czarną za 9,90 plus wysyłka więc cena niewielka a efekt super


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bigwalker

____________________________________________________________________________________

"Komin można od środka zaciągnąc czarnym sylikonem,trochę przy tym zabawy , ale efekt jest fajny."

____________________________________________________________________________________

Masz tak zrobione?Mozna fotke takiego rozwiazania i wykonania?

Po czasie przypadkiem nie bedzie sie odklejac ten silikon naciagniety na szybe, takimi pasami od dolu do gory?

Silkon najlepiej raz nalozyc czy jak, szpachelka?

Czym oczyscic-odtluscic szklo przed nalozeniem silikonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtłuścić denaturatem

Sylikon dobrze nałożony na powierzchnię czystą powinien się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QesT,u siebie właśnie tak zrobiłem.Sylikon nakładałem plastikową szpachelką,mam nadzieję że będzie się trzymało:)

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ten temat planowałem włożyć tło PCV do akwarium. Jednak po przeczytaniu kilku odpowiedzi, ostatecznie zdecydowałem się na folię samoprzylepną (okleinę dostępną w Praktikerze, Obi, itp..). Powiem szczerze efekt jest super, więc zdecydowanie polecam. Trzeba tylko przykleić po wcześniejszym zlaniu szyby wodą i wycisnąć bąbelki, wtedy nie ma żadnych załamań.


Nano 50 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest identyczny jak przy folii.Jak chcesz to mogę wysłać Ci fotę mms'em

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem rowniez, ze mozna tez tapete samoprzylepna przykleic od wewnatrz.Ta sama co okleja sie akwarium od zewnatrz-rowniez jako tlo!

Tylko zastanawiam sie nad jedna rzecza: czy w jakis sposob to tlo po pewnym czasie, obcowania z woda morska nie zacznie wydzielac-rozpuszczac w wodzie jakis srodkow chemicznych-trujacych?

Musi to byc specjalny rodzaj foli, jakiegos producenta czy jak?

Istnieje jakas technika klejenia takiego tla i zabezpieczania przed odklejaniem i zalewaniem wody?

Pomozcie:baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to że po to klei lub maluje się szybę od zewnątrz żeby była czarna od wewnątrz... Zawsze. A nie do czasu aż zarośnie glonami wapiennymi...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seb po co sie folie klei to Ja wiem:)

Jednak Slyszalem, ze mozna przykleic(tak robia niektorzy Uzytkownicy tego forum) od wewnatrz.

Np.komin mozna okleic od wewnatrz(po zewnetrznej stronie komina-tylko czy ta sama folia i jak zabezpieczyc przed odklejaniem), a reszte tylnej sciany od zewnatrz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.