Skocz do zawartości
LUK4344

falownik zapotrzebowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zachęcony sukcesem moch pomp dozujących chciałem zrobić sterownik pomp cyrkulacyjnych (falownik)

Zanim jednak wezme się za produkce chciałbym sie zorientować w zapotrzebowaniu na tego typu urządzenie i ile byście byli skłonni zapłacić.

Sterownik sterowałby niezaleznie czterema pompami, można by było ustawic czas pracy i przerw w pracy z dokładnoscią do jednej sekundy, osobno dla nocy i dnia.

urządzenie niesłuszalne na przekaźnikach półprzewodnikowych.

Cena około 300zł

Będą chętni?

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja już bym brał to na 2 pompy


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy taki sterownik moglby sterowac zwyklymi pompami na 220v z duza czestotliwoscia bez ryzyka zepsucia pompek?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

ale czy taki sterownik moglby sterowac zwyklymi pompami na 220v z duza czestotliwoscia bez ryzyka zepsucia pompek?

Właśnie. Jakie pompy masz na myśli?

Jeżeli o mnie chodzi, to cena jest jak najbardziej OK.

Co prawda mnie interesuje sterowanie dwoma pompami, ale rozumiem, że jak będzie sterował czterem, to można będzie również sterować dwoma.

I jeszcze jedno pytanie, czy będzie włączał/wyłączał pompy, czy zmniejszał/zwiększał ich wydajność w czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik by tylko włączał i wyłączał pompy z zasilaniem 230v


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlugo pompki nie wytrzymaja:( Ja maree wylaczalem tylko na noc i po roku pekl wirnik...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym kupił jakiś kompaktowy sterownik pomp cyrkulacyjnych (falownik) w takiej cenie:goofy Pytanie czy po zaniku prądu nie trzeba by było ustawiać go od początku.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, może zacznijmy od tego jakie macie doświadczenia z pompami jeśli chodzi o wytrzymałość na włączanie i wyłączanie


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje włączają się i wyłączają na przemian po 20 minut,oraz dwie włączone na stałe, jest ok.Ustawione są na zegarach czasowych. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk - nie będzie ryzyka szybkiego zepsucia pomp pracujących na 230V załączając i wyłączając je co 1 sekundę ?

wg. mnie takie ryzyko jest b.duże.

Opinia o ewentualnie źle działającym produkcie ( psującym inny sprzęt ) może rzutować na producenta, i inne jego produkty :) - przemyśl to.

ale z drugiej strony jeśli by taki sterownik działał na tyle dobrze, że nie psułby pomp na 230V mógłby być hitem za taką cenę ! :D


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość rozwiązania tego w ten sposób że pompy nie będą się zatrzymywały tylko zwalniały o połowę tylko czy to coś zmieni?

słyszałem że to nie tyle chodzi o "rozbijanie" się wirników tylko rozmagnesowywanie


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUK4344 :

jest możliwość rozwiązania tego w ten sposób że pompy nie będą się zatrzymywały tylko zwalniały o połowę tylko czy to coś zmieni?

słyszałem że to nie tyle chodzi o "rozbijanie" się wirników tylko rozmagnesowywanie

Wydaje mi się, że zatrzymanie i start będą o wiele bardziej "zużywały" pompy niż zmniejszanie/zwiększanie prędkości wirnika. Ale to tylko tak na "chłopski rozum".

BTW. Czy nie ma możliwości zrobienia sterownika do pomp 12V (np Koralie)? Domyślam się, że nie polega to tylko na zmniejszaniu i zwiększaniu napięcia, ale może nie musi on kosztować tyle co oryginalny Hydora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby nie uszkodzilo pompeczek, to i tak wiekszosc startuje dosyc glosno...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysła świetna ma nasza wynalazca, ino tylko żeby nie dzialała ta wynalazka włącz/wyłącz, jeśli będzie ta wynalazka zwalniała pompy o połowę i nie będzie im szkodziła, to ja zakupić jedna taka sterownika:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomp na 230 nie da się sterować zmniejszaniem napięcia ponieważ po niewielkim obniżeniu napięcia po prostu się wyłączą , z tego co wiem to jedyne pompy na 230 które działają przy sterowniku to maxi jety , gdzieś był filmik z pracy pomp koralia jak znajdę to się dowiemy czy tam sterownik zmniejsza napięcie czy działa na zasadzie włącz/wyłącz


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojtek15141 :

Pomp na 230 nie da się sterować zmniejszaniem napięcia ponieważ po niewielkim obniżeniu napięcia po prostu się wyłączą , z tego co wiem to jedyne pompy na 230 które działają przy sterowniku to maxi jety , gdzieś był filmik z pracy pomp koralia jak znajdę to się dowiemy czy tam sterownik zmniejsza napięcie czy działa na zasadzie włącz/wyłącz

Może to rzuci trochę światła:

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=168758#168758

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak podjeżdżałem pompy koralia działają na zasadzie zmniejszania i zwiększania wydajności ,raczej było to logiczne ponieważ pompy koralia głośno startują ale nie byłem pewien :D ,szkoda bo taki falownik jest dużo gorzej wykonać i drożej :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do psucia to zależy od sprzętu i firmy, pewnie im droższy tym delikatniejszy :)

dla przykładu przez 2 lata katowałem w mojej starej nano-rafie 2 turbinki naszego polskiego aqaela (circulator 350 i 600), obydwie podłączone były do zegarów mechanicznych tych z cyklem włącz/wyłącz co 15 min i tak sobie chodziły i chodzą do dzisiaj obecnie jako mieszacze solanki do podmian

nie zauważyłem jakikolwiek szkód i nieprawidłowości w ich działaniu po tych 2 latach :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co innego 15 min a 3-10 sek :)


Pozdrawiam Wojtek

_______________________________________________________________________________________________

150l+53,20kg LR ,dsb,glonowy,4x24w miękkie,sps cyrkulacja4000l,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Marea zrobila sterownik do swoich pomp

uzywam tego sterownika i jest wszystko okey,tylko ze najmniejszy czas do ustawienia to 15sekund


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk chętnie kupię taki sterownik,trzeba wspierać młodych wynalazców :)

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

ale on dziala on/off czy plynna regulacja?

plyna regulacja wolne i szybkie obroty


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.